Vermona Regent 300K - nehraje

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#16 Příspěvek od mc-vlada »

Zatím děkuji za všechny rady. Nevzdal jsem to, ale vzal jsem to od základu. Tak že jsem přestěhoval celou dílnu, ještě chybí uklidit, u EZK jsem zakoupil stavebnici generátoru GPZ5533 SX a včera se mi podařilo jí rozchodit, rozchodil jsem laboratorní zdroj, který onehdá stavěl syn na škole, tranzistory už mám taky, teť už jenom ten volný čas a pustím se do toho. Budu Vás informovat, jestli jsem uspěl, nebo jestli si mám ty pazoury přerazit.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Není se čeho bát . Nebyl-li tam před tím zásah do "drátování" , tak by to mělo běhat .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

pajosek2 píše:Navíc KC811 má jednu neřest a to přechod mezi bází jedné poloviny s kolektorem druhé v závěrném směru.Alespoň to měly všechny ,co jsem kdy zkoušel. Možná,ale byly z jedné série,nevím. V zapojení,kde jsem to chtěl použít to dělalo problémy.
to jsi mě vyděsil ale máš pravdu, mám tady 810 a vedou mezi sebou taky. Jak je to možný? to musí dělat paseku. Právě dělám AZK 220 a jeden konec nemůžu rozchodit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od watt3 »

neměl by někdo zájem o jeden
Vermona Regent 300 tuším H asi spíš na díly: chybí knoflíky potenciometrů, zes je zřejmě nefunkční (přerušené pojistky), spálené repro, bedna se síťkou zachovalá

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#20 Příspěvek od sinclair »

Měl bych o to zájem-odkud jsi a co za to?

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od watt3 »

je to 300H
jsem z Pelhřimovska
dal jsem za to 350,- takže tak bych to viděl

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#22 Příspěvek od mc-vlada »

Tak že dneska jsem měl konečně trochu času a dílo se podařilo. Polovodiče byly všechny OK až na ten jeden koncák. Taky byl v čudu držák pojistky 2,5A, tak jsem ho vyměnil. Pak jsem spíš náhodou (jak jsem tak vyndaval a vracel ty polovodiče) zjistil, že je usmaženej R506 bylo to zrádné, byl černej jen od DPS a sezhora vypadal netknutě. Napájení jsem zapojil přes žárovku a fungoval. Jelikož jsem byl netrpělivý a nedbal jsem přesně rad BOBOBO, když jsem ho osolil zapojeneý natvrdo odešla pojistka. Tak jsem se pokorně vrátil k dobrým radám znalých, spároval a osadil nové kocáky (sehnal jsem je po 5,-Kč tak jsem jich vzal 8ks) a nastavil 15 mV na emitorových odporech koncáků, odzkoušel, zapojil na tvrdo. Hraje a drží. Chtěl bych tedy moc poděkovat všem, kteří přispěli dobrou radou, ale především BOBOBO, který napsal vyčerpávající a přesný postup, vedoucí jednoznačně k požadovanému cíli. Ještě mě čeká nechat opravit repra, to jsem se jednoznačně rozhodl že oslovím pana Husáka z Litovle a ještě bych chtěl kombo znovu potáhnout koženkou, protože je prodřená, ale s tím už mám zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“