Po chvilce nastane restart pc.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od robo »

Tak jsem koupil tuhle desku: Gigabyte GA-P43-ES3G (rev.1.0)
Strcil do ni puvodni procak co jel v MSI. Intel Celeron D360. Zapojil napajeni, vetrak od chladice, pamet 1GB 800Mhz a grafiku neco od Nvidie, bez hdd. Pripojil klavku, mys a monitor. Zapnul pc. Na pameti se rosvitila led, coz svitila i pred tim. Rozjel se ventos a, a nic. Monitor nezobrazuje nic. Interni pc speaker neni pritomen. Po chvili se to vypne. Puvodne jsem pojal podezreni na podporu procaku. V manualu od msi se pise o celeronech D, v giga... jen celeron. Ale na vebu gigabajtu je podpora procaku napsana. Vcetne verze biosu F1 coz by mel byt ten prvni a ten by mel byt v desce. Prosim o pomoc. Dekuji

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Není jakýkoliv důvod, aby funkční CPU nefungoval ve funkční desce pro LGA 775 - jakýkoliv v jakékoliv. Máš tam připojený pomocný konektor (4 piny) pro CPU ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od robo »

Je pripojen. Kdyz to bylo v msi tak jse naposled instaloval os. v posledni fazi instalace se zas pc vypnulo. Coz jsem naznal ze ta deska bude opravdu v haji. Nerozjel jsem na te desce ani slax. Mam schvaleno koupit procesor do 2 tisic. Na tom pc se bude delat nejake 3D modeliv e photoshopu. Coz ten procak neni nic moc. Mam jen strach ze koupim procak a nepojede to znova. Nova deska, novy procesor a zas to nejede. Nemaji lautr pojem o pc. A tem se to bude blbe zduvodnovat ze pc je obcas pekna svina.

Návštěvník

#34 Příspěvek od Návštěvník »

A co brání pøipojení speakeru? Tøeba má deska co øíct.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Máš tu desku jen na stole na nějaké nevodivé podložce ? Paměť a zdroj jsou v pořádku ?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od robo »

Desku jsem uz namontoval do skrine. Zitra sezenu reprak a jsem zvedav co uslysim.Dnes jsem v hokne a tak se pripravuji na postup, co delat. Zdroj jsem prehazoval kdyz byla deska MSI. chovalo se to stejne. Uz jsem to pak nepredelaval nazpet. A tento zdroj byl v pc ktery fungoval. A ted tam ma zdroj co byl u msi. A pc mu jede. Takze zdroj ok. Mamet mam 2*2GB. ani s jednou se pc nerozjede. Kdyz jsem volal do kseftu kde jsem desku koupil tam mi chlapek rekl ze problem bude v podpore procesoru. A ze musim koupit jiny procesor. Tak jsem se v duchu zaradoval ze to bude tim. A kdyz jsem se dival na web tak deska by tento procesor mela podporovat. Kecal pi*ovny, buzna jedna. Mam ted mensi fedry z pripadne reklamace. Ne ze bych desce nejak ublizil. To ne. Jen to musim vyndat, odnest do kseftu a cekat. A doufat ze to otestuji a nenechaji na stole jen lezet. A pote mi oznami ze je to v poradku. Kdyz bych to pc delal pro sebe, tak vim ze obcas veci nejsou jednoduchy ac to tak vypada. Ale kdyz majitel pc vi prd, tak nevim co se jim bude honit v hlave.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od robo »

Neni to nahodou tim ze Celeron d ma FSB 533, si myslim, a FSB desky zacina na 800MHz.

Doplneno: Kdyz se divam na parametry desky tak FSB zacina na 800MHz. Ale na webu gigabytu je u teto desky podpora 533MHz, pri biosu F1. Protoze neni v pc disketovka, nemohu aktualizovat bios. Disketovku jeste sezenu, ale procak ktery by v te desce jel taky neni, A ten uz nesezenu. Neni jina moznost nez koupit procesor DualCore 5400 ktery jede na 800MHz. A doufat ze to pojede. Nebo to udelat jinak? Rad bych to dotahl do finale. Dekuji za radu a pomoc.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od robo »

Tak jsem koupil Dual-Core E5400. Pc funguje.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#39 Příspěvek od Jurik-EB »

robo píše:Kamarad ma pc se zakladni deskou MS 7235, os Win XP prof. 4GB ram. Zniceho nic nastane restart pc. Nekdy se stane, ze neskoci ani logo xp a restartuje znova. Zamenil jsem zdroj, pamet jsem dal 2GB a prohodil za druhou dvojku, odmontoval tv kartu ke ktere nebyli naistal. ovladace. PC bylo po instalaci os. Nic nepomohlo. Spustil jsem z cd live Linux. Spadlo to taky. Bios nastaven na default. Vetraky se toci. Zaprasene vetraky ani pc neni. Vir jsem vyloucil. Tak zustala grafarna a zakladni deska. Grafika, bych rekl ze tim to nebude. Pokud os najede v obraze nejsou zadne chybne prvky. I ten opakovany, treba dvakrat po sobe restart, a jeste tam nen ani logo xp, me rozum rika, grafika ne. Muj tip je zakladni deska. Muzete mi poradit je-li muj odhad pravdepodobny. Asi by mi neproslo, kdyz by to delalo i po vymene desky. Cemuz neverim. Dik
---------------------------------------------------------------------------------------
Mě to udělalo parkrát taky ale nepravidelně, někdy PC naběhlo a jelo v pořádku třeba i měsíc a pak zničehožnic reset, reset, reset.
Tak jsem šel po zdroji - výměna - stejné
Šup jiné karty mimo grafiku ven - stejné
Druhý harddisk ven - stejné
Vypalovačka ven - stejné
CD ven - stejné
Po této vylučovací metodě přišly na řadu výměny napájecích přívodních konektorů a ejhle vyměna přívodu napětí (konektoru) k základnímu harddisku docílila kýženého nastartování a po vrácení všech komponent vše běželo tak jak mělo. Podezřelý konektor jsem lehce osmirkoval i kolíčky v hardisku, samičky konektoru jsem lehce zůžil aby těsně seděli na kolíkách a hotovo. Dodnes PC běží bez závad. Oni se totiž časem zaoxidovali propoje konektoru a tak tam docházelo k vypínání harddisku načež procesor řekl stop a znova.
Doufám že ti tento případ pomůže ale nemusí to být nutně toto. Někdy se stane že při častém vytahování a zasouvání tohoto konektoru se vytvoří studený spoj v místě kde jsou kolíčky zapájeny. Takže zkus jiný harddisk.
A dej mi vědět. Doufám že mi promineš tykání, děkuji.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od robo »

Tykacka no problema. :)
Taky jsem vse odpojil. I hdd. Krome garafrny. Druhou nemam. A z cd chtel rozjet Linux Slax. Ten hlasil chybu, ovladac, IDE- SCSI. Samo ze kontrola kabelaze, konektoru probehla. I vymena. Za provozu jsem testoval kabelaz. A nic. Pote, s pc jsem nic nedelal, jen jsem koukal a premyslel co delat, restart a mel problem najet i Bios. Reset biosu, defalt. Zapnuti pc se obcas muselo zopakovat. Jinak nenajel. No a C kolem procaku, mely boulicku. Ne vsechny. Staci stejne jeden a je po zabave. Boulicku meli 3.
Ja mam v pc desku Kudoz 7X. Ta uz pamatuje. Jede bez chyb. A kondy kolem procaku jsou taky s boulickama. Ale po tech letech se to da ocekavat. Az to zacne blbnout, a bude to tema kondikama, co dal. Je nejaka deska, vyrobce, kde je to osetreno, kvalitni kondenzatory.
Naposledy upravil(a) robo dne 04 říj 2009, 14:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Na tom QDI vymenis elyty bez problemov. Na niektorych kusoch boli smejdove, na niektorych kvalitne, asi si nemal stastie.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od robo »

Asi jsem mel stesti. Odhaduji ze ji mam 6 let. Asi i vic. A ty kondy jsou mirne nafoukle. Nejaky cas, kdyz jsem sosal pres noc, jsem pc nevypinal vubec. To jeste rychlost netu se rovnala pohybu sneka. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Stastie si mal aj nemal. Nemal v tom, ze su to nejake smejdy a mal v tom, ze to stale funguje. Kvalitne elyty vydrzia 10+ rokov bez nafukovania.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“