Acer Aspire 3100 mrtvolka

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Acer Aspire 3100 mrtvolka

#1 Příspěvek od robo »

Mel jsem tento notas na chvilku u sebe.Dlouho byl mimo provoz. System najel a po chvilce se vypnul. Byl tam maly hdd. Daval jsem tam novy hdd. Protoze byl dlouho vypnuty a nenabijel se, usoudil jsem ze je v haji batterka. Vic info o notasu jsem nemel. Majiteli jsem rekl at si koupi novou baterku. Az po 4 mesicich mi prinesl novou baterku. Notas jsem dal na nabijecku a chtel ho zapnoiut. Nesel. Nechal jsem ho na nabijecce asi dalsi 2 hodiny, zadna zmena. Tak jsem ho rozebral a zjistil uhnile 2 vyvody od obvodu na pozici PQ31, ROW 130N03. Nevim co je to zac a jestli je mozne ho nekde koupit. Ujo Google mlci. Okolo tohoto kousku je nejaka bizu. O na tom vrstva medenky. Nejaka kapalina se dostala dovnitr. To mi ale nerekl. Jinak bych byl s kupovanim baterky opatrny. Dekuji za rady

Doplneno. Spravne oznaceni je 3100
Naposledy upravil(a) robo dne 22 zář 2009, 17:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

To bude nejaky N MOSFET, PHP130N03LT. Otazka je, co vsetko tam bude okolo este hnile...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Pouzdro DIL 8 v smd provedeni

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak myslis SO-8, tak v tom sa MOSFETy robia a v notebookoch bezne byvaju.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Pokud se to dostalo tak daleko že uhnily nožičky výkoňáku tak bych se tím vůbec nezabýval a směr koš.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Je to pravdepodobne na vetve napajania, ktora je zapnuta stale. Takze to vyhnilo aj pri vypnutom notebooku. Keby bol hnily len ten FET, tak to je v pohode, ale to asi nebude jediny problem. Osobne by som to vymenil (nejaka nahrada by sa hadam v nejakom vraku nasla), vycistil a vyskusal - vyhodil sa to da aj potom :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Mit nahradu tak to zkusim. Oni jsou tam dva. Vedle sebe. A jsou u pripojeni od lcd. Jenze jsem na netu ekvivalent nenasel. Tedy ani ten original. Stahl jsem si manual, je tam spousta info. Vcetne fotek desky. Jenze nejake ramcove schema tam neni. Jeste jsem stahl jeden manual, omylem, zadal jsem spatne oznaceni. Mozna tam neco bude. Uvidim zitra.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#8 Příspěvek od Jurik-EB »

robo píše:Mit nahradu tak to zkusim. Oni jsou tam dva. Vedle sebe. A jsou u pripojeni od lcd. Jenze jsem na netu ekvivalent nenasel. Tedy ani ten original. Stahl jsem si manual, je tam spousta info. Vcetne fotek desky. Jenze nejake ramcove schema tam neni. Jeste jsem stahl jeden manual, omylem, zadal jsem spatne oznaceni. Mozna tam neco bude. Uvidim zitra.
Jde o dvojici Fetů N a P které pracují společně v protitaktu. Je třeba dodržet značku a typ. Napište jejich označení, možná vyhrabu výkres. A snad i foto kde se nacházejí, ono jich je tam více.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

To Jurik-EB:
Dekuji za pomoc. V utery ofotim a dam to sem.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Zrovna nemam cim to vyfotit. Ale jak jsem psal, pozice PQ31, ROW 130N03. Pri pohledu na konektor pro pripojeni lcd, ktery je ode me, je vpredu, je to ten napravo. Je pod tim konektorem. Dik

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#11 Příspěvek od Jurik-EB »

robo píše:Zrovna nemam cim to vyfotit. Ale jak jsem psal, pozice PQ31, ROW 130N03. ...
Máš li program Skype tak se se mnou přez něj spoj, toto téma je na dlouho.
Uživ. jméno: jurik.jan

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Jurik-EB: Dik zitra se ozvu. Dneska jsem do vecera v hokne.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#13 Příspěvek od Jurik-EB »

robo píše:Jurik-EB: Dik zitra se ozvu. Dneska jsem do vecera v hokne.
Pošli mi na meil co si k tomu sehnal, podívám se na princip, ať to nemusím vyhledávat, zároveň se podívej na
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 980#276980

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Tak zde je fotka desky a detail mista poskozene soucastky. Mam jeste info v PDF , rozebrani, bios a nejake detaily. Na obrazku v pdf tedy neni uplne stejna deska. Proto jsem ofotil svoji. Klidne nekam upnu i ten manual.
Přílohy
Normal.jpg
(231.18 KiB) Staženo 92 x
Detail kopie.jpg
(269.28 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#15 Příspěvek od Jurik-EB »

robo píše:Tak zde je fotka desky a detail mista...
Založ si email na Googlu.com protože naše konverzace bude náročná na prostor a tuto stránku tím nebudeme zatěžovat. Budu ti zpětně posílat označená místa kde máš měřit atd..
Ty mi zase zpětně napíšeš výsledky pomocí chatu na témže místě kde je v Googlu email. A pokud máš Webkameru tak to bude ještě lepší. Případně si ji pujč.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“