CTV2843 - praskani ve zdroji

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#16 Příspěvek od Jurik-EB »

Promiňte otakarv se zmiňoval v předešlém díle o VN trafu a já na něj odpověděl popisem co VN trafo udělá. Pak uz jsem reagoval na odpovědi

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

amidamaruu píše:pytky uz jsem tu psal.Pri bouřce mi klekla telka.Po Vasi rade jsem vyměnil uc 3843.byla opravdu ta zavada.Ale nyni mi stale praska.Pročital jsem tu Vaše rady a všechny kondenzatory jsem povyměnoval.Praskani a problikavani v primaru a problikavani diody je stale.Je možne ze muže byt proražena 2545-ka? I když avometrem vypada dobrá?Zpetne běhy(praskani)je zhruba 5-10 kmitu za sekundu.V sekundaru jsem už přerušil všechny cesty a dčla mi to stale.Poradte.Předem dik.Všechno zavinila moucha.Spachala sebevraždu,ale vytvořila studak
Reaguji na poslední příspěvek od Jurik-EB.Tímto se omlouvám jemu i ostatním,neboť svým příspěvkem jsem tak trochu "zajel" mimo,neboť jsem dotaz od amidamaruu přečetl zběžně a přiznám se,že trochu zle pochopil.
Tu jsem se domníval,že jde o praskání v ŘKS,VN trafo.
Pokuď opravdu přerušil všechny cesty sekundáru a nezapomněl na napětí pro ŘKS,pak je závada opravdu ve zdroji.

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#18 Příspěvek od amidamaruu »

Tady amidamaruu.Cci se podelit s mymi poznatky tohoto problemu.Delal jsem vsechno podle Vasich rad,bohuzel ale osciloskop nemam,mozna se na nem ani nikdy nenaucim.Mam pouze obycelny digi.avomet a s nim delam vsechno.Tet k veci.Vasechny soucastky jsem postupne menil,(elyty za silnejsi,odpory a diody nejpresnejsi,atd.)Nic.Hodil jsem telku do sklepa,abych si schladil hlavu.Po 14-ti dnech mi to nedalo a pustil se do ni znova.Vyradil jsem i sekundar a stale to praskalo.Po xx-tem mereni jsem zjistil,ze Blboucky kondicek c 111-5,6n je ve skratu.Vymenil,praskani sice bylo stale,ale v jine tonine.Ze zoufalstvi jsem zacal odnova.Diodyelyty,atd.Pak jsem vymenil za novy uc3843 a svete div se vse se rozjelo.Tak chci Vam oznamit,ze cely ten muj problem se stal,ze mi zaslali vadny integrak.Jsem zase o moc chytrejsi.Je treba merit i nove soucastky.Ale vsem dik za rady.Kdyby slaboproud nebyl muj konicek,ale zivil bych se tim,Radeji bych sel hazet hnuj.Kluci predm dik Zatim

Pročištěno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Nejprve Ti gratuluji k úspěchu.Bylo by ještě dobré napsat přesné označení toho prvního IO i s písmeny na konci a samosebou i toho druhého.Také by nebylo od věci napsat dodavatelé obou IO.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“