panasonic nv-j35

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#16 Příspěvek od rolland »

Tak jsi měl nakonec pravdu,předemnou se to snažili opravovat dva lidi a jeden nechal nezapojenou hlavu.Nedalo mi to a odšroubil jsem vrchní polovinu bubnu (tam kde jsou umístěny ty hlavičky) a ten mi zůstal v ruce.Nevím o co se pokoušeli,protože mi od majitele bylo řečeno,že to video fungovalo.Ještě mám ale jeden menší problém s obrazem.SP je ok,ale LP se chová jako kdyby byla špinavá nebo opotřebovaná hlava (obraz jakoby zrněl).Hlava by údajně měla být úplně nová,čistil jsem ji,ale vůbec se to nezlepšilo,nevíš čím to může být?

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#17 Příspěvek od rolland »

Ještě k tomu zrnění:dělá to i na SP,ale v daleko menší míře,na videu jsou tlačítka tracking+-,tím se to zrnění dá regulovat,ale připadá mi,že reaguje jenom tracking-,že jsem s plusem nadoraz,když jdu do minusu tak se to zhoršuje.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Zkontroluj kostru okolo snímacího zesilovače a dotahni všechny šroubky co drží kryty a desky spojů. A že ti zákazník říkal že to chodilo-cha cha, tím ti chtěl jenom říct že to bude maličkost a tudíž to nemůže stát moc pěněz. Pod tíhou nezvratných důkazů přizná že mu to řekl ten opravář před tebou...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#19 Příspěvek od rolland »

Všechno je dotažené jak má být,uzemění hlavy taky,kontroloval jsem to minimálně dvakrát.Zajímalo by mě jestli jsem dobře pochopil funkci tracking+-.Na pásku je v určitých intervalech zaznamenán snímek (tuším 25x /sec.) a trecking slouží k tomu,aby se rotační hlava "potkala" s tím snímkem ve správnou dobu,je to tak?Pokud jsem to správně pochopil,tak by mohl být problém v malém rozsahu regulace tracking,nebo ne?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Těch impulsů je 50 po půlotáčce bubnu, jedna hlava přece nahrává liché řádky a druhá sudé. To ale není tak důležité.
J35 má autotracking, osahá si pásek po vložení kazety a najde nastavení, kdy je v FM záznamu jasového signálu v obrazových stopách nejsilnější signál s co největším odstupem od šumu v co největší délce stopy. Podrobnosti vynechám, už o tom toho vyšlo dost.
Takže buď nechodí správně automatika, nebo nenašla. V prvním případě s tím bez servisní dokumentace moc neuděláš, v druhém případě je chyba ve snímací cestě, nejčastěji na jejím úplném začátku: jedna nebo více hlav jsou v háji. Ty hlavy jsou vždy dvě na jednom držáku (jedna funguje při LP a druhá při SP - takže, kdo se kdysi sháněl po čtyřhlavém videu, že jako bude mít lepší obraz, netušil, že ty hlavy při normálním posuvu stejně fungují vždy jen dvě - buď tlustší pro SP nebo tenčí pro LP).

Vlastně ještě existuje třetí možnost - někdo před tebou rozšteloval tracking mechanicky: držák zvukové a synchronizační hlavy je opřený o kónickou matici. Ta by měla být z výroby zakápnutá lakem. Jestli není, pravděpodobně jsme doma.
Vraž tam kazetu, ihned stiskni TRACK + a TRACK - současně (tím vypneš automatiku) a zkus ten tracking seřídit touto maticí. Opatrně a jemně - při LP následují nahrané impulsy za sebou po 0,24mm, takže se snadno stane, že "přeběhneš" a synchronizuješ podle impulsu náležejícího k předchozímu nebo minulému půlsnímku. Výsledkem je nestabilní obraz.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Co napasl Hill je OK je jeden dotaz, jak poznáš že máš správný tr. impulz k danýmu snímku? Kolikrát jsem to přejel a chodilo to taky.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Jistě, chodí to, ale přišel jsem na to právě u této mechaniky (nepamatuju si, jestli v J35 je taky brzdička trvale leštící rotor, jako v Telerentu N9006T, kde jsem na to přišel). Ta brzdička drhla poněkud nepravidelně a nahrávka pořízená takto kolísajícím posuvem pásku škubala s obrazem nejméně právě jen při jednom TR-impulsu. Jinak ten Telerent neměl LP, takže šlo ty impulsy nastavit jen tři. U LP se jich dá najít i 5.
Když je jinak nahrávka pořízená skutečně konstantní rychlostí, pak o impuls víc nebo o impuls méně od bubnu se to nepozná.
Jinak i na to je speciální kazeta dost nechutné ceny, tak jsem si ji nepořídil.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “