Kazetovy adapter - problemy

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Honzibar

Kazetovy adapter - problemy

#1 Příspěvek od Honzibar »

Cau,
koupil jsem do sveho autoradia Pioneer KEH-P1010R kazetovy adapter HAMA (typ se spojenymi kolecky a vyklopnou kladkou na jedne strane) abych pripojil MP3 a ouha, v radiu nefunguje. Na jednu stranu radio porad pretaci, na druhou (autoradio ma samozrejme autorevers) se toci normalne ale stale neni v rezimu play (na displayi stale rezim pretaceni) a nehraje. V jinych radiich adapter funguje bez problemu, autoradio samotne hraje kazety taky bez jakychkoliv zadrhelu.
Nemate nekdo nejaky tip jak tohle resit? Za vsechny napady predem dekuju. Honza

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Pred vanocemi stejny problem. HAMA nesla. Potom jsem koupil adapter v Penny a ten i v radiu s reverzem sel. Nezkoumal jsem uz proc, ale urcite problem v mechanickem provedeni. Asi jsem ti moc nepomohl, ale pisi jen svou zkusenost

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Pro reseni problemu je treba poznat system vyhodnocovani vypnuti pri dokonceni prehravani kazety. Pak by se dalo eventualne odstranit nektere kolecko v telese kazety. Mozna Ti kazeta spatne dosedne (zkontrolovat kablik kazety, zda nebrani uplnemu dosednuti v mechanice) a v nekterych mechanikach Ti nespusti hlavu na pasek (kazeta musi dosednout na packu, ktera odblokuje hlavu). Nekdy pomuze vyhodit veskery zubaty kola z kazety a pri prehravani pres kazetovy adapter pouzivat jen jeden smer prehravani. (Zrovna nektery typy Pioneer)

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#4 Příspěvek od jave »

Ano souhlasim s Artabanem. Pokud je stinena dvojlinka silnejsi muze byt problem i v tom.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#5 Příspěvek od Jindra »

Tento zpùsob považuji za nouzové øešení je si tøeba uvìdomit, že pøenos signálu na mg. hlavu kazetáku obstaráva vlaštnì zase mg.hlava. Potom jaká
to je kvalita pøenosu....Je to sice rychle vyøešen problém. Tot mùj názor...

Jindra

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pole »

Tento isty problem som mal aj ja. Kupili sme kazetovy adapter HAMA dali ho do autoradia PHILIPS v Renolt clio tusim sa tocilo ale radio bolo ticho akoby pauznute alebo daco take. V inych kazetakoch a aj v kazdom autoradiu isiel.
Tak som z tej kazety vybral celu nechaniku (palstove kolecka a podobne) Reku bude chyba v tom. Ale problem sa nevyriesil. Tak osm vybral aj hlavu (v podstate ostal len obal adapteru dal do radia a radio "hralo" Uz sa to chitilo a radio isalo a pisalo play. OK. Chyba bude v hlave. Nakoniec ma napadlo vypodlozit hlavu tak aby bola hlbsie v a daptery (zdalo sa mi ze moc vytrca) a to pomohlo. OK. Hlava je umiestnena v šuflíčku na ktorý tlači strunka a tak pritlaca hlavu adaptera k hlave magiču. Suflicek som vypodlozil 2 nalepenymi gumickami, tak aby bola hlava hlbsie v adaptry a uz bolo vsetko OK. Radio adapter zobralo hned a funguje aj Autoreverse :)

Takze riesenie: Treba hlavu nastavit tak aby bola hlbsie v adaptery alebo vymenit strunku co ju pritlaca k hlave v radiu za slabsiu.

Daj vediet ak si dopadol

Honzibar

Povedlo se...

#7 Příspěvek od Honzibar »

Tak to bylo presne jak psal Pole.
Vypodlozil sem hlavu a trosku poladil pruzinky aby tolik netlacili a hraje to v pohode. Vsechny kolecka jsem vyhazel protoze se mi zda ze jejich jedinou funkci je delat ramus. Kvalita je ok, CDecko to neni ale na normalni poslech je to parada.
Takze dekuju moc za radu a mejte se.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pole »

To som rad ze pomohlo.
Este mozes nastavit vysku a sklon hlavy tak aby to hralo co najlepsie (aby sa strbinky hlav prekrivali) a potom to hra o moc lepsie nez kazeta.

Uživatelský avatar
McDan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014, 01:00

#9 Příspěvek od McDan »

Mám uplně stejný problém, ale nepodařilo se mi ho vyřešit ani způsobem, který zde popisujete :(

Když jsem srovnal hloubku umístění hlav mezi běžnou kazetu s kazetovým adaptérem, tak byli úplně na stejno. I přes to jsem zkusil umístit v adaptéru hlavu hlouběji a povolit pružinky, aby šla lépe zatlačit, ale pořád autorádio nereaguje a nechce nic přehrát :/

Kde by mohla byt chyba? Nevite někdo prosím? :(

Díky

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Některý rádia vyžadujou, aby se pro povolení funkce PLAY otáčely stejným směrem obě cívečky v kazetě - je to pro ně signálem, že se nezamotal pásek. Vím že jsem pro některý rádia musel tenhle adaptér "modifikovat" vložením prázdnejch cívek ze starý Emgetonky opásanejch slepenou "nekonečnou" smyčkou starýho pásku, aby se oblbnulo snímání zastavení pásku v mechanice autorádia a reprodukce nerušeně pokračovala.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
McDan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014, 01:00

#11 Příspěvek od McDan »

No já v tom mám pár ozubených koleček, myslel jsem, že jsou na okrasu ale asi slouží přesně k tomu účelu jak říkáš. Obě se musí točit stejným směrem, jinak s tím neotočím. Takže to je ta funkce toho "nekonečnýho pásku" jak zde popisuješ, že? Ale ani s těma kolečkama, ani bez nich to nejede :/ :D

Obrázek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

A točí se mechanika? Jestli jo, tak se podívej, jak je otočená hlavička v tom adaptéru, protože stopy na pásku jsou pro každej směr otáčení jinde! U některejch rádií je hlava otočná a při reverzu vyjede z prostoru v kazetě a obrátí se o 180°, u dalších má přehrávací hlava celkem 4 systémy a při reverzaci se přepnou vstupy snímacího zesilovače. Na to je potřeba se podívat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
McDan
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2014, 01:00

#13 Příspěvek od McDan »

Mechanika se točí, chrčí to jak ďas :D

Jojo, to mi taky kdosi radil, že to tam mám zkusit dát naopak, snad to pak půjde vytáhnout :D no zítra to zkusim :) jinak pak už fakt nevim :( kámoš mi teda pujčí FM Transmitter, ale chtěl bych rozchodit i tohle :)

Hlava adaptéru je umístěná takto
Obrázek

PS: tady mám i video jak je to v mechanice, bohužel jsem to nahrál na nějakej server, kterej to video zdeformoval :D Kdyz si to zesílíš, tak uslyšíš jak to chrčí :) http://tinypic.com/player.php?v=20b0r5c&s=5

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

To zní jako by ty zubatý kolečka přeskakovaly. Mělo by to chodit tiše, jako normální kazeta, aby to nerušilo. Když máš ten adaptér vytaženej ven a tužkou strčenou do jedný cívečky otáčíš, točí se volně i ta druhá? A v obou směrech? A když přendáš tu tužku do druhý cívečky, platí ten přenos i v opačným směru? Jestli ne, je problém v tom. Ty mechaniky hlídají, aby se nezamotala páska = snímají jestli se otáčejí minimálně navíjecí trny (cívka která navíjí pásku při přehrávání), některý umějí hlídat oba dva trny.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Ani jedno ale nezaručí slušný poslech, bohužel..

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“