Tesla M2130TM

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

Tesla M2130TM

#1 Příspěvek od Karlos2 »

Jestli mohu poprosit o schémátko.Stačí mi zdroj. Díky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Karlos2 píše:Jestli mohu poprosit o schémátko.Stačí mi zdroj. Díky
Na opravu tohoto zdroje bys neměl potřebovat schéma..

Killroy

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Karlos2 »

A zase arogantní opověd.Už si z toho nic nedělam.Jak můžeš tušit,jak ten zdroj je vyházenej?Když ze spoda chybí SMD odpory tak si mam hodnoty asi vycucat z prstu ne?Proto píšu o chema :!:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od fero7 »

Karlos2 píše:A zase arogantní opověd.Už si z toho nic nedělam.Jak můžeš tušit,jak ten zdroj je vyházenej?Když ze spoda chybí SMD odpory tak si mam hodnoty asi vycucat z prstu ne?Proto píšu o chema :!:
Nehnevaj sa, ale tiez mam taky nazor, ze na 95-99% pri oprave zdroja schema nie je potrebna. Celkovo pri opravach v 90-95% pripadoch schema nie je potrebna. Castejsie najdem problem dokladnou kontrolou dosky a zbeznym premeranim ako studovanim schemy.
Tiez si myslim, ze na takto napisanu poziadavku Ti Killroy odpovedal spravne.
Ak je Tvoj pripad iny, tak si to mal uviest na zaciatku. (V pripade odpalenych alebo chybajucich suciastok sa na 70-80% da zaobist aj bez schemy.)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Karlos2 píše:A zase arogantní opověd.Už si z toho nic nedělam.Jak můžeš tušit,jak ten zdroj je vyházenej?Když ze spoda chybí SMD odpory tak si mam hodnoty asi vycucat z prstu ne?Proto píšu o chema :!:
Jó, to by se nám opravovalo, kdyby bylo schéma na každou telku. U tak jednoduchého zdroje stačí si najít podobné schéma se stejným IO.

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Karlos2 »

Ty jo vy jse trubky když se mi 2 SMD odpory vypařily a zůstal po nich opálenej plošnák tak jak mam asi podle Vás postupovat??????????????
Tenhle Web je plnej rozporů nachápu.Slušně jsem poprosil o schemátko a potřebuju z něj hodnoty odporů.Nechci sem psát mam takovou TV nevíte co s ní je.To opravdu psát nebubu.Potřebuju schema a ne připomínky.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Karlos2 píše:A zase arogantní opověd.Už si z toho nic nedělam.Jak můžeš tušit,jak ten zdroj je vyházenej?Když ze spoda chybí SMD odpory tak si mam hodnoty asi vycucat z prstu ne?Proto píšu o chema :!:
Nemyslím si že byla arogantní, byla velice slušná. Já nemůžu sice tušit jak je zdroj vytřískanej, ale zato vím dobře jak je postavenej a se že v případě potřeby se můžu podívat na minimálně pět podobných zapojení a s toho vycházet. Ale to, že je někdo truhlík který neví co má v prackách a kam se má podívat, to ovlivnit nemůžu. Když tě napíšu co je to za chassis, tak stejně víš prd co máš hledat. Ale jak už jsem napsal, nepotřebuješ ho a stačí kouknout na jakékoliv jiné zapojení TDA4605.

Killroy

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#8 Příspěvek od fero7 »

Karlos2 píše:Ty jo vy jse trubky když se mi 2 SMD odpory vypařily a zůstal po nich opálenej plošnák tak jak mam asi podle Vás postupovat??????????????
Tenhle Web je plnej rozporů nachápu.Slušně jsem poprosil o schemátko a potřebuju z něj hodnoty odporů.Nechci sem psát mam takovou TV nevíte co s ní je.To opravdu psát nebubu.Potřebuju schema a ne připomínky.
Tak je mi luto, ja takuto schemu nemam.
Tak si si to predstavoval?
Takto Ti tu moze napisat 100 ludi. Ale tych 100 ludi by Ti mozno dokazalo pomoct aj bez schemy, ak by si napisal blizsie aky mas problem.
Aj ked mnohi schemu nemaju, maju pristup k inym informaciam a castokrat dokazu urcit diel ak podla pozicie.
Tiez postupujem ako pisal Killroy, najdem datasheet, pripadne inu schemu z TV s rovnakym IO v zdroji (pripadne viac schem-to iba vynimocne), porovnam co sa mi zhoduje a podla toho postupujem.
Takze odparene SMD mozu byt na prvy pohlad katastrofa, ale za par minut svieti slnko.

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Karlos2 »

Ukončuju téma,nehodlám si tady dopisovat!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“