Pračka Ardo A800X neodstřeďuje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
draza
Příspěvky: 9
Registrován: 14 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od draza »

Tak dnes začala pračka dělat velký kravál. Zjistil jsem, že má volný buben. Do rozdělávání se mi už opravdu nechce. Když jsem koukal, co všechno by se muselo rozebrat. Určitě by to chtělo vyměnit ložiska atd. Takže to vzhledem k stáří a stavu pračky vzdávám a musíme koupit novou pračku. Všem děkuji za pomoc a rady. Pokud má někdo zájem o nějaké díly tak mu je věnuji za poštovné

Roman S

#17 Příspěvek od Roman S »

Dobry den
Mam stejny problem akorat nevim cim to muze byt.
Odpojil jsem teleso a ejhle - pracka zdime. Ale nevim co mam vymenit - jestli teleso nebo desku

Roman S

#18 Příspěvek od Roman S »

Roman S píše:Dobry den
Mam stejny problem akorat nevim cim to muze byt.
Odpojil jsem teleso a ejhle - pracka zdime. Ale nevim co mam vymenit - jestli teleso nebo desku
Jeste bych dodal ze to asi teleso nebude protoze ohriva tak jak ma - radite novou desku nebo pracku :-)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

Já bych koupil druhé těleso. Ono možná ohřívá jak má ale malým svodem na kostru přes vodu může elektroniku klamat. Mluvil jsem přímo z mechanikem -ardo a on mi říkal že sebemenší svod anebo problém v tělese,motoru atd tu elektroniku může rozhodit. Já bych problém hledal v tom tělese - když s připojením neždíme a naopak... Ono si řekneš,že při žďímání není pod napětím ale elektronika je "nemilosrdná,tá snad i hlídá to,co hlídat nemá xD

Roman S

#20 Příspěvek od Roman S »

tatramacek píše:Já bych koupil druhé tìleso. Ono možná ohøívá jak má ale malým svodem na kostru pøes vodu mùže elektroniku klamat. Mluvil jsem pøímo z mechanikem -ardo a on mi øíkal že sebemenší svod anebo problém v tìlese,motoru atd tu elektroniku mùže rozhodit. Já bych problém hledal v tom tìlese - když s pøipojením neždíme a naopak... Ono si øekneš,že pøi žïímání není pod napìtím ale elektronika je "nemilosrdná,tá snad i hlídá to,co hlídat nemá xD
Diky koupim nove teleso a dam vedet. :)

Roman S.

#21 Příspěvek od Roman S. »

Roman S píše:
tatramacek píše:Já bych koupil druhé tìleso. Ono možná ohøívá jak má ale malým svodem na kostru pøes vodu mùže elektroniku klamat. Mluvil jsem pøímo z mechanikem -ardo a on mi øíkal že sebemenší svod anebo problém v tìlese,motoru atd tu elektroniku mùže rozhodit. Já bych problém hledal v tom tìlese - když s pøipojením neždíme a naopak... Ono si øekneš,že pøi žïímání není pod napìtím ale elektronika je "nemilosrdná,tá snad i hlídá to,co hlídat nemá xD
Diky koupim nove teleso a dam vedet. :)
Funguje OK :D diky za radu

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#22 Příspěvek od tatramacek »

pomohla tedy tá výměna toho topení ???

Uživatelský avatar
kopretina
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2009, 02:00
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od kopretina »

Pomohl byste mi, prosím, opravit i moje Ardo??? (A 1000L X)???
Při posledním praní se voda zahřála na velmi vysokou teplotu, (smrdělo to po spálenině), od té doby pračka nenapouští, nevypouští, pouze ždímá. Mám tady nový termostat, ale asi to bude chtít také i nové topné těleso... No nevím, jsem ženská, ne moc technicky založená... :oops: [/b]

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#24 Příspěvek od tatramacek »

poslal jsem Vám SZ

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od renda4 »

Dobrý den také mám Ardo A800x a neždímá jen pere a do otáček se nedostane jen asi 2x rychleji než je praní , odpojit napájení topného tělěsa jsem vyzkoušel a beze změny , před 2 lety new ložiska jinak žádná oprava a pere se dost často , oplatí se hned koupit uhlíky než to rozeberu ? mám ji 11 let a jsem s ní spokojen mám známe co mají pračku 5 let a už je stála na opravách majlant tak do ní klidně ještě investuji. Dík za radu.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#26 Příspěvek od tatramacek »

uhlíky bych určitě zkontroloval 11 let už je dost dlouhá doba na to aby vydrželi

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od renda4 »

Jo zrovna jsem jednomu volal a že každý motor má jiné uhlíky.....
a co tomu je , já mu odpověděl a on nato že to je modul a cena okolo 2000,- přesně jak autoservis "neopravujeme - vyměňujeme"

Takže motor vyndán , ale ani jsem ho nedělil , vynutí je na statoru a uhlíky v nedohlednu.... žádný komutátor :?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#28 Příspěvek od tatramacek »

jaaj že by v této pračce byl indukční motor ????

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od renda4 »

tatramacek píše:jaaj že by v této pračce byl indukční motor ????
Vypadají asi takto nebo přesně.... a nevypadá spáleně , vůbec nesmrdí , nic.

http://domaci-spotrebice.sbazar.cz/prod ... 58210.html

edit: Diagnóza opraváře - špatný motor (vynutí pro 2800ot/min) , říkal že odchází tak jeden z tisíce ne li 10000
zkusím sehnat na netu protože new za 5000,- nedám.

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

A800X

#30 Příspěvek od MilanCZ »

Zdravím, rád bych se také nechal poučit, po GO domečku, výměně nýtů za nerez šrouby a manžety dveří vydržela pračka cca půl roku. Najednou čpící zápach a pračka, neboli motor bez síly, modul po vzhledové stránce o.k., R51A, R51B v pořádku, relé o.k., izol. odpor topného tělesa >20MOhm, tacho také o.k. ( v klidu 29 Ohmů, při otáčení rychlé změny R ). Ostatní funkce o.k. Motor nesmrdí, bez uhlíků, asyn. motor. Bádám, kde ještě může být problém, neví někdo nějakou kulišárnu? Díky

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“