SONY KV-29K1K

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

SONY KV-29K1K

#1 Příspěvek od pumpos »

Po nepravidelné chvilce (cca 3-5min) obraz zmizne do "jako bez kontrastu" a jsou vidět šikmé čáry od shora dolu. Pak to mrkne trochu do červena a obraz naskočí a jde to normál až do vypnutí. Zkoušel jsem studeňáky ale moc to nezabralo. Může mi někdo pomoct?Nevím typ šasi.Schema taky nemám.Předem moc dík.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#3 Příspěvek od Frenky »

Někdy to dělá svod v obrazovce??,Možností je samožřejmě více...
Naposledy upravil(a) Frenky dne 20 dub 2006, 08:26, celkem upraveno 1 x.

85.70.65.222

#4 Příspěvek od 85.70.65.222 »

jave píše:Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal

Tak jsem mìøil ale bez zjištìní rozdílù. V tu dobu to zrovna neudìlalo vùbec nic a šlo to jako hodinky. Tak nevím co dál. Nechat to vyzrát až se to projeví na tvrdo? Fakt jsem zoufalej.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pumpos »

85.70.65.222 píše:
jave píše:Pokusil bych se zjistit zmeny na jednotlivych katodach a na G2. To se necha vysledovat i bez schematu. Pak by se videlo co dal

Tak jsem měřil ale bez zjištění rozdílů. V tu dobu to zrovna neudělalo vůbec nic a šlo to jako hodinky. Tak nevím co dál. Nechat to vyzrát až se to projeví na tvrdo? Fakt jsem zoufalej.
Omlouvám se, nebyl jsem přihlášený. To jsem psal já. pumpos

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pumpos »

Frenky píše:Někdy to dělá svod v obrazovce,mělo by to jít oměřit.:opravar:.asi na červené ??,Možností je samožřejmě více...

Nevím kudy dál. Help. Help.

Uživatelský avatar
MichalTV
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MichalTV »

Zkusil bych jí trochu potrápit a až se to projeví tak zkus poklepat na hrdlo obrazovky jestli se to spraví.Aspoň tím vyloučíš svod v obrazovce.Tak hodně zdaru

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pumpos »

MichalTV píše:Zkusil bych jí trochu potrápit a až se to projeví tak zkus poklepat na hrdlo obrazovky jestli se to spraví.Aspoň tím vyloučíš svod v obrazovce.Tak hodně zdaru
Což o to, já ji potrápím a pak poklepu, ale bojím bojím. Jen aby nerupla. Budu si držet palce. Díky. Čau.

Uživatelský avatar
Kolins
Příspěvky: 23
Registrován: 19 led 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Kolins »

Co znamená trochu dočervena? Byl za tou červenou vidět obraz nebo se ta červená rozsvítila naplno a všechno překryla? Jestli to zčervenalo jenom trochu a pořád tam byl vidět obraz, tak nemá vůbec význam klepat do hrdla. Zbytečně bys riskoval a je lepší, když ti to nejdřív někdo ukáže, jak moc a čím do toho bušit.
Klepáním na hrdlo zjišťuješ, jestli se některá katoda dotkne žhavení. Když se ho dotkne, tak se přes žhavení uzemní a rozsvítí se tak moc, že je vidět jenom ta jedna barva a nic dalšího. Potom obvykle zafunguje OCP (nadproudová) ochrana a TV se okamžitě vypne. Zkrat katoda-žhavení to nikdy nerozsvítí jenom trochu dočervena.

Jak přesně vypadaly ty čáry šikmo odshora dolů a kolik jich tam zhruba bylo nebo jak daleko byly od sebe?
Obraz bez kontrastu - to by mohl být problém se žhavením obrazovky nebo s 200V napájením koncových RGB zesilovačů?

Nahraju sem schéma, případně manuál a mrknu se do servisních bulletinů, jestli tam něco nebude.
Anebo ta závada bude ve 100Hz části 8O , ale to by asi byl stud. spoj.

Jinak přesně tudle TV mám doma, tak doufám, že taky nezačne zlobit :roll:

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pumpos »

Kolins píše:Co znamená trochu dočervena? Byl za tou červenou vidět obraz nebo se ta červená rozsvítila naplno a všechno překryla? Jestli to zčervenalo jenom trochu a pořád tam byl vidět obraz, tak nemá vůbec význam klepat do hrdla. Zbytečně bys riskoval a je lepší, když ti to nejdřív někdo ukáže, jak moc a čím do toho bušit.
Klepáním na hrdlo zjišťuješ, jestli se některá katoda dotkne žhavení. Když se ho dotkne, tak se přes žhavení uzemní a rozsvítí se tak moc, že je vidět jenom ta jedna barva a nic dalšího. Potom obvykle zafunguje OCP (nadproudová) ochrana a TV se okamžitě vypne. Zkrat katoda-žhavení to nikdy nerozsvítí jenom trochu dočervena.

Jak přesně vypadaly ty čáry šikmo odshora dolů a kolik jich tam zhruba bylo nebo jak daleko byly od sebe?
Obraz bez kontrastu - to by mohl být problém se žhavením obrazovky nebo s 200V napájením koncových RGB zesilovačů?

Nahraju sem schéma, případně manuál a mrknu se do servisních bulletinů, jestli tam něco nebude.
Anebo ta závada bude ve 100Hz části 8O , ale to by asi byl stud. spoj.

Jinak přesně tudle TV mám doma, tak doufám, že taky nezačne zlobit :roll:
Za červenou je vidět obraz a pruhy,vlastně čáry jsou asi od shora dolů a je jich asi 10 zhruba 1cm od sebe a jdou dolu šikmo. Jako zpětné běhy. Já pořád nechci připusti že by to byla obrazovka, ale ??? dneska to reagovalo na ránu do bedny a naskočilo to normálně.Pak chvilku jakoby to šedlo a další ranou se to už ustálilo do normálu.Jestli máš schema, mohl bys mi ho poslat?Byl bych vděčný.
Abych tady moc neprudil, moje ICQ 317556780 tam bychom mohli pokecat víc. Tak zatím čau.Určitě ti to nezačne dělat.Jsem jenom smolař.Ale je to jen televize.Ale zase docela dobrá,viď.

Uživatelský avatar
Kolins
Příspěvky: 23
Registrován: 19 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Kolins »

Nahrál jsem to schema do uploadu, ale nejde stáhnout (stejně jako několik dalších věcí), nevím proč.
Proto jsem to dal taky sem:
http://www.volny.cz/pmaster/SonyKV-29K1K.rar

Podle mě to obrazovka nebude. Chce to rozdělat, proklepávat a v zrcadle sledovat na obrazovce, která deska na poklep reaguje.
Naposledy upravil(a) Kolins dne 20 dub 2006, 09:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pumpos
Příspěvky: 57
Registrován: 06 bře 2006, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pumpos »

Kolins píše:Nahrál jsem to schema do uploadu, ale nejde stáhnout (stejně jako několik dalších věcí), nevím proč.
Proto jsem to dal taky sem:
http://www.volny.cz/pmaster/SONY_KV-29K1K.rar

Podle mě to obrazovka nebude. Chce to rozdělat, proklepávat a v zrcadle sledovat na obrazovce, která deska na poklep reaguje.
Já to udělám. Jo a díky za schema.Trochu mě to poštouchlo zase nevěšet hlavu. Fakt dík.Snad se to povede a bude zase chodit jako před tím.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“