Vhodný PIC

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
amateur

Vhodný PIC

#1 Příspěvek od amateur »

Cau vsichni, jsem zacatecnik, takze nevim jaky spravny PIC vybrat.

Potrebuju ho na ovladani senzoru MMA7260Q a LCD ATM12864D-FL-YBW, takze budu potrebovat min 17 I/O a 2 A/D (staci mi x a y) + nejaky piny na diody.

Poradite nekdo? diky vsem za odpovedi

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#2 Příspěvek od Banda »

Pomohu ti, ale přijde mi to dost divné, když chceš něco navrhovat a nevíš jak vybrat základ. A jako začátečník..., no budeš to mít těžké.
Vem například PIC16F77 nebo 16F877A.
Jinak se to dělá takto:
Vím kolik portů potřebuji, vím kolik do toho chci investovat, vím že potřebuji A/D, kliknu zde:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=ele ... type=2&p=1
nechám si to seřadit tabulkově od nejlevnějšího, 120 položek na stránku a jedu.

amateur

#3 Příspěvek od amateur »

Tak to mi prijde malo, hledat jen podle toho kolik pinu potrebuju.
Jak odhadnu jakou budu potrebovat flash, ram, eeprom atd.?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

ja by som ta mdal 18F lepsia podpora pre C a cim viacej ram a flash tym lepsie eprom poriesis externe pri najhorsom.... Najhorsie je ked zistis ze ti to tam nevojde... ale 877 je pinovo kompaktibilna s vysimi radami ta kze eoreticky sanca zmeny potom je horsie s priogramom :D

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od caven »

hlavně si rozmysly jak ten displej budeš obsluhovat, ono kdž budeš mít dva "image buffry" tak už ti to zabere jenom 2kB obsluhy LCD..Pořádně promyslet ;)

amateur

#6 Příspěvek od amateur »

A musi mit ty buffry nutne kazdy 1kB?
Chci rict, pokud budu vedet ze se mi bude menit jen cca pulka lcd a zbytek bude stale stejny, stacila by pak ram polovicni?

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od caven »

no já to dělám vždy tak, že si to vyhradím dvojnásobku a jeden kB je pro obnování LCD RAM(1) a druhý kB je pro zápis z programu RAM(2), třebas každou sekundu přepíši RAM(2), a každých asi 5ms obnovuji byte po bytu LCD z RAM(1), ale předtím se jednou za čas překopírují RAM(2) do RAM(1)..

Udělej si to jak chceš, chtěl si k tomu něco vědět, tak jsem ti napsal jak to dělám já ..

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“