Tesla 637A Sextet

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#16 Příspěvek od keemo »

ja mam napichnuty interny dipol na dialkovy prijem a do miestneho este kus medenej dvojlinky a tiez to dobre chyta,len nemam prehlad co kde v prahe vysiela...je tu stanic kopa...u jedneho kanalu som mal tiez cudny zvuk ale bolo to tym ze to boli sice rovnake reprobedne ale kazdabola asi ineho datumu vyroby,jedna ma sedy kabel druha biely,u jednej z nich bolo prehodene polovanie na koncovke-chybali tomu basy,po prehodeni zvuk rovnaky.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

sinclair píše:Skutečně, ty pověstné zelené, oranžové, šedé a semotamo i modré plastové elyty řady TE002-006 je dobře odevšad vyházet
Mám jich ještě řádku neletovaných, nevyhodil jsem je zatím, protože si říkám, kdyby na mě někdy přišlo období vintage Tesla a dostal bych chuť vyrobit něco s GC/GD/ a TE00x.
Je v tom asi perverze, no a co? 8-)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#18 Příspěvek od keemo »

Tak ludkovia,zavada odstranena...:D V piatok sa mi vratila zo servisu moja milovana N85,ktora ma funkciu transmitter,cize som mohol konecne pretestovat co sa to vlastne deje so signalom z dekodera.Zistil som ze zvuk kanalov nebol zluceny dokopy ako som sa domnieval ale z jedneho kanalu rozvedeny do dvoch...sledoval som kade ide signal z dekodera a zistil som ze pravy kanal ma tzv. slepu ulicu...pritom sa ale ozyvali oba kanaly pri dotyku privodu laveho...nakoniec som objavil ze privod praveho kanalu na prepinac vkv je napichnuty z laveho...stacilo prepojit nizsie foteny rezistor do pozicie vyssie a kazdy kanal uz ide osobitne:)Vyzera to na vyrobnu chybicku...P.S.: ten kond je tam preto ze mi nestacili objednane zasoby ale mam ho poznaceny a v dohladnej dobe bude vymeneny ako par ostatnych co tam ostalo.
Přílohy
P8090924.jpg
Privod praveho kanalu.Dierka pod nim je zase pre kanal lavy :)
(78.93 KiB) Staženo 70 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Crifodo, ty jseš normálně úchyl :-) :-)
Nechat se dobrovolně trápit vysokým svodem těch zelenáčů a zbytkovým proudem germania, to už je skoro jako návštěva S-M salónu :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

No vždyť říkám :twisted:
Mám za to, že trocha perverze neškodí. Asi jako trocha opatrné xenofobie, trocha zdravého konzervatismu, trocha uvážlivého nacionalismu :wink:
V čem není perverzní shánění 0,35mm křemíkoplechu, motání sekcí, jebání s odbručením žhavení, měření emise?

Na plíživé klidové proudy jsou termistory a stakilové svody v kiloohmových impedancích tolik nebolí.
Kdo se zelenáči TExxx nevyrůstal, ví hovno co je nostalgie :P

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

Tak sa na vas obraciam s prosbou o radu.Zhanam nejaku lepsiu izbovu antenu ktora by sla pripojit do toho 300ohm vstupu.Interny dipol je dobry ale iba na niektore stanice.Neviem nejak vyriesit dobry prijem,pritom (predpokladam) ze stanice co mam naladene vysielaju v prahe.
Momentalne mam zalusk na toto: http://aukro.cz/item771481404.html

Viem ze je to z tv ale splnit ucel by to mohlo,ci nie?
Pripadne navrhnite nieco lepsie.
Dakujem.

ED:tak som este premyslal: http://www.alza.cz/solid-dipol-1-fm-antena-d114528.htm

a dat ju niekam pod stol.Bohuzial balkon je na opacnom konci bytu.
Tak som zobral jeden dipol-bol skladom rozbaleny.Uvidime

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#22 Příspěvek od PixelOrgy »

Crifodo píše:No vždyť říkám :twisted:
Mám za to, že trocha perverze neškodí. Asi jako trocha opatrné xenofobie, trocha zdravého konzervatismu, trocha uvážlivého nacionalismu :wink:
V čem není perverzní shánění 0,35mm křemíkoplechu, motání sekcí, jebání s odbručením žhavení, měření emise?
.............
:-D asi jako pouziti 4x PY82 v graetzu ve stab. zdroji

Mimochodem, momentalne mam k pc pripojenou TS 805A, nic jsem v ni nemenil (nebyl duvod), zadnej brum, dokonce ani potak hlasitosti nechrasti.....
A i tech snad 6W dela celkem solidni bordel :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Keemo, ta první anténa nic moc neřeší, ta druhá už může přinést asi tak dvojnásobek dostupných stanic (u FM příjmu mohou 2dB znamenat někdy hodně), ovšem s tím rizikem, že ti to zase bude chytat z téměř všech směrů včetně odrazů. Ale tím, že tu anténu hodíš na balkón a signál přivedeš koaxiálem do rádia, získáš další decibely navíc, nejméně o ty, které sežrala armatura v panelech.
Od žádné pokojové antény nečekej zázraky, v podstatě můžeš být rád, že to na ni v paneláku vůbec hraje.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#24 Příspěvek od keemo »

No nieco skusim vymysliet....Momentalne laborujem nad umiestnenim-docasnym a tym ze ked ma to radio 300ohm vstup ci ma zmysel hnat signal cez symetrizacny clen v antene alebo to pripojit priamo na dipol.Momentalne to mam priamo a clen je mimo antenu...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

Nevymýšlej pičoviny, dej na balkon podle okolností buď dipól nebo jen prut lambda/4 (dipól nastojato, většina FM rádií vysílá vertikální polarizací) a signál dotáhni kabelem k rádiu. Bude to jednodušší a kvalitnější a univerzálnější než montovat nějaké vymyšlenosti pod stolem, které dobrý signál mít nebudou. V Praze se stejně DX chytat nedají.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od PixelOrgy »

Jsem v Mokre-Horakove u Brna, ve zdirce radia jen asi 40cm kablik a na konci takova ta lista jak se pouzivala na zajisteni dveri universalovych skrinek :-) .. prijem vetsinou 6 VKV stanic.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

Mne slo viac menej len o to ze niektore lokalne stanice ako Evropa2,Hey,Frekvence 1 mam so sumom...Inak mam plne cele pasmo od zaciatku az do konca...S tym balkonom si to niektori predstavuju moc jednoducho...Je na opacnom konci bytu a aby toho nebolo malo tak nikde niesu prahy ani koberce-bud kachliky alebo korkova podlaha takze tahat krizom kabel aby sa on niekto zabil hm...Asi nie...A k tym pi_ovinam-budem sa robit ze som to slovo nevidel.myslim ze ani ty by si si netahal kabel po zemi v tomto pripade.Dalsia vec je ta ze je ten byvame v prenajme takze ziadne upravy ako diery v stenach robit nehodlam.Ked budeme mat vlastny barak tak bude normalne uchytena.Inak,mam to uz vyriesene a som spokojny.Pre niektorych vrtakov neuvadzam ako.Hillovi tymto dakujem ze mi normalne poradil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Ono se to dá vyřešit na zpoustu způsobů, já mám tedy ty své relativně oblíbené stanice z kabelovky, takže jsem bez starostí, ale pokud už se rozhodnu pro příjem některých DX, musím na to jít s venkovní anténou. A asi mám tu výhodu, že proti oknu z obýváku (kde mám tuner) mám asi 1km vzdálený svah, který mi dělá "zrcadlo" pro signály přicházející ze severovýchodu až východu - kam bych jinak taky musel dávat anténu na druhou stranu baráku a kábel tahat křížem-krážem... Ten svah mi blokuje jen slabé signály z jihozápadu a západu, silné "přejdou".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“