Chyba při vypalování DVD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Chyba při vypalování DVD

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Dobrý den

Mám vypalovačku ve Windows označenou jako _Nec_DVD_RW ND-2500A, přihodil se mi tento problém:

Normálně běžně používám DVD-R Verbatim 16X (Balené po 25Ks v takové té plastové cívce na sobě) (Viz obr 1) S tím není problém

V loni měli v Glóbusu akci na DVD-R Sony 1-16X - (zabalené po 50 Kusech) byly přibližne za stejnou cenu co ty DVD-R Verbatim (balené po 25Ks) koupené v makru tj. kolem 350Kč (Viz obr 2)

Když vložím do DVD mechaniky DVD verbatim a chci něco vypílit normálně to funguje.

Když vložím do DVD mechaniky DVD Sony a chci něco vypálit tak se ozve v programu Nero (Zkoušeno na Neru 6, 8, 9) Hláška - Nemohu disk načíst najednou (DAO) a tím se to ukončí.

Čím by to mohlo býti? Příp. co mám učinit nebo vyzkoušet?

Děkuji

Jiří Kaplan

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Upgrade firmware vypalovacky, pokud to nepomuze, tak ji ty media holt nechutnaji :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, na nová média musíš mít u staré vypalovačky aktualizován firmware. Zkus se mrknout na verzi firmwaru a porovnej s http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/nec/nd2300.html

Možná budeš muset hledat u výrobce.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od cackler »

tady máš popis se spoustou firmwarů: http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/NEC-ND-2500A/

asi nejlepší bude když si z ní uděláš ND-2510A, která se liší jen firmwarem, hardware je stejnej, takže ti ještě přibude pár funkcí :-D

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím

Já k této DVD vypalovačce žádný ovladač ani freeware neinstaloval tj. asi si to něco našlo ve windows - jak zjistím jakou verzi freewaru mám když dám vlastnost tak se pouze zobrazí:

Datum:1.7.2001
Verze: 5.1.2535.0

Když dám podrobnosti tak je tam umístění:
C://windows/system32/drivers/cdrom.sys
imapi.sys
redbok.sys

C://windows/system32/storprop.dll

Zeptám se co je to Freeware to je ovladač nebo něco jako Kodek.

Dále bychj se zeptal co na této http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/nec/nd2300.html stránce mám otevřít za instalačku je tam 1.07 1.09 1.0A a 1.0B

Děkuji

Jiří Kaplan

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

V podrobnostech je ID instance zarizeni, tam by na konci mela byt aktualni verze firmware.
Firmware tam dej ten nejnovejsi, nebo muzes zkusit ten upgrade na 2510.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

Zrejme si pletes pojem freeware a firmware.Firmware je software,ktere urcuje co dotycne zarizeni ma delat.S PC nema nic spolecneho je to v te vypalovacce,v jeji pameti.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od PixelOrgy »

Taky bych zkusil jinou aplikaci nez nero, to je primo generator problemu...

Idealni je nejakej linuxovej cmd line nastroj, treba cdrecord nebo tak, co se moznosti diagnostiky tyce... Osobne pouzivam (pod win) TCBurner, coz je plugin pro total commander

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Hledáš na špatném místě. Jestli máš Nera, tak např. v šestce se mrkneš v menu na Zvolit vypalovačku a u ní je číslo verze firmwaru. Tady je vyřez pro orientaci.
Přílohy
firmware.jpg
(60.65 KiB) Staženo 52 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od CZJKP1 »

p32 píše:Hledáš na špatném místě. Jestli máš Nera, tak např. v šestce se mrkneš v menu na Zvolit vypalovačku a u ní je číslo verze firmwaru. Tady je vyřez pro orientaci.
Ahoj kamarádi tak jsem spustil balíček 1.07 a 1.B tak už to funguje, akorád když jsem měl vytvořenej autorun (automatické spuštění IE a ikonku DVD) tak mě po přeinstalaci firewalu nechodí, před přeinstalací jsem si vypálil Jednu Verbatimku (na kterou jsem si dal digitalizaci Gramo. desek - před přeinstalací se mě auto spustil index.htm a po zavčení a rozkliknutí Tento počítač se mě zobrazila malá ikonka Ultraphon Po přeinstalaci vložím DVD spustí se jen okno a zobrazí soubory, po zavčení a otevření tento počítač se žádná ikonka již nezobrazí, Ale to je jedno

Děkuju velmi, až budu něco potřebovat tak se obrate na mě, bude-li to v mých silách poradím

Jirka

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

Ahoj

Pomohl restart a už fungují i Autoruny jste u mě jedna VELKÁ podtržená jednička 1

Ještě jednou moooc děkuji

vše je v pořádku :wink:

Jirka[/u]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Stačilo říct, že ti chutná :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“