Vybijení baterie

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petro
Příspěvky: 1
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

Vybijení baterie

#1 Příspěvek od Petro »

Ahoj, mám problém s vybijením baterie vinou autorádia nebo jeho zapojení. Po vymontování rádia bylo vše OK. Dal jsem ho tedy zkontrolovat známému, který ale žádnou závadu nezjistil a rádio prý odebírá jen nepatrný proud. Prý byla jen nějak špatně zapojená pojistka.
Po namontování došlo opět během 5 dnů k uplnému vybití baterie. Při připojování baterie po namontování rádia, bylo slyšet hlasité praskání. Toto praskání, i když v daleko menší intenzitě, je slyšet při každém spouštění motoru. Předem díky za odpovědi.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

nenapisal si o ake radio ide popripade aky odber si nameral ...zmeraj odber z baterie a potom len radio a hned budes vediet kde je pes zakopany...ak ti radio odobera maly prud tak to asi nebude radiom

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Jestli nekecáš a DOBROU!!! baterii to vybilo za pět dnů tak si rádio muselo brát aspoň 0,5A a 6W už to rádio musí ohřát. Tuším že máš stále pod klidovými proudy koncák.
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Zkoušel jsi mìøit proud z baterie s pøipojeným a odpojeným rádiem? = zmìø odbìr pøímo z baterie pøi pøipojeném a vypnutém rádiu a pak vytáhni konektory z rádia a odeèti odbìr znovu. Oèekával bych, že správnì fungující rádio si nevezme ve vypnutém stavu víc než 10mA. Jen bacha, abys pøitom nic nezapnul - mìj vytažený klíèek a dej pozor na proudový náraz po pøipojení baterie do obvodù auta.Tøeba takový žhavení u dieselu by se klasickýmu mìøáku moc nelíbilo. Možná máš jen blbì zapojený konektory v autì. Tìžko radit na dálku. Nepíšeš ani odkud je to cvakání co slyšíš, vùbec toho málo píšeš.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od jarda_k »

Ještě mě napadlo, "nenapájíš" náhodou rádio přes drát, který je určenej pro napájení automatické antény?

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Dikobraz »

Pozor na kod radia když se bude odpojovat baterka.

macek000

#7 Příspěvek od macek000 »

koupil jsem autorádio Sencor cd,usb,mms karty a koukám za týden jsem nenastartoval,jeho spotøeba ve vypnutém stavu je 110 mA a to je moc,asi je to daò za jeho nízkou cenu.

macek000

#8 Příspěvek od macek000 »

ted koukám do manuálu k radiu Sensor SCD-510M a pøimo tu píší,že napájení +12V musí být pøipojeno pøes zapalování,což zabrání vybilí baterie.Co to je za sráè,když nemùžu poslouchat rádio nez zapnutí zapalování.

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#9 Příspěvek od Gabe »

Ahoj.
Zakopanej pes bude asi opravdu v tom autorádiu.Ty levnější Sencory opravdu mají dost vysoký klidový proud!Zákazníkům to vyždímalo baterku ve dvou případech ze dvou prodaných kusů.Raději tyto šlupky nebrat a trochu si připlatit za kvalitnějši rádio.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“