Stabilizace amplitudy RC generatoru BK124

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kulikus

Stabilizace amplitudy RC generatoru BK124

#1 Příspěvek od kulikus »

Tento tranzistorovy generator pro 1Hz - 1MHz pouziva pro stabilizaci zarovku ktera je pres kond 500M paralelne k emitorovemu rezistoru vstupniho T. Zhavena je str signalem z vystupu 3. T v zesilovaci.
Generator pri preladovani vysazuje a ma nestabilni amplitudu. Je to zarovkou? Je tam take hromada teslackych elytu ktere jsem zatim nemeril.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Co takhle prozkoumat potenciometr ??

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

tam muže být kde co, i blbá vazba, měli sme je kdysi ve škole a taky to trajdalo :roll: tyhle generátory stály za...

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#4 Příspěvek od vav »

ako pise sendyx, na 99,9% je to potenciometer na zmenu fr.

kulkus

#5 Příspěvek od kulkus »

Rozpojil jsem zpetnou vazbu a meril vystup pri protaceni potaku. Vystup skakal -> potak chrasti. Je to dualni 25k/G, stare velke provedeni. Jde nejak zalestit odporova draha nebo ho repasovat?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Ano.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Zkus vyčistit červenou!!!! Diavou ( leštěnka). Na 99% máš vystaráno. Nebo objednat v Ostravě nový.

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#8 Příspěvek od Xeon_sk »

Nazdal,
odkorodovali mi prívody k KF520. Vzalo to zo sebou aj regulačné tranzistory. Po výmene tranzistorov (KF520 som zatiaľ nahradil 2k2) mám na výstupe 20V, čo je možno veľa. Aké má byť správne napájacie napätie?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od mtajovsky »

KF520 v zapojení ve zdroji funguje jako zdroj proudu asi 3mA. Zřejmě by šel nahradit BF245A nebo BF256A vybraným na malý proud pro Ugs = 0V. S případnou úpravou odporu R44 za větší.

To, že je zatím nahrazen odporem by nemělo mít zásadní vliv na výstupní napětí, pouze se může snížit činitel filtrace a zvýšit vnitřní odpor stabilizátoru.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“