OPTIBOX Multiroom 2TV

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

OPTIBOX Multiroom 2TV

#1 Příspěvek od otakarv »

Přeji hezký den.Dostal se mi do rukou ze slovenského "METRA" leták,kde je tento "Digitálny satelitný komplet Optibox Multiroom 2TV (209,-€)".
Rád bych věděl vaše názory na tento komplet,popřípadě zda už má někdo s ním zkušenosti.Děkuji.
Přílohy
SAVE0005d.JPG
(31.85 KiB) Staženo 226 x

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#2 Příspěvek od cikan »

zdravím, pár jsem jich už instaloval. Žádný zázrak neèekej, je to pro lidi, co chtìjí nìco ušetøit (1 škatule, 1 sdílená karta). Nelíbí se mi, že druhá TV vìtšinou jede pøes anténní vstup (modulátor v receiveru). Pro využití AV-výstupu (3xCinch), by musela být druhá TV umístìná blízko (asi max 10m). Navíc se ve dne nedala naladit TV Leo (ostatní kanály tohoto TP ano).
Je to stejnì øešení na pøechodnou dobu - do pøechodu na HD (kolik let, ale nikdo neví). Vìtšinì lidí, co nepotøebují HD to zatím staèí. Jak to bude spolehlivý receiver a jestli nebudou tøeba problémy se sdílením karty se ukáže èasem.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Také se mi to moc nelíbí.Otec kamaráda si chce pořídit satelitní komplet pro dva televízory a donesl mi tento leták ukázat.Já mu říkal,že by měl lepší koupit 2 OPENBOX-y,konvertor pro 2 účastníky a propojit pomocí RS-232,kartu Skylink a má to lepší.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Výhodou těchto řešení je sdílení karty: 1 karta - 2 tvp. Pokud si připlácíš další programy (či balíčky), platíš pouze jednou (a můžeš sledovat na obou tvp - nezávisle) - a v tom je ta hlavní výhoda. Další jeho výhodou (jak pro koho?) je možnost EMU.
Nevýhodou je naopak pomalejší reakce na přepínání programů u ROOM 2 (2. přijímače) občasné "zamrznutí" (novější soft toto částečně vyřešil). Dále to propojení ROOM 2 z modulátoru a z toho plynoucí nevýhody.
Oproti Dual-DIGI má ale výhodu, že k propojení SAT-rec. s 2. tvp stačí jen koaxiál (ovládání jde přes výhybku po něm), kdežto Dual-DIGI musí mít další propojení (nějakým UPT-éčkem, či něčím podobným).

TWIN konvertor samozřejmě musíš mít taky (vč. dvou kabelů až do receiveru). Jsou to totiž vlastně 2 rec. v jedné skříni (pouze 1 zdroj).
Já to montoval s TWIN Monoblokem (ASTRA1 + ASTRA3 ... nezávislá na obou tvp !! )

Pro nenáročného uživatele, který hledí na nízké pořizovací náklady a hlavně na "ekonomii provozu", je MULTIROOM celkem vyhovující řešení :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Vyrobky firmy Globo jsou totalni lowend a kvalitativne nic moc. Turci to s podporou moc neprehaneji a tak bycj osobne vsadil na neco chodiveho a spolehliveho.
Sdilat kartu dneska umi kdeco, pripojovat digitalni sat pres modulator je zhovadilost nejtezsiho kalibru. Kdyz se ten prijimac posere, nediva se ani jeden.
Lacine-dvakrat placene.

1/ Kup poradnou vnejsi jednotku - na parabole usetris par korun, za dva roky ji vyhodis. Jestli chces, poslu ti fotky "akcnich" parabol.
2/ Kup dva samostane prijimace a kartu sdilej pres RS232 (Openbox se uz moc nedodava, bacha na podporu - Irdeto se blizi). Chodive a s podporou (vc. IrdetoICE) jsou napr. Koscomy SDF/C 5050. Sdileni pres RS232 chodi i po 30-40metrech s dobrym kabelem. Dobrej je jeste Optibox CX PVR Extra, tam je deska od Fortisu (stejna jako v Koscomu SDF) a chodi dobre vc. sdileni, navic ma USB-PVR dobre chodive.
3/ Dej k tomu kvalitni koax - Belden, Cavel, Nordix. Nejhur se to instaluje, pritom je to nejlevnejsi polozka sestavy. Jak vypadaji levne kabely ala Globus/Makro po 2 letech venku nechtej vedet. Az prestanou prepinat Diseqcy, vypadavat nektere frekvence, budes to absolvovat znovu a neusetris taky nic.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

[quote="kokun"]Výhodou těchto řešení je sdílení karty: 1 karta - 2 tvp.
Ahoj Honzíku!Mám jednu otázočku:
Mám dva rozne prijímače pre príjem SKYLINK,jednu kartu,LNB zo 4 vývodmi,stačí prijímače prepojiť káblom RS 232 a priviesť signál z LNB do obidvoch prijímačov aby pracovali z jednou kartou obidva?Ďakujem!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Odpovim ti ja - pokud jsou ty prijimace stejne a podporuji sdileni karty, pak ANO, jinak NE. Na sdileni po RS232 NENI zadny standardizovany protokol a proto pouhe propojeni NESTACI.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

RadekB píše:Odpovim ti ja - pokud jsou ty prijimace stejne a podporuji sdileni karty, pak ANO, jinak NE. Na sdileni po RS232 NENI zadny standardizovany protokol a proto pouhe propojeni NESTACI.
Prijímače niesú rovnaké,ale obidva podporujú CRYPTOWORKS,takže to nepojde?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#9 Příspěvek od jopo166 »

dobra varianta su aj dve showboxy

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

mirosne píše:
RadekB píše:Odpovim ti ja - pokud jsou ty prijimace stejne a podporuji sdileni karty, pak ANO, jinak NE. Na sdileni po RS232 NENI zadny standardizovany protokol a proto pouhe propojeni NESTACI.
Prijímače niesú rovnaké,ale obidva podporujú CRYPTOWORKS,takže to nepojde?
Ne.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

To mirosne - tak tvůj dotaz čtu až dnes, ale v podstatě za mně odpověděl už RadekB: sdílet kartu můžou jen 2 rec., k tomu "předurčené" - nejde to s ledajakými :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#12 Příspěvek od mirosne »

kokun píše:To mirosne - tak tvůj dotaz čtu až dnes, ale v podstatě za mně odpověděl už RadekB: sdílet kartu můžou jen 2 rec., k tomu "předurčené" - nejde to s ledajakými :cry:
Díky moc za info.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

Děkuji všem za příspěvky a hlavně rady k tomuto tématu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “