Zesilovač EPH (Fidek - Elektronika pro hudebníky)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Odkial si ten Jamicon vytiahol?
9ks Jamicon 22uF/25V 105 stupnov:
22,3
21,6
22,1
22,3
22,0
22,6
22,3
22,1
21,6

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Davidus »

rnbw > čím to měříš? Snad ne multimetrem?
vytáhl sem je před 2ma týdnama z GME
a sou to 85°, měřím polarizovaným napětím na 1KHz a 100Hz pokud máš takové kapacity tak to máš štěstí, já jsem nikdy jamicony s takhle velikou odchylkou nahoru neviděl 8O všechny byly dolů, kvalitní elyty byly přesné nebo nahoru

Cust> neboj, já bych se to neopovážil někam dat :lol: už kvuli tomu vzhledu leda do praku, letíc nožičkama napřed nejlépe..
Naposledy upravil(a) Davidus dne 29 říj 2009, 18:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

RLC multimetrom CHY 24CS: http://www.avelmak.sk/show_image.php?ar ... pe=1&name=

Mam tu aj nejake Jamicony na 85 stupnov, skusim tie:
47uF/50V, 85 stupnov:
41,4
41,6
41,7
43,6
40,9
44,2
41,8
44,6
44,3

10uF/50V, 85 stupnov:
9,36
9,21
9,05
9,39
9,38
9,15
9,16
9,07
9,29

4,7uF/50V, 85 stupnov:
4,11
4,10
4,16
4,16
4,26
4,34
4,07
4,19
4,14
4,32

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#34 Příspěvek od ohryzek36 »

8O - tohle jsem už někde viděl - tak před půl rokem jsem to opravoval známému. Prý - "to asi nějaký "expert" dělal doma, vždyť jsem to dostal skoro zadara, tak co to neopravit :D ". Když jsem viděl ty plošňáky tak jsem se chytal za hlavu - představa, že se něco takového vyrábělo sériově je docela šílená - zajímalo by mě, kolik takových věcí je po republice v oběhu - tohle se ke mně dostalo na Zlínsku (někdo prodával set - kombo + kytara Jolana Iris :) ) a prý je jich tady víc :roll:

Tak, je to Fidek AC30 ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

Jolana Iris si nic lepšího nezasloužila :-)

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#36 Příspěvek od mmjuz »

Tak s tím rozhodně nesouhlasím. Iriska v té původní verzi se s nímačemi s legračním nápisem Alnic 6 má zvuk jako víno. Blbě se na to hraje jako na všechny Jolany, kvůli placatému hmatníku bez rádiusu. Ale zvuk jak od Leoše Fendera. I dnes na to pár lidí hraje.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#37 Příspěvek od ohryzek36 »

Ta Iriska by se ještě dala, ale byla trochu upravená - snímač zůstal původní jen u krku (to AlNiCo) a u kobylky byl snímač "Spektrum" z Diamanta :D ,dál byla přehozená celá elektronika a kytara byla kompletně polepená nejrůznějšíma nálepkama. Samozřejmě, že jsem i tu musel dávat do kupy :D .

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#38 Příspěvek od dayslypper »

I když jsem taky kytarista, tak se musím vrátit k původnímu tématu.

Kondenzátory jsem vyměnil, ale problém přetrval.

Dohledal jsem, co to je zač:
Mám kombo Fidek CC 80

Odhodlal jsem se napsat tvůrci. Ten mi řekl, že by to mohl být operační zesilovač na tom kanále.

Prosím o radu nějaké alternativy toho prostředního op. zesilovače.
Je tam napsáno:
HM92AF
LM
741CN


Zde IO v GME nebo GESu)

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#39 Příspěvek od Atlan »

no ostetne fotky este ako tak ze dobre no....ale tato posledna ma dostala.....

IO tam je tento http://www.gme.cz/cz/index.php?product=310-017

tj LM741 slo by to nahradit nejakym TL a este NEckom len neviem c i by to malo neajky vyznam

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#40 Příspěvek od Vogon »

Hm, nemyslím si, že to bude některý z OZ.
Hdyž vidím ty hnědý keramiky, jsem si vcelku jist, že to bude některá z nich.
Dělaly se jim svody i několik desitek OHM. Většinou reagovali na teplo.
Zkus za chodu zesilovače, jeden po druhým opatrně nahřát pájkou tak aby se zrovna začal tavit ten vosk v kterým jsou zalitý. Ruchy se znatelně zesílí.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#41 Příspěvek od dayslypper »

Atlan: Díky!

Vogon: Díky za tip. Zkusil jsem to s tou páječkou, ale zdá se mi, že je to bez efektu. Ale když nezabere ta výměna operáku, tak bych asi měl přistoupit i na výměnu toho zbytku kondenzátorů.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#42 Příspěvek od fero7 »

Ja som Ti uz na zaciatku radil: "Uvedené problémy najskôr spôsobuje niektorý keramický kondenzátor v signálovej ceste daného kanálu-zvod."
To si mal urobit uz davno a ako prve. Stacilo prehodit postupne po jednom kondiku z jedneho kanalu do druheho. To si mal urobit uz velmi davno a ako prve.
Je tu este moznost postupne uzemnovat signalovu cestu. Takto mozes najst miesto kde Ti to sumi/nesumi. Ale to by som Ti velmi neodporucal, lebo ak nevies co si mozes dovolit (alebo ktore body uzemnit), tak mozes aj nieco odpalit. Potom uz naozaj budes potrebovat aj tie operaky.
Ty si dobry zakaznik, skoda ze nie som z GME.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#43 Příspěvek od bu2520 »

začal bych lokalizací závady, nějaký sledovač signálu, v nouzi vyhoví třeba rádio s aux vstupem , nějaký např 100n kondík na signální vodič propojit kostry a postupně jít od vstupu až k výstupu, kde se začne to praskání objevovat , je dobré odpojit repro u zkoušeného kvůli lepší lokalizaci.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 292
Registrován: 28 dub 2006, 02:00
Bydliště: Praha / Česká Třebová

#44 Příspěvek od dayslypper »

Máte pravdu. Tak jsem vyzkoušel prohodit ty dva kondenzátory na každém kanále na desce předzesilovače. To asi nic. Pak i ten jeden mezi korekcemi basů a výšek a to byla asi příčina, šum byl pak opravdu na druhém kanále. Ale když jsem to přepájel zas zpět pro ověření, tak to teď dělá podstatně méně nebo třeba vůbec. Mám teda vyměnit tento kondenzátor? Nebo by bylo dobré vyměnit radši ty všechny keramické? :lol:

Dál se v signálu objevuje nezávisle na kanálech přerušovaně třeba na 2 vteřiny takové tlumené "trrrrrrrrrr" pak na pár vteřin přestane, a pak znovu. Za normálních provozních podmínek to je zanedbatelné, ale když zesílím zesilovač bez připojeného vstupu, tak to slyšet je. Je to něco v zeslipovači, nebo nějaké ruchy ze sítě?

Jinak ty dva kondenátory jsou 3n3 Fs.
Našel jsem je zde.
Může tam být ten CKS 3N3/50V?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#45 Příspěvek od EKKAR »

No, potěš koště, když to tady čtu...
Operáky 741, keramiky vyhnilý, elyty plasťáky - se divím, že toho Fídka někdo ještě nezaškrtil...
To VRRRRUMM, je "motorování", prostě zakmitávání zesilovače zpětnou vazbou přes napájení - zbavíš se toho nejjistěji tak, že takový zes vyhodíš do popelnice. A kdyby sis ho jo chtěl nechat, budeš muset totálně vyházet starý elektrolyty a nahradit novýma, přeměřit keramiku a pro jistotu ji taky nahradit třeba MKT kondíkama. To jako první etapu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“