Tesla by záviděl

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od ZdenekHQ »

Halloweenské hry:

Apple Paring : Každé dítě si vezme jablko, nůž na ovoce a talíř. Poté musí oloupat své jablko, vyhrává ten, kdo zbyde nejméně prstů..
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#47 Příspěvek od Cust »

zdenoeddie píše:Halloween neznam, jenom Helloween :)
Helloween taky můžu :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak je možný, že tam ti amíci zapomněli na základně magnetron do toho jejich radaru a kluci si tam s ním ohřívají vodu na koupání. Prý to mají od domu kousek...

:D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#49 Příspěvek od Crifodo »

byla tedy nějaká ta akce nezávislýho měření či co?

CZ TV štáby jako takové bych z toho klidně vyloučil, jejich profesionalita se blíží nule.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#50 Příspěvek od vybihal »

Tak kdo nezná Halloween tak ať se podívá sem:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Halloween
VyBiSu

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od zdenoeddie »

Tak kdo nezná Helloween tak ať se podívá sem:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Helloween :lol:
Cust: dobry ne? Ja toho mozem viacej nielen Hells :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od ZdenekHQ »

Crifodo píše:byla tedy nějaká ta akce nezávislýho měření či co?

CZ TV štáby jako takové bych z toho klidně vyloučil, jejich profesionalita se blíží nule.
Dneska zjistili pouze železitý podloží, možná jako vlnovod dobrý... :D

P.s Helloweenama jsem odkojenej.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od zdenoeddie »

ZdenekHQ píše:P.s Helloweenama jsem odkojenej.
:friday: :genial:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od PavelFF »

Vybral jsem pár názorů z různých diskusí, se kterými se na 100% ztotožňuji, páč si myslím, že to dělá pan majitel všechno sám. Kluk je taky pěkný číslo, vlastně celá rodina, a pan starosta taky, asi mají ve vesnici nějakou zkaženou vodu :)


"Doufám, že ten případ budou novináři sledovat až do doby, než půjde ta pyromanská rodinka do basy a do polepšovny a ne, že to vyšumí, protože se budou stydět, že se nechali tahat za nos a vypustili tuhle megakachnu do světa. Kdyby si fotr nebyl jist, že nic nehrozí, tak by tam svou ženu a syna pustil? Aby na nich např. začalo hořet oblečení? Asi ne, že."


Želvička přežila - je u babičky. Majitelé by ji museli upéci v mikrovlnce, aby se potvrdila starostova slova, že v domě něco září (je to taky odborník - poznal to i bez přístrojů). V případě takovéto smrti želvičky by šel nakonec někdo sedět za týrání zvířat a tak se majitelé zalekli a želva obživla.


Téhle senzace začínám mít pokrk. Vznicení se objevují jen když je v domě rodina sama, otec nechce opustit dům aby jim neshořel (zakládá záhadné požáry) Nikoho nenapadlo nainstalovat do domu kamery. Dvě kamery proti sobě aby se vyloučilo záhadné zničeníé jedné z nich. Jinak bych řekl že ten kluk se baví na učet celé republiky. Celou rodinu zavřít do kriminálu, barák uzamknout a dokud neshoří tak je nepoštět. Můj skromný názor je že by seděli nadoživotí.

Záhada je,proč záhadné jevy záhadně mizí po příjezdu svědků.

Reportér z MF Dnes viděl zásuvku hořet
neviděl ji ZAČÍT hořet!!


A že v Blesku nebo na Nově píšou, jak "výboje" viděli současně i odborníci? To prostě není pravda. Odborníci mohli tak leda potvrdit, že jim to tak majitel vyprávěl, nebo že jim ukázal rozbité sklo , shořelý(hořící) ručník a ohořelé kryty zásuvek. Na všech video ukázkách je vždy odborník, co provádí měření nějaké fyzikální veličiny (např. bludné proudy,...), ale to je tak všechno(kromě toho, že nic neobvyklého nezjistil).
Za den se událo kolem 100 zahoření ale než si fotograf připravil nástroje, chlapec plamínek automaticky sfouknul. Takže zase nic.
Teď už tam fotografy nepustí. A když tam majitel náhodou není, tak dům kupodivu neshoří.

Nebo další citace:"Na místo byl přizván odborník z ČVUT a četa Českého telekomunikačního úřadu. Úřad provedl svá měření v úterý, protože ovšem v ten den se zrovna podivné jevy v době nevyskytovaly, ve vzduchu pracovníci úřadu nic nenaměřili."

Jednou dávali dokument o záhadných jevech a jeden díl byl o domácím duchovi (Poltergeist). Měli štěstí, zrovna na jednoho narazili. Do doby, než nainstalovali skrytou kameru, o které ten "duch" nevěděl, byla to pro všechny hrozná záhada. Samozřejmě to dělal jeden z obyvatel bytu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#55 Příspěvek od bu2520 »

no vida já jim zase spíše věřím a nemyslím si , že by to stíhali sami, není prdel takhle na zdi jen tak zapálit zásuvku. Navíc těch zdokumentovaných případů ve světě bylo víc , hezky to sepsal Farkas ve své knize nevysvetlitelné záhady. I v telce bezel dokument, o tom jak se to dělo v Americe byl tam rozhovor s hasiči jak chytaly tapety na zdi v jejich přítomnosti a nic ve zdi nebylo. Téměř vždy se to stávalo v přítomnosti jejich dospívajícího potomka a když přešel pubertou problém ustal.
To že nikdo nic nenaměřil , tomu se nedivím, proto že nikdo neměřil dlouhodobě v normální situaci. Ale i kdyby nic nenaměřili , tak to nic neznamená nikdo nevíme co všechno ještě neznáme, byly časy kdy se vědci do krve prali , že země je placka a kdo dojde na kraj tak spadne do pekla. Nejsem žádný duchař, ale jsem ochoten připustit , že existují věci které jsme prostě ještě neodhalili a nepojmenovali, ale proto ještě neznamená, že neexisují.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#56 Příspěvek od Crifodo »

cackler píše:ne, starej americkej konzumní svátek ;-) To, že se nám tu vnucuje mi taky vadí. sorry, že jsem ho zmínil...
bývalo :D :D :D
http://zahranicni.ihned.cz/c1-38886040- ... elne-masky

soudruzi v USA se možná stačí vyděsit pohledem na hochy co se vracejí z Iráku a Afghanistánu.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#57 Příspěvek od cackler »

stejně by mě zajímalo kolik v tom domě maj zásuvek, když jen během prvních dvou dnů jich jim shořelo asi 100 :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#58 Příspěvek od Sendyx »

Třeba by EZÚ tam mohlo zřídit detašované pracoviště na zkoušky hořlavosti zásuvek :) .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#59 Příspěvek od Crifodo »

Ty očouzené zásuvky bych viděl jako typ Tango z produkce ABB a měly by být samozhášivé??
Většina z nich má očouzenou pravou stranu a pravý kolík, obvykle věnovaný N vodiči, fáze ani PE očazený není.
Pro kriminalistickou laboratoř by neměl být problém zjistit stopy použitých uhlovodíků pro event. podpálení, rozbor spektra atd., viz určení benzínu automobilového bezolovnatého ve Vítkově :twisted:
Otázkou je, jestli tedy pracovníci ČEZ viděli nebo neviděli na vlastní oči výboje a ČTÚ měřil nebo neměřil vf energii jejíž frekvenci nemohl určit, viz média.
Že si strejda očoudí zásuvky plynovým zapalovačem, bych věřil.
Že si nahoní 40 cm výboj a vf pole, tomu bych věřil míň.
Ad pochybnosti v diskusích výše: kamera na stativu v dodávce, dodávka zaparkovaná přes noc vedle strašidelnýho baráku, to bych považoval za základ každé výzkumné skupiny :wink:





Jinak je to fakt jen vata pro média. I když ta přichází obyčejně, když je potřeba mediálně odvést davy od něčeho.
Přílohy
zásuvky.JPG
(72.65 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná by měli zkusit vrt pod barákem. Jak narazí na beton nebo se jim namotají na vrták maskáče, je to jasný. :D

Že čtú má asi přenosnej spektrák jen do pár GHz, to je další věc...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“