VCR FUNAI 29D-864, krčí pásky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

VCR FUNAI 29D-864, krčí pásky

#1 Příspěvek od durkovic »

Video vlastním jeden rok.Po pol roku od kúpy som video zaniesol do predajne kôli reklamácii.Chyba bola v tom že to krčilo pasky navíjalo pasky do mechanizmu.Po rozobraní každej skrčenej kazety som si všinol že paska na lavom bubne je zvlnena tak že cez zvlne miesta sa dalo pozerať skrz.Chyba sa prejavovala iba pri pretáčaní pasky na začiatok kazety tesne pred dokončením pretačania celej kazety.Vada sa prejavovala na každej kazete každej značky.Po oprave bolo všetko fajn až do dnešných dní.Mohli by ste mi aspon orientačne povedať o aku chybu by mohlo ísť?Mam to dať znova do servisu alebo čo s tým.

PS:Pokrčenu pasku narovnal a navinul na ľavy bubon v kazete vložil kazetu do videa po opísaní videohláv paskou sa paska okamžite vratila do kazety a kazeta sa vysunula so zobrazením hlášky na displeji - Er - a na obrazovke - EROR TAPE - .

Čo s tým?

Dakujem za rady a odpovede.
Naposledy upravil(a) durkovic dne 26 dub 2006, 13:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Zatvrdlá přítlačná kladka a/nebo příliš velký tah pásku, obvykle přizadřenou spojkou, visící brzdou, může být křivě některý z vodicích prvků.... je toho víc, co to může dělat.
V každém případě máš video v záruce a tohle JE závada na reklamaci. Reklamuj, otravuj, dokud nebude v pořádku, nebo dokud si ho nevezmou zpátky.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VCR FUNAI

#3 Příspěvek od LOYZA »

Před časem jsem opravoval podobný model. Vada byla ve složeném dílu spojky a převodu - mají to lajdácky navržené a udělané. Po vyjmutí mechaniky a sejmutí řemínku, sundat převod se spojkou, pokud to nedrží pohromadě, tak by to mohlo být ono. Jsou tam takové malé "zobáčky" které se ulomí. Ještě to vykazovalo pomalejší přetáčení kazety proti normálu. Dokonce jsem to už opravoval několikrát a pokaždé zákazník hlásil jinou závadu. Jinak souhlasím s názorem, reklamovat, jinak nám budou prodávat ještě horší výrobky. Loyza.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

VCR FUNAI 29D-864 krčí pásky

#4 Příspěvek od galjo »

To si ešte dosť vydržal. Ved máš tam už záruku na 24 mesiacov tak čo rozmýšlaš ?? Či nemáš ?? Ja som mal 29D-851 a už som ho vrátil. Všetko som dal na CD a DVD. Pásky už nemajú budúcnosť. 8-) A oni to už tak aj robia - ved to bolo vyrobené v Made in P.R.C.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Re: VCR FUNAI 29D-864 krčí pásky

#5 Příspěvek od Hill »

galjo píše:Všetko som dal na CD a DVD. Pásky už nemajú budúcnosť. 8-)
Jojo, to se o gramodeskách říkalo taky :thanks:

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od riker »

Sice nevím jak je tenhle typ mechanicky proveden, ale taky to vidím na sestavu kladka, spojka a nebo brzda. Ale pokud to je v záruce, tak bych příčinu závady neřešil a radši bych se zabýval reklamacemi.

A s Hillem o těch vinylech 100% souhlasím :D

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#7 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Hill píše:
galjo píše:Všetko som dal na CD a DVD. Pásky už nemajú budúcnosť. 8-)
Jojo, to se o gramodeskách říkalo taky :thanks:
nádhera, doufám že lidí co si myslí že formát VHS stále není mrtvý přibývá!!

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od LOYZA »

... trocha sarkazmu neuškodí, co má vůbec smysl! Ale nyní vážněji, pokud něco na DVD pak na ty drahé asi 100 Kč kus a prý to má vydržet?! Jinak po pár rocích jeden najednou zjistí, "ono" to nečte a to jsem tu pásku vyhodil, tedy já NE, nechávám si to i na páskách a to jak VHS tak z kamery. Krásné dny a ničím nerušené přeji.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

jinak mohu dodat že na kazety VHS stále nahrávám a jsem na ně hrdý!

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od LOYZA »

Musím se pochlubit, dostal jsem dárek, krásný! Panasonic FS88 Super - VHS a už jsem to téměř celé opravil až na méně svítící displej, zatím není čas i když jsem si servisní dokumentaci tady sehnal na netu dokonce zdarma! Mám sice ještě JVC Super VHS, ale ta mechanika!!! Panasonic je prostě nepřekonatelný! Vše se dá dobře opravit a roky to bude fungovat bez problémů. Tak a konec nostalgie a hurá do dalších krásných dní. Všem přeji stálou pohodu a vždy vše opravit na úrovni a s láskou.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “