Povolit nebo zakázat příspěvky nepřihlášeným - anketa

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Ponechat anonymní přispívaní v diskusi ANO - Ne

Anketa končí za 02 lis 2009, 14:22

Rozhodně ANO (ponechat anonymy)
3
6%
Spíše ano
7
14%
Spíše ne
7
14%
Rozhodně NE (zakázat anonymy)
24
49%
Je mi to fuk, dejte mi pokoj s takovým pseudoproblémem, chodím sem kvůli jiným věcem
5
10%
Mám na věc jiný vyhraněný názor, který anketní otázky nevystihujou
3
6%
 
Celkem hlasů: 49

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

jsem pro Anonymy, jako anonym jsem přišel každý a jen malá část z vás se zaregistrovala hned přip prvním pokusu o příspěvek
já osobně bych na tomto fóru nebyl, kdybych neměl povolený anonymní přístup

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#32 Příspěvek od Robosand »

to Cust: Takto ale môže byť jedna osoba v zdvojenej forme. Napíšem nejaký hlúpy príspevok pod svojim nickom a vzápätí ho ako anonym vyzdvihnem. Takto môžem meniť mienku (názor) väčšiny užívateľov!
Robo...

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#33 Příspěvek od cackler »

stejně tak si můžeš založit dva účty... :-D všude je naprosto běžný anonymě číst a psát pouze po registraci, myslim, že neni o čem diskutovat, už to tak mělo bejt dávno, ne-li od začátku tohodle fora.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

Cust píše:jako anonym jsem přišel každý a jen malá část z vás se zaregistrovala hned přip prvním pokusu o příspěvek
Přemýšlím nad výrokovou hodnotou té věty. V procesu přihlašování na nějaké fórum se předpokládá, že tam člověk anonymně vstoupí a když už tam je, tak se přihlásí daným mechanismem :roll:
Asi jako když přistoupíš na zastávce do vlaku, jedeš prvních xxx metrů jako neplatič a jakmile k tobě přijde průvodčí, koupíš si od něj jízdenku.
Asi by se dalo přihlašovat do diskusí externě, ale tohle mi přijde praktičtější.
Nedělá mi problém se do nějakého fóra přihlásit, i kdyby to mělo být jen kvůli čtení (někde se bez přihlášení ani nezobrazujou ilustrace atd.). Nevidím žádné nevýhody, které anonymní přihlašování přináší dané diskusní skupině přihlášených, a jestli to přináší problémy nepřihlášeným, je to jejich věc. Naopak vidím dost nevýhod, které anonymní příspěvky přinášejí těm přihlášeným.
Pokud jde o údajný benefit z psaní anonymního přispěvatele, který sice je anonymní, ale jeho příspěvky mají vysokou odbornou hodnotu pro ostatní - jestli z kontextu vyplývá, že každý ví o koho se jedná ale všichni se kolektivně tváří, že je to "neznámý", jde o schízu par excellence. Když bude pětileté dítě vytrvale pobíhat v pokoji s černým hadrem na xichtu a dělat BUBUBU, bude s tím zábavné půl minuty a to jen pro svoje vrstevníky.
Když to dělá vytrvale dospělý a údajně přínosný člověk, je to podle mě ujetost na druhou a nevidím sebemenší důvod, proč se do téhle idiotské hry zapojovat.
Z ankety vyplývá většinový názor, který ZdHQ chtěl znát, a který je doufám dostatečně jasný...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, rozhodnuto jest, verdikt bude vykonán hned, jak budu mít aspoň půl hodiny čas, což ale neznamená, že není prostor k další debatě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#36 Příspěvek od Cust »

crifodo: nemá smysl se o tom asi dál rozepisovat, ale když jsme u hodnoty věty, tak pokud přirovnáváš psaní anonymních příspěvků ke chvilce cestování zdarma než přijde průvodčí, tak by jsi měl napsat, kolik tedy je podle tebe vhodné "procestovat" anonymních příspěvků než se musíš zaregistrovat
co se týče části o přínosu anonymů, tak samozřejmě je minimální, ale spousta lidí se podle mě zaregistrovala až po té co "cestovali chvilku zdarma" jako anonymové (na zkoušku?)
co se týče té schýzi, tak to je problém pro psychologa a rušení anonymů s tím podle mě moc nesouvisí
ale - je mi to v podstatě jedno - nekladu si za cíl ovlivňovat chod bastlírny. Jen mě to přišlo líto, když jsem se bavil s někým o fejsbůku (dával argumenty, které mě vedou k tomu, abych se tam neregistroval), tak mi taky tvrdil, že na bastlírně se musím registrovat, abych se dostal k nějakým informacím a mohl je komentovat. Hrdě jsem prohlásil, že nemusím! Že mi bastlíři jsme tolerantní a tak...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Crifodo »

jestli je to přirovnání s jízdenkama výstižné? třeba ne, jen jsem chtěl napsat že tam, kde všichni zúčastnění nevyjíždějí naráz ze startovní stanice, to funguje tak, že v okamžiku přistoupení jsou pochopitelně nepřihlášení a za normální (a slušné) se považuje, že se přihlásí hned jak to je možné, tedy hned po nastoupení.
Nevím jestli se dají všechny diskusní spolky, kde si na anonymy nehrajou, zahrnout pod netolerantní? proč?
případy se schízou pod anonymy spadají i nespadají, záleží na konkrétním případu, ale pokud se zákazem anonymů schízy vyřeší, nejsem proti, nebaví mě komunikovat s anonymem který se podle nálady jednou hlásí k nějaké identitě a pozítří ji popírá nebo si lebedí v nejistotě ostatních. Ohledně fejsbůku nemůžu polemizovat, vím o něm minimálně a zatím nemám potřebu znalosti o něm doplňovat :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#38 Příspěvek od Cust »

je to věc názoru, mě to osobně tedy nevadí :beer:

Návštěvník

#39 Příspěvek od Návštěvník »

Crifodo: Ona se ti ta tvoje snaha o pøesvìdèování ostatních, že neoznaèkovaný èlovìk (anonym) = špatný (nežádoucí) èlovìk, jednou vrátí. Tøeba v podobì povinného èipování obyvatelstva EU, povinnosti volièù registrovat se v nìkteré politické stranì, uvádìní jména volièe na volebním lístku nebo jiné podobné užiteènosti. Už teï máš takovou radost z èipù v pasech a jiných osobních dokumentech.

A když jsi nakousnul tu schízu, Crifodo je urèitì jméno z tvojí obèanky, že? Takže tu ve skuteènosti jseš anonymnìjší než anonym. A to, co jsi napsal o kolektivní diagnóze a schíze v (ne)pøedstírání známosti kdo je anonym a jak strašnì ti to je nepøíjemné, je také na zamyšlení. Byl jsi to totiž ty, kdo tu první zaèal s anonymem komunikovat jako s onou známou osobou. Možná kdybys to nevnímal tak negativnì a nenechával se tolik ovlivòovat antipatií vùèi oné osobì, tak tady ty øeèi o schíze vùbec nemusely být.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

anonyme (který sem vlezl přes údajné zablokování anonymů), polib si :wink:

co se týká tvé schízy, s anonymem který mě opravuje shodně jako jistá příhlášená osoba, tudíž jednám jako s jistou přihlášenou osobou... do doby než toho začne dle své schízy využívat jednou pro popírání souvislosti a podruhé pro potvrzování souvislosti.
Fakt se dej vyšetřit.
Jak vidíš většina přihlášených s tím problémy nemá, výsledek ankety taky ne, občanka s tím nemá co dělat, a spousta diskusí bez anonymů funguje a dobře.

Návštěvník

#41 Příspěvek od Návštěvník »

Crifodo píše:co se týká tvé schízy, s anonymem který mì opravuje shodnì jako jistá pøíhlášená osoba, tudíž jednám jako s jistou pøihlášenou osobou... do doby než toho zaène dle své schízy využívat jednou pro popírání souvislosti a podruhé pro potvrzování souvislosti.
Už nìkolikrát jsem tì žádala, abys uvedl, kde jsem to èi ono, z èeho jsi mì naøknul, psala. Nikdy nic, žádná odezva, jen znovu a znovu pliveš špínu. :(

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jen poznámka bokem - z logických důvodů byla sekce Administrace (hlavně UNBAN), Hvjezdná pjechota a Na vyzkoušení ponechána otevřená i pro neregistrované.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Crifodo »

ty zatracenej anonyme,
tobě nemám na co odpovídat, protože nemám komu, ty na mě jen pliveš z roští... přihlas se ať vím s kým se ztotožňuješ a pak vím, na koho mám reagovat. Anonyma nemám z čeho nařknout, ten jen otravuje.


Zdenku, k čemu pak to odstřižení anonymů je???

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Anonymům bude nejlépe, když si zalezou do své TRUCOVNY a budou tam bučet do blba - ti rozumnější se regnou a budou se normálně přihlašovat - a bude jim taky normálně odpovídáno. Ty zbylé budiž záhodno zatvrzele ignorovat - ať skočí do zdi, nejlíp s rozběhem!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#45 Příspěvek od Cust »

Crifodo zas tak anonymní není - znám ho osobně a určitě nejsem sám - neschovává se tedy...
Jinak souhlasím se zakázáním jistých lidí, kteří neustále prudí. Je pravda, že pokud se jedná o anonyma, tak zakázání anonyma znamená zakázat všechny - už jsem to vlastně pochopil...

Zamčeno

Zpět na „Provoz fóra“