ZEL

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Menny6
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009, 01:00

ZEL

#1 Příspěvek od Menny6 »

Prosim pomozte s temito priklady,vubec nevim co s tim.predem dekuji
Přílohy
zel.zip
(125.12 KiB) Staženo 147 x

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

Tim,ze to nacpes vsude to rychleji nebude.Spis nastves nekoho kdo ma udrzet poradek.

Uživatelský avatar
Menny6
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Menny6 »

Ja vim,omlouvam se ,ale v elektronice jsem uplne marnej

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Už tu byla jedna bezradná se dvěma příklady z tvého seznamu, asi jsi také budoucí programátor. Zkuste dát hlavy dohromady.
Jo a taky psala:
Přednášky jsme zatím měli 2 a na obou jsme prali jen ohmův zákon, kirchhova a theveniův a nortonův teorém
. Na první příklad stačí snad jen polovina těchto znalostí.

Uživatelský avatar
IO
Příspěvky: 60
Registrován: 29 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#5 Příspěvek od IO »

Nebylo by lepší než se trápit na elektrofakultě jít na práva do Plzně? :D

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEL

#6 Příspěvek od piitr »

Menny6 píše:Prosim pomozte s temito priklady,vubec nevim co s tim.predem dekuji
Ještě jsi zapomněl napsat, že to potřebuješ rychle. Pak by to bylo komplet.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

Asi by bylo užitečné vědět něco o tom, jak zde na fóru požádat o pomoc a s kým tu mluvíte. Tady jsou většinou lidi, fandové do oboru, kteří mají nad elektrotechnikou vyseděné roky dřiny, učení a zkoumání. Kromě toho času a úsilí je to taky stálo i nemálo peněz dostat se na úroveň na jaké teď jsou. A najednou přijde někdo, kdo se nenamáhá ani trochu se zadanými příklady, jen sem hodí odkaz a čeká na pověstné pečené holuby.

Něco jiného by bylo, kdybyste sám namáhal svou hlavinku s našprtáním potřebných znalostí a s řešením. Pak byste sem mohl příjít a říci: mám spočítat tento obvod. Postupoval jsem takhle, dostal jsem se až sem, ale v tomto bodě mi to nějak nevychází a nevím kde dělám chybu. TO už je něco jiného, TO si zaslouží pomoc.

Takže zatím asi smůla, pokud se nenajde někdo opravdu měkkosrdcatý a neotrávený takovými lenochy. Papá.

Uživatelský avatar
Menny6
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Menny6 »

Tak kdyz pomoct neces tak reni ,ze ne.A nemusis tady delat prednasku jak dlouho si nad tim sedel zrovna ty.Ja hledam nekoho kdo mi s tim pomuze rekne mi jak se to pocita,proc se to takhle pocita a trochu mi to vysvetlil abych byl v obraze.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Ještě jsi zapomněl dodat, že tě elektrotechnika strašně baví, jen kdyby po tobě někdo nechtěl pořád nějaký Ohmovy zákony, či co. :wink:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

Menny6: mtajovsky ti chtěl pomoc, kdyby jsi to podle jeho rady udělal (sednout si na to alespoň 20 min) a popsal nám tu kde konkrétně jsi se zasekl nebo čemu nerozumíš, tak už to máš za pomocí fóra dávno vyřešené...

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#11 Příspěvek od danyel »

Tohle je fakt z elektrofakulty?Mě to připadá jako druhák učnáku.Asi už jsem moc dlouho ze školy.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od cackler »

to snad neni FEL :lol: jestli jo tak sem tam měl jít :) myslim, že to je od programátorů, co maj už jen tyhle úplný základy z elektroniky.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

Ale tam je napsáno "Příklady pro SAMOSTATNÉ řešení ZEL".
Co je to vlastně ZEL? Není to od slova zelí?
A vůbec - pokud s tím nehneš, možná vám to vyučující špatně vysvětlil. Co k němu zajít na konzultaci - jestli se to ještě dnes dělá?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#14 Příspěvek od Atlan »

no dela..konzultacie su ...len ked tam pride naprazdno sa moze stat ze nepokolzuntuje nič :D

Uživatelský avatar
Frogger
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2009, 01:00

#15 Příspěvek od Frogger »

Přeji hezký den. ZEL je zkratka pro "Základy elektroniky" a ano, jsme programátoři, kteří mají jen tyhle základy elektroniky. Někdo někde usoudil, že když studujeme na FEL, tak musíme o té elektrotechnice taky něco vědět. Já osobně netuším, jak mi zapojení zesilovače střídavého signálu pomůže při vytváření databázové relační struktury, nebo analýzy programového řešení, no ale budiž - na střední škole jsme se taky učili básníky a další hromadu zbytečností - budiž, když se to máme naučit, tak se to budeme učit (a třeba se to někdy někde bude hodit ...).
Problém je v tom, že na rozdíl od jiných předmětů, kde doporučená literatura a scripta skutečně pokrývá látku, kterou se máme naučit a která bude předmětem zkoušky, u ZEL jsme dostali doporučené knihy, pomocí kterých se dají vyřešit všehovšudy 4 příklady z celého zadání. A jak píše kolega o pár odstavců výše, současná probraná látka pokrývá první dva příklady - zkouška má být za měsíc a není šance, že by tutor vysvětlil byť jen polovinu toho, co nám zadal. Někde prostě udělali soudruzi z NDR chybu ...

Ale abych jen nebrečel nad rozlitým mlékem ... první dva příklady dokážeme spočítat svépomocí. Na zesilovače jsem našel přes mighty Google dost stránek na netu, abych si s tím jakž takž poradil. Takže mi v této chvíli chybí:

1) Jak vypadá zapojení antialiasing filtru druhého řádu ?
2) Jak vypadá výkonové relé FINDER 6531 a jak funguje ?

Najde se dobrá duše, která nakopně správným směrem ?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“