AC-DC adaptér pro diskmana

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hero
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od hero »

Osobně je podle mě stabilizátor naprosto zbytečný. Kdybych to řešil pro sebe, tak bych jen na výstup adaptéru přidal dvě tři diody pro sražení napětí na nějakých 5V. S tím si přehrávač poradí. Ale nechci ti to radit, co kdybys ho odpálil, že jo...[/quote]

Já jsem to uplně zezačátku chtěl řešit předřadným odporem, nebo odporovým děličem, jak se dá snížit napětí diodami netuším, ale pro svou jednoduchost mě to přijde, jako vhodné řešení.
Jak už jsem psal, diskmana jsem už napájel (a docela dlouho) nabíječkou k mobilu, která bez zátěže dávala 7,7V, ale protože měla napsáno jen 150mA, tak jsem se nebál.
Podle mě s 5V si poradí hravě, je to Panasonic (origoš), a myslím, že taková firma používá součástky mírně předimenzované.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od PavelFF »

Odporový dělič je něco jiného a tady se nehodí.
Dej na výstup adaptéru 3 sériově spojené diody tak, aby procházel proud a to je všechno.
Je to místo srážecího odporu. Budou hřát diody v adaptéru a ne stabilizátor napětí uvnitř přehrávače.

Uživatelský avatar
hero
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od hero »

PavelFF píše:Odporový dělič je něco jiného a tady se nehodí.
Dej na výstup adaptéru 3 sériově spojené diody tak, aby procházel proud a to je všechno.
Je to místo srážecího odporu. Budou hřát diody v adaptéru a ne stabilizátor napětí uvnitř přehrávače.
Tak jsem to tak udělal, dal jsem čtyři diody, a když diskmana spustím, tak napětí na svorkách konektoru mám 4,7V. Zkusil jsem ještě jednu přidat, ale to už napětí při zpuštění kleslo pod 2,5V, a discman se vypnul. Takže nechávám čtyři, chodí to krásně, i na plný výkon. Jsem spokojený, nestálo mě to nic, diody jsem vyletoval ze starého PC zdroje, díky všem za rady, a hlavně PavloviFF. :D

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“