Zdroj k externímu BOXu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Zdroj k externímu BOXu

#1 Příspěvek od Basic »

Koupil jsem si přes Autro tenhle externí BOXhttp://aukro.cz/item797207979_extrni_bo ... k_102.html a má podle mě nějaký divný adaptér. Nejenom že tam byl napájecí kabel který vypadával ze zásuvky, ale celý adaptér se hodně zahřívá, ale funguje.

Takže můj dotaz zní: může takový adaptér začít třeba hořet nebo zničit externí BOX a disk který je uvnitř?

Díky.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Většina těchto adaptérů má chladící plechy namotány kolem vnitřku pouzdra, takže ten plast jakoby hodně hřeje. Tak kolem 55 - 60°
Dokud to nezačne smrdět tak nechat tak.

Problém je, že až to začne smrdět tak už je většinou pozdě...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Podobný adaptér k redukci SATA-IDE to USB už mi sčoudl a odvalil 40GB Maxtora.Začlo z něj jít 9 a 20V místo obvyklých 5ti a 12ti. Mají-ji data na disku nějakou důležitost,volil bych raději klasický zdroj.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#4 Příspěvek od ace_ventura »

Záleží jak výkonný ten adaptér je. Mám tu adaptér k hdd, má přímo tu molex koncovku. Dá 2A v obou větvích. Mám na něm starší Caviar co má odběr v obou cca 900 mA a adaptér je vlažnej.
Jinak pokazit se může vše, tomu se zabránit nedá. Ale když si něco podobnýho koupím tak to vždy přeměřím než to zapojím.

Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 506
Registrován: 23 pro 2006, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Basic »

No používám tam Samsung ATA 80 GB. Bohužel jsem to neměřil pi koupi, ale až bude čas tak se to chystám rozdělat a dát tam větší chladič nebo rovnou jiný adaptér.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“