DVD SENCOR SDV-7104

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

DVD SENCOR SDV-7104

#1 Příspěvek od Marco85 »

Zdravím,
mám tu problém s tímto DVD. Po připojení do sítě blíká pouze modrá LED. Zkoušel jsem změřit napětí na výstupu zdroje, ale vše kolísá jakoby to něco zratovalo a mělo snahu znovu naběhnout. Nesetkal se někdo s touto závadou?
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Zdroj preskusas tak, ze ho jednoducho odpojis od zataze a budes potom vediet, na ktorej strane je zavada. Potom kontrola elektrolytov atd.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#3 Příspěvek od Marco85 »

Zdroj vypadá, že je v pořádku, elyty jsem pro jistotu vyměnil všechny. Mechanika je taky v pořádku, motorky jsem odzkoušel, po odpojení mechaniky stále bliká modrá LED a stejným intervalem pulzují napětí na výstupech zdroje.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Ak je tak, ako pises, tak je zavada na signalovej doske. Tym padom to bude asi neopravitelne, nerentabilne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Naozaj je ten zdroj vporiadku?

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#6 Příspěvek od Marco85 »

Po odpojení signálové desky od zdroje a všech ostatních komponent jsem mezi piny 5V a GND na signálové desce naměřil asi 3 Ohmy. Mohla by to být příčina toho pulzování zdroje? Není to příliš málo?
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tazko povedat. Skus zdroj samostatne a naopak tu druhu dosku skus s externym zdrojom (napr. PC zdroj).

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od passion »

Moja skúsenosť s týmito zdrojmi v Sencor DVD:
Odchádzajú vstupné sieťové filtre a hlavne filtračné kondenzátory pre 5V, obvykle 1000μF/10V pred a 470μF/10 za cievkou, občas aj ich dióda, tuším tam je SR260. Aj po ich výmene niekedy zdroj týmto spôsobom blbne, kapacity sa hrejú (hrejú sa aj pri novom prehrávači). Pomáha 1000μF kondík zameniť za vyšší, pred 2 hodinami som jeden taký robil s 2200μF.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#9 Příspěvek od Carel »

cabernet píše:Ak je tak, ako pises, tak je zavada na signalovej doske. Tym padom to bude asi neopravitelne, nerentabilne.
Bude to tak,jak píšeš.Už jsem se s takovou závadou také setkal.Zdroj byl OK,odzkoušeno na dobrém přístroji.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Marco85 píše:Po odpojení signálové desky od zdroje a všech ostatních komponent jsem mezi piny 5V a GNDna signálové desce naměřil asi 3 Ohmy. Mohla by to být příčina toho pulzování zdroje? Není to příliš málo?
Ty 3Ω se mi zdají příliš málo,je to v podstatě zkrat.Já se přikláním k závadě na té signálové desce a tudiž oprava nerentabilní.Pokuď jsi ve zdroji povyměňoval kondíky za nové a nejde to jak by mělo,pak je to v té desce.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#11 Příspěvek od Marco85 »

Děkuji všem za rady, pokud se mi podaří narazit na nějaký stejný typ, vyzkouším vyměnit tu signálovou desku.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#12 Příspěvek od Marco85 »

Takže po výměně signálové desky jeden problém se spuštěním DVD se mi podařilo odstranit, ale nastal další, nečte DVD a špatně CD, takže super :( Nevíte náhodou jak zjistit jaký typ laserove jednotky je tam použit? Podle těch čísel které tam jsou, jsem nikde žádnou takovou nenašel. Nevím na kolik by laser do tohoto DVD vyšel, ale asi to bude nerentabilní.
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

Nejprve vyzkoušej vyčistit optiku technickým benzínem nebo lépe isopropanolem.Nepoužívej nějaké ředidla :!: To by bylo hned po optice.Když nepomůže tak může být špatně nastavená laserová jednotka.

Uživatelský avatar
Marco85
Příspěvky: 81
Registrován: 01 zář 2007, 02:00
Bydliště: okr. Karviná

#14 Příspěvek od Marco85 »

To jsem zkoušel a nepomohlo :(
učím se, proto potřebuji Vaše rady

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Tak zkus nastavit unášeč na určitou výšku.Už se mi také stalo,když jsem měnil nějaký díl na optice(přizpůsoboval),tak mi také přestalo načítávání.po ustavení unášeče na správnou výšku bylo vše OK.Je s tím ale piplačka. :wink:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “