SONY KV-S2941K

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

SONY KV-S2941K

#1 Příspěvek od Endli »

Dobrý den, mám dva dotazy k této TV (72cm) 100Hz.
1) co může způsobovat prohnutí horní části obrazu do oblouku směrem dolů při širokoúhlém vysílání nebo filmu z DVD nebo PC. Dolní okraj obrazu je rovný. Pokud je vysílání nebo film roztažený na celou obrazovku, tak jsou oba okraje rovné.
2) nenašel jsem tuto TV nikde na netu a potřeboval bych k ní manuál, třeba i v angličtině. Nemáte ho náhodou někdo možnost sehnat? Dostal jsem ji se dvěma dálkovýma ovladačema - RM-831 (oboustranný) a RM-860 (s rolovacím válečkem) a TV stolkem.
Přikládám její foto, na kterém je vidět i prohnutí horního okraje obrazu.

Díky za odpověď. ;-)
Přílohy
SDC12100.jpg
(174.57 KiB) Staženo 76 x
SDC12099.JPG
(119.77 KiB) Staženo 63 x
SDC12097.JPG
(128.46 KiB) Staženo 74 x
SDC12093.JPG
(218.25 KiB) Staženo 105 x

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Robosand »

SM hľadaj pod chassis AE-2F.
Robo...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Třeba tu: http://www.eserviceinfo.com/index.php?w ... ring=AE-2F - jich máš kolik chceš :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Robosand »

K tomuto problému ma napadla jedna vec, či by to nemohlo byť vertikálnym vyosením vychyľovacích cievok (čiže spodok ostal na pôvodnom mieste - zafixovaný na hrdle obrazovky, a vrch sa mierne posunul von od obrazovky). Skús zistiť jemným zatlačením na vrch VC, pritom zafixuj spodok, či nie sú povolené. Netoč s nimi.
Robo...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Robosand »

Inak, servisný manuál a schému môžeš stiahnuť aj tu (21MB):
http://rapidshare.com/files/306433795/AE-2F.rar
Robo...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Endli »

OK, díky za odpovědi. Podívám se na to. Zapoměl jsem ale napsat, že to není prohnuté pořád. Někdy se stane, že je to rovné i u širokoúhlého obrazu, ale zatím jsem nevypozoroval, na čem by to mohlo být závislé.
Je ale možné, že jsem tam s něčím pohnul já, protože když jsem tu TV dostal, tak jsem jí skoro celou rozebral, protože v ní bylo hrozně moc prachu, že neprošlo ani infra z ovladače, takže jsem jí kompletně vyčistil.

Pročištěno. Držte se tématu, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Robosand »

to Endli: áno, je možné, že si s VC pohol, ale to nie je žiadna katastrofa, skôr by som povedal, že pri opatrnej! manipulácii s VC už v tomto stave bude cítiť vôľu (pri vypnutom TVP). Potom stačí už len pri zapnutom stave umiestniť správne cievky a zafixovať. Treba však dávať pozor, aby sa neposunuli, či už dnu, von, alebo sa nepootočili. Cievky som menil x krát, takže toto poznám, dokonca sa mi dávnejšie stalo na JVC (tuším G21AV), že to takto mali od nova - a nevadilo im to. Po oprave (výmene a naprogram. vadnej pamäte) som túto závadu opravil "grátis", no a keď to zbadadali, tak sa ma pýtali, či to nieje nejaká vada. Samozrejme, vysvetlil so im to... :wink:
Robo...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“