Eagle

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Nevím jak u Eagle, ale u jiných systémů místo trafa atd. dám svorky nebo přípojné body (ve schématu desky). Další možnost, kterou používá kolega přesně pro tyhle případy je to, že se třeba místo rozměrné součástky použije jako alias pouzdra zcela jiné, třeba 4pinový čtvercový konektor.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Sendyx píše:Nevím jak u Eagle, ale u jiných systémů místo trafa atd. dám svorky nebo přípojné body (ve schématu desky). Další možnost, kterou používá kolega přesně pro tyhle případy je to, že se třeba místo rozměrné součástky použije jako alias pouzdra zcela jiné, třeba 4pinový čtvercový konektor.
Presne tak to delam taky. Treba misto potenciometru a prepinacu, dam pajeci body, ktery si patricne pojmenuju, treba pot1-j, pot1-z, pot1-k (potenciometr c1, jezdec, zacatek a konec). Kvuli tomu ale kreslim dve schemata, jedno prehledny se vsema soucastkama zakreslenyma a druhy ciste pro navrh DPS, prave s tema pajecima bodama.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od stepa »

To můžeš řešit tak, že použiješ schematickou značku trafa, ale bez package. Nebo jenom přípojné body(wirepad), atp. Je to vlastně to samý co psali kluci výše :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Nika »

Vyčerpávající, díky.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás a využiju tohoto vlákna. Poprvé se snažím pracovat s Eaglem 4.16. Do téhle chvíle by to celkem šlo ale teť potřebuji najít trimr stojatý s rastrem 5 x 2.5mm a to jsem ztroskotal. Může prosím někdo poradit ? Děkuji ! Kaca

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Knihovna RCL, záložka R-TRIMM

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Kaca »

To jsem našel, ale bez udaných rozměrů.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#23 Příspěvek od Andrea »

A to chceš nějakej víceotáčkovej nebo jakej? Když nevíš rozměry a vypadá podobně, tak si ho tam vlož a koukni na desce, jak je velkej.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Kaca »

Andreo děkuji ! Tohle už mám všechno hotové. Součástky jsou bílou barvou, spoje modrou a piny zelenou. Nyní potřebuji udělat to aby součástky zmizely, modrá a zelená aby zůstala a zkrátka tak abych mohl zadat výrobu tišťáku výrobci.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Vlevo nahore je ikona tri barevnych ctverecku. Tou se ridi zobrazovani jednotlivych vrstev. Muzes si vypnout soucastky a nechat jen spoje. Ale kdyz to vyrobci posles jako brd format Eaglu, tak si s tim poradi, nemusis nic vypinat.

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Cherokee007 »

Dobrý den všem. Tak už jsme se konečně s Kacou dopracovali ke zdárnému výsledku. Exportoval jsem to do PDF jak tu někdo v tomto vlákně psal (bohužel nyní si nevzpomínám kdo to byl). Z PDF souboru jsem to vytisknul na papír, abych zjistil jestli vše sedí. Všechno sedí jak má akorát vývody u součástek jsou poněkud malé. Potřeboval bych je nějak zvětšit a nevím jak na to. Prosím ještě o tuto radu. Mockrát děkuji.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Andrea »

V menu Edit - Design Rules záložka Restring se nastavuje tloušťka mezikruží padu v procentech z velikosti díry, je tam standardně jen 25%, tak nastav aspoň 35%. Už se to tu několikrát řešilo, když si dáš vyhledat slůvko restring, tak to najdeš.

Pokud to budete vyrábět fotocestou a pak ručně vrtat, tak doporučuju ještě použít ULP program Drill-aid.ulp, který vytvoří vrstvu 116-centerDrill a vygeneruje do ní kolečka vyplňující pady, uvnitř kolečka nechá jen malou dírku, sloužící při vrtání k navedení vrtáku (průměr se volí po spuštění ulp). ULP se spustí v menu File - Run. Při generování podkladů je pak třeba mít vrstvu 116 zapnutou.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Kaca »

Andreo a forbiden - moc děkuji všechno už je O.K.
Kaca :agree:

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Cherokee007 »

Chtěl bych moc poděkovat Andree, Forbiddenovi a Kacovi, protože díky Vám jsem dokázal navrhnout plošný spoj na triakovou regulaci programem EAGLE a naučil jsem se v něm navrhovat plošné spoje. Tuto zkušenost určitě využiji v dalších návrzích. Ještě jednou díky! Přikládám PDF soubor, ve kterém je můj návrh.
Přílohy
triaková regulace DPS.pdf
(11.4 KiB) Staženo 168 x

Odpovědět

Zpět na „Software“