AMSTRAD SRX200 a trvalé "Stand by"

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

AMSTRAD SRX200 a trvalé "Stand by"

#1 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj.
Mám tento legendární přístroj (pouze vnitřní jednotku). Hlavní závadou asi byly přetrzené spoje k tuneru. Tuner byl volný. Vše jsem zapájel a zkoušel nastavení a ladění (vše bez paraboly - tu jsem neměl). Fungovalo i dálkové ovládání "Laudmann" - kód 371. :) Teď když jsem sehnal parabolu a chtěl vše vyzkoušet, šlo nastavování asi dvě minuty. Pak jsem stiskl tlačítko "RECALL", na displeji naskákaly samé 11111111. Nevěděl jsem co s tím. Vytáhnul jsem to ze sítě a teď po zapnutí jen vytrvale svítí LED "Stand by". Nevíte někdo prosím jestli neexistuje nějaký zámek? Či co jsem to s tím provedl? :oops:
Díky a ahoj Zbyněk.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Vetsinou jeden (pozor jsou tam dva stejne) vadny 100KOhm odpor ve zdroji. Nejsou to miniatury a jsou vedle sebe. Mel bys to najit rychle.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Jave, tak pokud by měl vadný jeden z těch odporů tak mu zdroj vůbec nenajede ale může mít KO elytky, buď už nestabilizuje anebo na sekudáru nefitruje
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#4 Příspěvek od Zbynek »

Odpor 100K jsem našel jen jeden a ještě k tomu pouze v miniatuře. :( Asi je to jiná verze. Ale díky za tip.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

Jo vlastne ano. Byla to asi uplne mrtvola. Sorry

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#6 Příspěvek od Onkyo »

Skús ho nechat zapnutý 24 hodín ,asi ti tam naskočil zámo poistka.Raz na jednom AMSTRADE som to už mal. :?:

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Myslíš, že jsem to nìjak zamknul? Ale nevím jak. Pak by mìl existovat postup jak to odemknout. Zkusím to zapnutí na 24 hod.
Díky Zb.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

Potom v nejhorsim najit nekoho kdo ma stejny a vycist treba pomoci SEEprogu obsah jeho EEPROM, v ni totiz je detsky zamek

Mike 2

to zbynek

#9 Příspěvek od Mike 2 »

Mám tuhle legendu taky, ale je plnì funkèní a kompletní - receiver,LNB,parabola 80cm,DO,návod. Jestli se s tím tvým exempláøem nechces babrat, tak ti ho za nìco málo penìz pøenechám.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#10 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj.
Díky za nabídku, ale já bych to zařízení stejně asi nevyužil. Jde mně spíš o zprovoznění nefunkční věci.
Díky a ahoj Zb.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “