benq t705

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Ano, presne ten. Bude asi prerazeny tak, ze to funguje stale.

Uživatelský avatar
wojta
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2008, 02:00

#32 Příspěvek od wojta »

ok,přeměřím,vyměním a dám vědět.ted trošku odbočím..Poradíš nějakou literaturu,abych mohl začít s elektronikou?Kde bych se mohl naučit základy,abych se nemusel ptát,jak proměřim to a to a abych nemusel objevovat objevené..Je něco takového dostupné?

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#33 Příspěvek od amidamaruu »

procetl jsem dodetailu toto vlakno.Hodne mi to dalo.Kolega me prosil,aby jsem se mrknul na monitor.Pojedu presne podle Vasich rad.Cauki.Nejsou tu jenom amateri,ale i kluci co je jim slaboproud konickem,a jeste jsou to takovi pitomci,ze za opravu berou pouze naklady a malou pozornost za elektrinu.Zadostiucineni pro ne je ,ze to-----jede.

Uživatelský avatar
juzer
Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2009, 01:00

benq

#34 Příspěvek od juzer »

dakujem za cenne rady. ale mal by som jeden dotaz
z mojho benq t705 sa zadymilo, zhasol, teda som ho rozobral
precital tu vsetky vlakna , pozrel na plosak
nasiel som zhorene oba horne 5705. vymenil som ich,
trocha bol aj teplom otaveny kondenzator, ale nie je prerazeny, takze som ho nechal.
vymenil som aj 9024. poprezeral a o poopravoval
som vsetky studaky lupou, aj trafaky som preletoval, okontroloval som aj tych par najblizsich kondezatorov, ale vypada, ze neni ani jeden vyduty a bez kapacity.
po zapnuti sa zapne zelena ledka, objavi sa napis benq, potom naskoci obraz z windowsov (v poriadku, bez zmeny farieb) ale po nejakej sekunde dvoch zhasne. ked ho vypnem a zapnem, zopakuje sa to, naskoci obraz, ale zas po chvili zhasne.
zabudol som este na nieco, alebo som prehliadol este nejaky studak, alebo mam este vymenit aj dolne 5705, kedze tie horne boli uvarene? alebo to bude niektorym kondenzatorom, ze jeho kapacita je niekde tesne pod hranicou
(bohuzial uz nemam dalsie 5705 a neviem ci ich este teraz pred vikendom zozeniem)
dakujem za cennu radu.(a aj predchadzajuce, velmi mi pomohli)


add: tak dnes som kupil este jednu 9024 aj kondenzator .22 a vymenil som sj tu druhu a kondik a vypada, ze to facha. este raz dik
Naposledy upravil(a) juzer dne 30 lis 2009, 12:02, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
amidamaruu
Příspěvky: 85
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#35 Příspěvek od amidamaruu »

To ja mam taky problemek.
Stale se tu mluvi o fetkach-nasel,o kondicich-nasel,ale pojistku nenasel v zadne vetvi.Muze me nekdo,aspon schematicky navest?Cely den jsem u toho prosedel.A co se tyce kolegy,mi toto delalo loni,ale to mi odesla graficka karta v kompu.

Uživatelský avatar
bigolin
Příspěvky: 45
Registrován: 10 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od bigolin »

Nebudu zakladat nove tema, ale zeptam se zde.
Benq T705 Q7T4, nemam tam diodu D803 nevite nekdo jaka tam patri? Me se bud vyparila nebo se v tom nekdo hrabal a nechal si ji jako suvenyr. Dekuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

To hadam vidiet, ci tam ta dioda niekedy bola alebo nie.

Uživatelský avatar
bigolin
Příspěvky: 45
Registrován: 10 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od bigolin »

ano, byla tam a ted neni, proto se ptam co tam patri a ptam se protoze nemam schema, abych si to precetl tam

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#39 Příspěvek od SMITH »

bigolin píše:ano, byla tam a ted neni, proto se ptam co tam patri a ptam se protoze nemam schema, abych si to precetl tam
Ak ti to ešte pomôže tak na diode D803 je napísané S4 4BA
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

Re: benq

#40 Příspěvek od SMITH »

juzer píše:dakujem za cenne rady. ale mal by som jeden dotaz
z mojho benq t705 sa zadymilo, zhasol, teda som ho rozobral
precital tu vsetky vlakna , pozrel na plosak
nasiel som zhorene oba horne 5705. vymenil som ich,
trocha bol aj teplom otaveny kondenzator, ale nie je prerazeny, takze som ho nechal.
vymenil som aj 9024. poprezeral a o poopravoval
som vsetky studaky lupou, aj trafaky som preletoval, okontroloval som aj tych par najblizsich kondezatorov, ale vypada, ze neni ani jeden vyduty a bez kapacity.
po zapnuti sa zapne zelena ledka, objavi sa napis benq, potom naskoci obraz z windowsov (v poriadku, bez zmeny farieb) ale po nejakej sekunde dvoch zhasne. ked ho vypnem a zapnem, zopakuje sa to, naskoci obraz, ale zas po chvili zhasne.
zabudol som este na nieco, alebo som prehliadol este nejaky studak, alebo mam este vymenit aj dolne 5705, kedze tie horne boli uvarene? alebo to bude niektorym kondenzatorom, ze jeho kapacita je niekde tesne pod hranicou
(bohuzial uz nemam dalsie 5705 a neviem ci ich este teraz pred vikendom zozeniem)
dakujem za cennu radu.(a aj predchadzajuce, velmi mi pomohli)


add: tak dnes som kupil este jednu 9024 aj kondenzator .22 a vymenil som sj tu druhu a kondik a vypada, ze to facha. este raz dik
Presne rovnaký problém mám aj ja . Neviem èo je to 9024 ?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

IRFU9024 alebo IRFU9024N.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#42 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Neviem - ale najdes to. V TO-251 tam je len par suciastok. Tiez som nevidel nikde celu schemu.

Uživatelský avatar
bigolin
Příspěvky: 45
Registrován: 10 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#44 Příspěvek od bigolin »

D803 uz jsem zjistil je to SS24
IRFU9024 je na pozici Q805 a Q812

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“