Sonet Duo

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
flick007
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od flick007 »

To, že fáze může být na obou stranách je mě jasné, sám mám doma ještě dost těch rozdvojek, které mají na jedné straně přehozené zdířky, to že jsou tam dva kondíky je taky jasné, jen sem se prostě ještě nesetkal s filtrací na primáru, tak mě to překvapilo. Každopádně Sonet šlape jako hodinky.

Uživatelský avatar
fanouseh
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

Sonet Duo

#17 Příspěvek od fanouseh »

Význam kondenzátorů na síťovém přívodu u těchto magnetofonů byl především v tom, že se omezilo rušení DV a SV vysilači pracujícími zejména v blízkosti umístění Sonetu. Někdy tyto magneťáky hrály jako rádio,což se ozývalo spolu s reprodukcí z pásku. Síťová šnůra a síťový rozvod vytvořily poměrně slušnou anténu. Navíc tyto magnetofony mají na vstupu nf zesilovače elku EF86 s velkou vstupní impedancí. Také snímací hlava v tomto magnetofonu je s vyšší impedancí. Její vyšší impedance a nutné stíněné přívody od hlavy na vstup zesilovače vytvářejí
docela kvalitní rezonanční obvod, který je schopen na některém harmonickém kmitočtu přijímat zmíněný signál v tomto případě rušivého vysilače. Při opravách této závady jsem připojoval přímo na kombihlavu kondenzátor do 50pF, aby se příliš nezměnila předmagnetizace a snímací charka hlavy. U mg Sonet B3 byla použita nízkoimpedanční hlava a vstupní stupeň zesilovače byl osazen tranzistory. Odstranilo se tím kromě jiného i popsané rušení. Proto nejsou ty kondíky v síť. přívodu. Zdravím!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“