ladiace napetie

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Tibo323F »

no, skusil som to bez toho IO ten odpor som tam dal 22 Ohm, hrat hra ale len ked manualne naladim napr. 95.00mhz alebo 96.30mhz, da sa aj viac stanic, automaticky ladi ale nezastane, hra pekne cisto, skusil som odpojit ten odpor a hra aj bez neho to je asi len napajanie toho obvodu pre RDS, ale som pozeral datasheet toho BU1924F a je tam toto:
1) Low current.
2) Two-stage anti-aliasing filter (LPF).
3) 57kHz band-pass filter.
4) DSB demodulation (digital PLL).
5) Quality indication output for demodulated data.
Ze ci ten obvod nema na starosti ladenie, skusal som aj odpojit CLK a ladit manualne, nenaladi-nechyti nic len sumi, cize CLK je ladiace napetie? Hodinove impulzy su potom co ? Som z toho v p... Keby aspon to automaticke ladenie este slo bol by som happy, ten obvod skusim pozhanat vo veziach a autoradiach co mam doma-ako srot na suciastky.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Tibo323F »

ak niekto vie poradit nech sa ozve na icq, poslem aj servisny manual

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

CLK je CLOCK, ziadne ladiace napatie, uz x ludi ti to tu pisalo. Este tam bude dalsi signal - DATA - a tie dva sa asi pouzivaju na ovladanie tunera procesorom.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Tibo323F »

no ale preco potom je na CLK 3,3V ked ladi? mali by tam byt predsa len dake hodin. impulzy a 0V konst., tuner hra aj ked to odpojim ale nic nenaladi-resp. nechyti, DATA mam odpojene stale hra aj chyta bez toho je tam 0V, potom je tam este LATCH tam je 0V, STEREO je asi stereo signal tam je 3,3V ale ked zapnem-stlacim tlacitko stereo tak svieti na disp. len mono hmmm, MUTE tam je 0V, FM sig. OUT tam je tiez 0V, a volake ST-DO/ST/D1 to nevem co je tam je 3,3V, RDS signal, RDS data a RDS CLK, no a este 3,3v, 10V, Lch, Rch, Gnd.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“