Spínání IGBT

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od goody »

Andrea píše:Akorát že to co jsem nakreslila, oproti té jednotranzistorové variantě urychluje zavírání toho FETu.
Kdyby jsi se podívala pozorně, tak ta dvoutranzistorova ten fet zavře taky :)))

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#47 Příspěvek od Andrea »

goody píše:
Andrea píše:Akorát že to co jsem nakreslila, oproti té jednotranzistorové variantě urychluje zavírání toho FETu.
Kdyby jsi se podívala pozorně, tak ta dvoutranzistorova ten fet zavře taky :)))
Ale aby ta tvoje dvoutranzistorová varianta fungovala jak ty potřebuješ, tak tam ty tranzistory musejí být tři. A kdyby ses podíval pozorně, tak v té mojí variantě je místo jednoho tranzistoru dioda, proto tam jsou tranzistory jen dva. :)

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od goody »

Andrea píše:
goody píše:
Andrea píše:Akorát že to co jsem nakreslila, oproti té jednotranzistorové variantě urychluje zavírání toho FETu.
Kdyby jsi se podívala pozorně, tak ta dvoutranzistorova ten fet zavře taky :)))
Ale aby ta tvoje dvoutranzistorová varianta fungovala jak ty potřebuješ, tak tam ty tranzistory musejí být tři. A kdyby ses podíval pozorně, tak v té mojí variantě je místo jednoho tranzistoru dioda, proto tam jsou tranzistory jen dva. :)
Mno nemas pravdu, protoze tam mam NPN a PNP, nic mene tvoje zapojeni se mi libi a asi to tam dam takto, protoze lepsi nez experimentovat je sazka na jistotu a toto jak spolehlive rychle zavre, tak i rychle otevre.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#49 Příspěvek od Andrea »

goody píše:Mno nemas pravdu
V čem nemám pravdu?

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od goody »

Andrea píše:
goody píše:Mno nemas pravdu
V čem nemám pravdu?
Mluvila jsi o třech tranzistorech. Ja tam mam pouze dva. Jeden NPN a jeden PNP pro spinani toho MOSFETU a nemam tam ani diodu a ani odpor 10R. Toto jsem používal dříve a fungovalo to, ale moc se mi to nelibilo, protože se ty BCcka docela zahrivali.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#51 Příspěvek od Andrea »

goody píše:Mluvila jsi o třech tranzistorech. Ja tam mam pouze dva. Jeden NPN a jeden PNP pro spinani toho MOSFETU a nemam tam ani diodu a ani odpor 10R. Toto jsem používal dříve a fungovalo to, ale moc se mi to nelibilo, protože se ty BCcka docela zahrivali.
Jenže ve schématu co jsi sem dal je ten MOSFET typu N a má source na zemi a ty potřebuješ na nabíjení baterky MOSFET typu P se sourcem na +15V, proto bys ve skutečnosti potřeboval tranzistory 3. Ale ve schématu ode mě je ten PNP tranzistor nahrazen diodou, proto stačí dva tranzistory. :wink:

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od goody »

Andrea píše:
goody píše:Mluvila jsi o třech tranzistorech. Ja tam mam pouze dva. Jeden NPN a jeden PNP pro spinani toho MOSFETU a nemam tam ani diodu a ani odpor 10R. Toto jsem používal dříve a fungovalo to, ale moc se mi to nelibilo, protože se ty BCcka docela zahrivali.
Jenže ve schématu co jsi sem dal je ten MOSFET typu N a má source na zemi a ty potřebuješ na nabíjení baterky MOSFET typu P se sourcem na +15V, proto bys ve skutečnosti potřeboval tranzistory 3. Ale ve schématu ode mě je ten PNP tranzistor nahrazen diodou, proto stačí dva tranzistory. :wink:
Jo jo jo. Vsak rikam ze se mi to libi :))) Mno uprime mas pritele? Pochop muzkou jesitnost, kdyz mi do toho keca zenska. Objektivne to sice vyhodnotim, ale subjektivne me to sere :)))

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#53 Příspěvek od Andrea »

Nemám, všichni ode mě utekli, protože jsem jim do všeho kecala. Tak já už budu mlčet.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od forbidden »

Chacha, s Andreou si nezahravej, jeste jses tu kratce, nevis co dokaze :D

Andreo, nic proti, vazim si te jako odbornika, ale trochu srandy neuskodi.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od goody »

Andreo. Dej si nick treba Jhony a bude vymalovano. Uvidis jak tvemu nazoru bude otevreno vice lidi.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#56 Příspěvek od Andrea »

Jo, si tu budu hrát na chlapa, celá žhavá. Beztak mě tu každej pozná i když se nepodepíšu. A až by se to profláklo, zase bych se dozvěděla jak se mám nechat vyšetřit kvůli schíze. Nene, žádnej Jhony nebude. A sranda taky ne :evil:

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od goody »

Tak hotovo. Musel jsem to nakonec hodně předělat. Měření proudu v mém postupu nefungovalo a musel jsem to relalizovat malinko jinak. Nakonec bude výstupní napětí 18V atd ...... Nic méně ještě poslat do pragoboardu a je hotovo.

Děkuji za spolupráci

PS: Zbytek už si udělají mongolové sami. Ještě že se dělá vše i v provedení DIL, jinak bych to musel osazovat já :)
Přílohy
osazeni2.gif
Hotovo !!!! :)))))
(154.32 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co tam máš za vrtání dole u těch konektorů ? Nemá tam být 1.3mm ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od goody »

ZdenekHQ píše:Co tam máš za vrtání dole u těch konektorů ? Nemá tam být 1.3mm ?
Ee 1mm. Mam tu takove svorky s packou a trikrat jsem to meril digitalni suplerou. Maji 1mm presne. (jestli jde o ty konektory. Na ti diody jsem daval 1,5 a na ty mosfety 1,4.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od goody »

Vidim chybu spis jinde. Ty 3A tlumivky tam asi neprotahnu, protoze tam jsou diry 0,9 a nevim jakej bude jejich privodni vodic. Sakra.... Uz je to odeslany.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“