Jakou tiskárnu byste radili?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

V Linuxe chodia dobre Samsungy aj HP.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od rezis »

Jehlickovky jsou relatibvne známé. Jedou v x skladech a nic jiného nechteji.
CAsto to jsou rychlotiskarny. Samozdřejmě podavač-traktor.
Taková jehličková rychlotiskárna stojí v pohodě 80tis
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#18 Příspěvek od Radimosso »

Takže dá se říct, když si koupín nějakou levnější Laserovou , tak budu spokojený?
Jsou snad značky, kterým bych se měl obloukem vyhnout?
cartridge jsou pak u všech značek cca stejně drahé?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od pole »

Ja osobne by som nic ine okrem lasra nekupoval.
A rozhodne novy ziadny reas.
Nevyhoda atramentu je ze zasychava (kazdy zaschne po mesiaci necinosti v sebekvalitnejsom stroji), tlaci pomalsie a nekvalitnejsie nez laser. Je sice vhodnejsi na farebne foto a podobne ale pokial chces text jednoznacne laser.

Ja mam doma farebny lser, velke to je ako krava ale uplna spokojnost.

A tiez pokial si elektronik bastler a budes robit polosaky tak na vyrobu filmu pre fotocestu alebo pre nazehlovaciu techniku toner na plosak jedine laser.

A pokial to potrebujes naozaj len obcas skus pozriet zberny dvor a vytiahnes odtial daku staru ihlicku a das si ju dokopy a je zadara.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Ono s jehlou je to stejné jako s inkoustem . Zase vyschne páska . Jehla je zatím a asi ještě chvíli zůstane nenahraditelná na průklepy . Fakturantky mají u nás na firmě tři vedle sebe , s rozdílnými tiskopisy -CMR jeden a dva průklepy . Na tisknutí všech dokumentů stojí na chodbě velká síťová multifunkce . Jinak v laboře jsem měl inkoust a jsem rád , že mám nyní čb laser Minolta 1400W . Doma mám druhým rokem také čb laser určitě neznačkový , ale zatím spokojenost .

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

Poptat se po známých a příbuzných, jestli někdo nemá tiskárnu, co je mu líto ji vyhodit ale už má lepší a té staré by se rád za nějakou přiměřenou sumu zbavil (např. já mám někde jehličku Star, pokud bydlíte někde poblíž, asi bychom se dohodli).
Jinak bych si klidně pořídil nějakou multifunkci barevnou inkoustovou - já mám doma Epsona - barva se může občas hodit, i skener. A pokud zjistíte že potřebujete něco jiného a lepšího, tak těch <2000Kč zase není tak moc, aby se to nemohlo oželet.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Radimosso píše:Takže dá se øíct, když si koupín nìjakou levnìjší Laserovou , tak budu spokojený?
Jsou snad znaèky, kterým bych se mìl obloukem vyhnout?
cartridge jsou pak u všech znaèek cca stejnì drahé?
Myslim, ze s tym Samsungom spokojny budes (aj ked tento konkretny typ som v rukach este nemal).
Ceny tonerov si radsej porovnaj dopredu - myslim, ze do Samsungov su rozumne.
Osobne by som sa vyhol Minolte, tam je vzdy nejaky pruser (drivery, toner bez valca za taku cenu, ako u inych s valcom...)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tomu sa hovori nahoda - dnes som tu ML-1640 instaloval. Koncepcia rovnaka ako starsie typy, akurat novy design krytu a male zmeny. Toner je len na 1500 stran (oproti 2000 predtym), ale lacnejsi, takze cena za stranu je rovnaka.

Prijemne som bol prekvapeny pri instalacii vo Windows. Nepouzil som CD, len pripojil a dal hladat drivery na Windows Update. Naslo, stiahlo, nainstalovalo a funguje :) Ziadne stovky MB zbytocnosti a hrozne instalacne programy. V Linuxe som neskusal, ale ma fungovat rovnako ako tie starsie.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“