Nefunkcni monitor Targa 1996-1 Visionary Ergoflat

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Zelik123

Nefunkcni monitor Targa 1996-1 Visionary Ergoflat

#1 Příspěvek od Zelik123 »

Nefunguje me monitor. :-( Kdyz jsem ho rozdelal tak jsem zjistil ze tam pomalu cvaka feritove trafo menice. Cim by to mohlo byt? Dik za rady.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Zdravim nejspise bude prorazeny radkovy tranzistor. Je vetsinou na chladici u VN a casto odchazí i FET ktery je v serii s civkami a tim radkovym. Zdroj je pretizeny
Internet - metla lidstva

Zelik123

Prorazeny tranzistor J6916

#3 Příspěvek od Zelik123 »

Zjistil jsem ze je asi prorazeny tranzistor J6916. Znate nekdo tento tranzistor? Nevite jestli se da nekde koupit, pripadne jaka je za nej nahrada? Diky

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Nechci být poslem špatných zpráv ale hledej ten fet jinak vyměníš tranzistor zapneš to a jdeš si kopit nový. Opravoval jsem jic pár a jako prbvní pojde ten fet a pustí plné napětí na radek.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Zelik
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2006, 01:00

Zelik123

#5 Příspěvek od Zelik »

A proc ho mam hledat? Myslis ze bude taky K.O. ?

Uživatelský avatar
Zelik
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Zelik »

Tak jsi mel pravdu. Je v haji i ten FET. :cry:

Zelik123

#7 Příspěvek od Zelik123 »

Tak jsem vymenil oba tranzistory. Kdy z to ale zapnu do elektriky (ne k PC) tak se monitor sam pusti a neco se zacne prepinat sem a tam a obrazovka cvaka jako kdyz se meni porad rozliseni. Ale jinak nenabehne. Co by mohlo byt jeste v haji? Poradte nekdo :( Diky :cry:

Uživatelský avatar
Zelik
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2006, 01:00

Dal jsem to dohromady!

#8 Příspěvek od Zelik »

Tak vam dekuji za ready, monitor uz mi frci jak vitr... :D Stastnej sem... :wink:

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Vcom bola chyba?

#9 Příspěvek od jEti »

Prosim ta v com bola chyba? Skus odpovedataj druhym aby to bolo uzitocne aj pre inych. Dakujem jEti
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Zdaarek, monitor mi fungoval cca tyden a pak zase odesla znovu ta ochranna dioda radkoveho tranzistoru. Takze musim jeste hledat neco jinyho co je spatne.. :? Jinak viz tema "Oprava monitoru".

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“