KENWOOD KDC-8021

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

KENWOOD KDC-8021

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.
Nemate niekdo schemu tohoto autoradia,alebo ste sa nestretli s podobnym problemom ako ja.Autoradio ma vyklopny,resp. tiez sklopny ovl. panel.Pri pouzivani cd sa odklopi a pri vypnuti (SRC,vyp kluc) sa panel pretoci a skryje.Stalo sa ye pri vyp. kluca sa panel odklopil ako pri cd a nasledne sa uz nepreklopil-neschoval.Vypadalo to na paskovy vodic z plosaka na ovl. panel ktory sa dômyselne nataca okolo osky.Nie je problem ho objednat,ale chyba bude inde ako som si myslel.Ked sa stane ze zostane panel odklopeny,nereaguje na ziadne tlacidlo (na stole pod stalym napatim).Vtedy odpojim zdroj a vsetky prepoje pasoveho vodica premeram-OK.Napatie 5V na ovladanie do panela-OK.
Neviete poradit odklopi a zoztane nefunkcne.
Dik.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Napis mail, poslem Ti SM.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Mail mas v SZ.Dik ya pomoc.

Uživatelský avatar
ferys
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od ferys »

Vymen ten paskovy vodic.
ferys

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#5 Příspěvek od GEEL »

Ako som pisal,ked panel odoberiem,rack sa zavrie.Potom zacvaknem do racku panel a nic sa nedeje,nic nereaguje.Asi po 5s sa rack s panelom vysunie do polohy pre vkladanie a vyberanie cd.Na nic nereaguje,nic nesvieti,5V ok.Odpojim od napajania,vyberiem panel a premeram cely pasovy vodic z konektora na konektor-vsetko ok,tj nie je preruseny ani zalomeny.A aj tak ja panel neprebere.Po vlozeni panela do racku a zapnuti napajania sa uzavrie a znovu cca po 5s bez rozsvietenia vysunie a zasa nic.
Takze tiez som to videl na pasovy vodic,ale v polohe ked nic nereaguje nameram 5V a cely pasovy vodic priechodzi.Dik.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Průchozí může být,ale nevíš,v jaké pozici panelu průchozí nebyl a jaké chyby to nasekalo v logice :wink: Vím,je dost drahej,no co už...
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Sejny »

Já měl Kenwooda KDC8253(pokud se nepletu) s podobnou závadou, panel se někdy otočil, někdy ne, občas rádio přestalo reagovat. Dost dlouho mi to leželo doma a z nudy jsem se vrhl na opravu, samozřejmě byl ten pásek nalomený. Tak jsem ho přeřízl úplně, obrousil cestičky, spájel dokupy a zase to chodilo. No akorát jsem pásek nemohl již provlíct tím navíjákem a tak jsem ho nechal volně za panelem, rádio tím na vzhledu vůbec neutrpělo a fungovalo další tři roky než mi ho teďko v létě vyčorovali z auta před barákem na vesnici :evil:

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“