Poraďte ještě kterou TV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

Poraďte ještě kterou TV

#1 Příspěvek od Petr123 »

Vím že tu zas píšu ale vzhledem k dříve uvedeného problému zavádím další dotaz. A to pomozte mi prosím s výběrem nové TV.
1) Kterou značku ?
2) investice max 17 000 kč
3) format chci 16:9 takže velikost úhlopříčky 82 cm ale nevím jestli to
nebude moc na sledování z cca 1,8 - 2,2 m. Poraťe tedy jestli nevzít
velikost 72 ale mám zase rád filmy na DVD a 16:9 by se mi líbil moc.
4) nepotřebuji ani PIP ani PAT, TXT moc nepoužívám, jde mi jen o kvalitní
obraz a výdrž
5) použití na běžné programy a propojení PC kde mám na výstupu
Grafiky YPbPr ale délka kabelu 6m tak nevím jestli po propojení bude
kvalitní obraz ? A dlouhé káble jsou taky dost drahé to asi potom bude
asi stačit propojit S-Videem kde je kábl asi levnější ?
6) Co říkáte na Philips 32 PW9520 a Philips 32 PW9551 nebo to jsou
zbytečně vyhozené peníze a stačí něco levnějšího ? Navrhněte tedy do
čeho jít.
7) Shrnu to: :arrow: cena max 17 000, zančka TV, Kvalitní obraz za rozumnou cenu, jakou velikost TV, životnost TV, propojení s PC.
Děkuji Vám za radu ale vybírat v dnešní době je hodně těžké. :wink:

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Poraďte ještě kterou TV

#2 Příspěvek od galjo »

Ženy vyberajú TV k nábytku a ku kobercu. A nehladia na cenu a čo to dá.

Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Petr123 »

OK tak mi aspoň poraďte do které značky mám jít ? :( Když už nic jiného, nebo je to jedno ? Díky.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

No, já koukám na TV asi ze tří metrů a 72cm byla až moc. Problém u širokouhlých TV jsou fleky v rozích obrazovky, což dělají velmi často obrazovky LG Philips apod, takže širokouhla tv není vhodná od: THOMSON, PHILIPS, JVC. Tak nám asi zbývá jen SONY, Nebo panasonic. Panasonic má méně kvalitní obraz, ale zase je podstatně lacinější. SONY bohužel nedělám, tak k těm nemůžu moc říct, ale co je dělají si je i chválí. Panasonic je z uvedených značek(až na SONY) v širokoúhlých formátech nejdokonalejší. LG má zese místo černý zelenou a Samsung je taková stavebnice, že se pořád rozbíjí. Já bych volil Panasonic, kvůli ceně, ale za 17 000.- se možnásežene i Sony, což by mělo být hezčí pokoukání, ale zase zvuk je na pytel, tak to chce domácí kino. Pokud na tom budeš pouštět DVD, kup 72cm širokoúhlou, pokud ne, tak 63cm ve formátu 4:3. Tak zní má rada. :D

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Miradim »

Tohle je opravdu zapeklitá otázka.Můžu ti garantovat,že co člověk to jiný názor.Já opravuji TV 35 let a mohu ti říct že sám nevím které značce bych dal přednost.Kdysi jsem fandil zn. SONY,ale pak když se mě jich tu pár sešlo na opravu a byly velké problémy z náhradními díly a hlavně jejich cena tak mě to přešlo.Každá značka má své mouchy.Má pravdu galjo,že TV kupují ženy k nábytku a jaký je koberec.Dnešní elektronika je spotřební zboží a tak k tomu musíme taky tak přistupovat.Ty doby kdy TV vydržela 15 roků jsou nenávratně pryč.Moje rada je kup si TV aby ti vyhovovala co do vzhledu a tech. parametrů.Ono je to v podstatě jedno.Záleží opravdu na každém kusu.Jak říkám někdo chválí tu značku a jiný jí zase nemůže přijít na jméno.Jedna rada snad.Kupovat značkové TV,ale podlé mé zkušenosti tam platíš za značku a ta kvalita je někdy na pováženou.Životnost dnešních TV je tak akorát ,aby vydržela záruční období.Moc jsem ti asi nepomohl ,ale to asi nikdo.
Naposledy upravil(a) Miradim dne 10 kvě 2006, 19:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#6 Příspěvek od denis15 »

POd pojmem Samsung jsme měl vždy jen ledničky Samsung-Calex, ale poté, co jsem měl tu čest srovnat Samsung a Panasonic ve stejné cenové relaci, šel bych do Samsunga. Parádní obraz, zvuk atd.

Uživatelský avatar
MichalTV
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od MichalTV »

Souhlasím s Denisem15 Samsung se mi zdá taky dobrá volba :wink:

62.177.125.97

#8 Příspěvek od 62.177.125.97 »

MichalTV píše:Souhlasím s Denisem15 Samsung se mi zdá taky dobrá volba :wink:
Tak do zn.Samsung nikdy.Koupil jsem si Samsunga a po dobu záruky jsem ho mìl 6 x v opravì.Dnes je obraz do zelena a nic stím nejde udìlat.V servisu mì øekli,že je vadná obrazovka a to jí mám 4 roky.Dobrý názor má Miradim.To opravdu vystihuje souèasnou situaci na našem trhu

Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Petr123 »

Hm takže na koukání 100 Hz ze 2 metrů je 82 úhl. moc (viditelná sice bývá 76 cm) ? Koukal jsem na to v obchodě a moc se mi to nezdálo, je fakt že doma to zas vypadá taky jinak. Tak bych uvítal ještě nějaké osobní zkušenosti jiných majitelů. Pokud by to tak bylo, tak stačí vzít nějakou 72 za pár korun když to je tak jak jsem tu čet že s tou výdrží to není moc valné. Takže jestli radíte že to je opravdu zboží které už nemá dnes velkou výdrž tak je pravdou jak jsem tady vyčet na opravy lepší OVP nebo vzít něco od Philips nebo Thomson nebo Panasonic v ceně kolem 12 000 kč nebo už nevím co ? když Sony je zas problém z náhradníma dílama. Jinak zvuk bych pouštěl přes 5.1 :( opravsdu těžké dilema. :cry:

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

Jakou TV

#10 Příspěvek od Karlos2 »

Tak jakou TV.Já osobně si myslim že hodně kvalitní obraz i ve 100Hz na relativně dobrý pozemní sygnál(analog) tak to u mě vyhrála LOEWE.Má krásné barvy ostré kontury, nechlupatí a při zapnutým teletextu i na 50Hz není žádná podduška.A že nových TV je ne pultu hodně co má při teletextu prohlej obraz.Jo a zvuk taky docela ujde.Sám jsem majitelem 63cm.100Hz.A za těch 17000 ji taky seženeš.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od gumickar »

Loewe, nikia a pioneer jsou opravdu dobře hrajou, ale co když se pos...? Kdo jí opravííí??? To se pak blbě hledá. Samsungy nemám rád jen pro to, že jsem je dělal a vždycky to byl porod, jinak hrajou dobře, to jo.

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#12 Příspěvek od surfar »

Já bych ten nákup odložil asi o rok a pak bych si koupil s digi tunerem pro DVB-T,(popř.DVB-T/S/C a máš to komplet).
Jinak souhlas se všemi ,co osoba ,to názor.Hlavně ale souhlasím s názorem na ženský, hlavně musí pasovat k nábytku :wink:

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

Jakou tv

#13 Příspěvek od Karlos2 »

No jo ženský holt jsou z Venuše :D.A ještě k Loewe já k tý TV dostal schéma už od výrobce.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#14 Příspěvek od TomasX »

Nejlepší je skleněný nočník - tam je taky ho.no vidět a necuká to očima. :wink: 8-)

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#15 Příspěvek od surfar »

TomasX píše:Nejlepší je skleněný nočník - tam je taky ho.no vidět a necuká to očima. :wink: 8-)
Tak myslím,že si asi Petr123 z našich rad moc do života nevezme :wink: a TV si asi nekoupí žádnou. :cry:
To:Petr123-Vybodni se na TV kup si 10 lahváčů a bude Ti OK :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“