Dotaz na dodavatele elektřiny

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Dotaz na dodavatele elektřiny

#1 Příspěvek od Mourek »

Vnucuje se mi agent Bohemia energy , máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? A vubec s ruznými splečnostmi, jak jsem zjistil na stránce ERU tak PRE kde odebírám je absolutně nejdražší. Tak do čeho jít??

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Měl jsem minulý rok katastrofální zážitek . Máti pronajímá část baráku jako nebyt . Pronajímatel si bez povolení přehlásil bohemii . Pak bez výpovědi skončil . Tak jsem začal zjišťovat . Nejbližší kontakt Pha -150km . Bez ukončení nelze odejít . Zůstal tam pochopitelně dluh . Dovolat se do Prahy není možné , třeba až třetí den při hodinovém provolávání . Poslal jsem i mail . Podruhé zvedl telefon někdo jiný a ten s klidem opáčil , že o problému nic neví . Musel jsem psát čestné prohlášení a potřeboval jse se opět připojit pro jiného nájemce . Nyní jsem opět pod křídly Čezu a ve smlouvě mám smluvní pokutu pro případné přehlášení k jinému dodavateli 5000 a a zálohu na všechny problémy . Už nikdy ! To samé s plynem a vyžaduju kopii smluv o odběru energií .

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Galileo »

Proboha žeň je svinským krokem od domu :evil:
Je to banda podvodníků, peníze za přeplatky zásadně nevracejí,zálohy zvedají jak je napadne (vůbec jim nevadí že za rok přeplatíš 15000,-).
Po telefonu domluva žádná, mailem jim odpověď trvá týden, nehorázné podmínky k ukončení smlouvy.Jsem od nich pryč dva měsíce ale přeplatek jsem od nich ještě nedostal.

Uff to se mi zase zvedl tlak. :twisted:

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Petr-II »

Zde si muzes porovnat kolik usetris a zda se ti to za problemy viz. vyse vyplati. http://kalkulator.eru.cz/VstupniUdaje.aspx

Jinak cca 3tydny zpet na CT2 mluvil nekdo z ERU a upozornoval, at si lide poradne prectou do ceho jdou. Napr. poplatek za posilani fakturu, poplatek za ukonceni, ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem je vyhodil. Chlap chtěl "odlevňovat", zdržoval, tak jsem mu z hlavy řekl spotřebu, ať mě řekne orientační slevu, ale on chtěl jen papír, papír, papír, tak letěl.... V té jejich kalkulačce mě vyšla úspora za elektriku 300Kč na 40.000Kč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Galileo píše:vůbec jim nevadí že za rok přeplatíš 15000,-)
tento fakt znám i u RWE a ani ČEZu to nedělá problém, aby občan fungoval jako jejich banka. Myslím že i vodáci radši účtujou vyšší zálohy a pak eventuelně vracejí. Mít rok cizí peníze a moct s nima hospodařit je jen výhodné.

Uživatelský avatar
Galileo
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Galileo »

To je pravda, ale zatím co u Eonu byla úprava výše záloh otázkou jednoho telefonátu, u Bohemie je to problém skoro neřešitelný.

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#8 Příspěvek od jardajar »

Bohemii nebrat! Nedávno tu byli, vystupovali tak, že sem myslel, že je to čez. Chtěli vidět naše smlouvy a divili se, že nemáme připravené podklady na změnu tarifu. Až po minutě mi to došlo, chtěl jsem vidět průkaz a poslal jsem pani dopr... Kdyby šla k nějaké staré paní, bez mrknutí ji tu zlodějnu podepíše...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Uměl bych si vymyslet konspirační teorii, že být klíčovým a nepříliš oblíbeným dodavatelem s morovými zisky, vytvořím si a budu živit B-čkovou firmu, která se bude chovat tak, že lidi ještě budou vzpomínat s láskou na toho hnusnýho hegemona :D :D :D

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Pořád mi vychází ČEZ o dost levnější než PRE.(cca 6 procent)

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“