Graficka karta Asus EAH4850

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

Graficka karta Asus EAH4850

#1 Příspěvek od Echotango »

Zdravím, chcem sa Vás opytať aka ja optimalna teplota grafickej karty? Mne pri kludovom chode (bez hrania hier) dosahuje teplotu okolo 80 stupnov, ked to mám nastavene na automatiku, original ovladac od asusu. Grafická karta ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB). Niekdo hovori že je to normalne a niekdo že nie. :roll:
Naposledy upravil(a) Echotango dne 20 pro 2009, 11:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od hafca »

Mám taky Asus ATI4850 a topila při hrách až skoro ke stovce. Mají mizerné referenční chladiče, ale tu teplotu snesou. Jenže ten rachot od ventilátoru je docela děs. Sundal jsem originál chladič, namontoval Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2 a na něj jsem dal 120mm Nexus D12SL-12 BW. Teď je ticho, ve hrách mám teplotu do 50°C při 500 otáčkách. Jestli je dobré proudění vzduchu ve skříni, pak by se uchladila i bez toho ventilátoru.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Echotango »

jj chladenie je dobre v predu nasava a vzadu tesne pod zdrojom vytlaca vzduch, plus je tam este velky ventilator v strede tiež osadeny bokom na vleky chladic procesora, napomaha tiež. Ono ten program spušta chladenie cca na 30% pri teplote 80 stupnov, ked to dam manualne na sto 100% drží sa to nieco medzi 50 až 60 stupnov, ale potom to fakt hučí..

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Zapoměl jsem na jednu nevýhodu mého řešení. Celá ta sestava grafiky s chladičem a ventilátorem zabere 3 sloty, ale to ticho za to stojí.
Přílohy
ace.jpg
(156.81 KiB) Staženo 105 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Echotango
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2007, 02:00
Bydliště: Slovensko / Bratislava V (Petržalka)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Echotango »

jj presne tak to mám aj ja usporiadane.. vsetko okrem tej prerobenej grafiky, tak isto ten chladic procaku
Diky moc a pekne sviatky prajem :-)

eriko
Příspěvky: 67
Registrován: 03 črc 2009, 02:00
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od eriko »

Ozaj by určite pomohlo, ak by si naňu nasadil nejaký pasív s aktívom.

//Spolužiak ak hraje hry, tak jeho graf. karta má niečo málo cez 100°C.
Už sa mu doslova roztiekla 2xkrát a v predajni mu to stále tolerujú - vymenia mu ju bez otázok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Fascinuje ma, ake smejdove chladenie ma vacsina grafickych kariet. Spravidla maly smejdovy ventilator s klznym loziskom (niekde som cital, ze sa nesmu umiestnovat v horizolntalnej polohe a napriek tomu su tak umiestnene). Po dvoch-troch rokoch je kazdy jeden tento ventilator vadny.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Pořádný chlazení je drahý. A protože by kartu zdražilo, tak se na ní dá něco levného a výrobce je konkurence schopný. Kdyby to vydrželo 3 roky, tak je to zlatý. Uvědom si, kde budou videokarty techologicky za tu dobu. Morálně zastará už ve chvíli, kdy jí zaplatíš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Preto si ich nekupujem :D Hry ma uz presli a ked nahodou skladam nejake PC, tak tiez nie na hry => tym padom volim komponenty take, aby tam neboli zbytocne ventilatory. A tiez zbytocne karty - integrovana grafika Intel to riesi :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“