Samsung CK-683CW, S51A - zdroj běži, ale telka nenaběhne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

Samsung CK-683CW, S51A - zdroj běži, ale telka nenaběhne

#1 Příspěvek od svitch »

Ahojte.
Nema nahodou niekto schemu k subjektu????? Je to mrtvola, zdroj beži, ale telka nenabehne, iba LED svieti na zeleno. Badam nad tym uz druhy vecer a schema by dost bodla. Vopred vdaka. Svitch@mail.t-com.sk

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Stiahni si manual ku chassis S51A. Malo by to byt to, co potrebujes.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

K prověření základních stavů nepotřebuješ schéma, ale spíš osciloskop.

Killroy

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od otakarv »

Proč si nezadáš do Googla typ TV+chassis,on Ti to najde.
Viz: http://search.conduit.com/Results.aspx? ... =CT1434207

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#5 Příspěvek od svitch »

Vdaka za nakopnutie.
Tak som to nasiel a trosku som sa zorientoval. vsetky napetia v zdroji su O.K, akurat telka nebeži.Problem je v tom ze mi TDA 8844 nespina výkonový tranzistor v horizontale. V báze výkonáka je oddelovacie trafko a primar toho trafka je spínaný tranzistorom a ten je trvalo otvorený. Ovládaný je priamo z TDA8844 z vývodu 40(H-drive)-spinany predpokladam voci kostre lebo je tam cez odpor dovedeny +8V. Meral som napetia na tom TDA a v podstate su O.K.(az na pin 41(H-sync) -tam je miesto 0.5 cca 6V ale to je zrejme sposobene tym ze telka nebezi). Vie mi niekto prosim poradiť, ako preverim či je chyba v tom TDA, pripadne v niečom inom( komunikacia I2C, procesor)To TDA je pomerne draha záležitosť a preto sa nechcem oplachnuť. Priznam sa ze vecsinou do takýchto hlbokých oprav nechodim, ale je to moja telka. Po zapnuti hlavnym vypinacom na cca 3 sekundy zapne rele a potom odpadne a ostane svietit LED na zeleno. Procesor tam je SAA5553 a pozeram ze je nezohnatelny. Vopred vdaka. Jano

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Ahoj.Já bych nejprve vyzkoušel žárovkovou metodu i když ledka zůstane svítit zeleně.Pravděpodobně není slyšet ani náběh VN charakteristickým "praskáním" na stínitku obrazovky.Jak by žárovka nesvítila,chybělo by napětí pro ŘKS,zkontrolovat výkonový trand ŘKS,studené spoje v ŘKS,budícím trafku apod.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#7 Příspěvek od svitch »

Tak som sa k tomu znova dostal. Ziarovkova metoda nezabrala. Ani neblikla. Na výstupu z toho IO do tranzistora co riadi budiace trafko je stale 0,6v a tranzistor je otvoreny a nekmita. Kondiky okolo IO v pohode.


Přejmenováno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od jurill »

Si až priveľmi zameraný na to budenie. Podľa toho čo píšeš ti chýba napájanie KS. Začal by som s kontrolou relátka.

Uživatelský avatar
svitch
Příspěvky: 22
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: Puchov

#9 Příspěvek od svitch »

Tak som to prekukol, ale neviem ake relatko myslis. Je tam iba jedno na odmaknetizovanmie obrazovky a to je O:K. Napajanie IO RKS je v pohode, vsetky napetia co idu zo zdroja su O.K.(aspon dufam za som pozrel vsetky) Kontroloval som aj zbernicu I2C(4k7/3,4V), to by maol byt tiez O.K. Napetia na IO RKS su tiez v pohode( popisoval som ich vyssie). Pripada mi to na IO RKS. Svitch

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od jurill »

svitch píše:Vdaka za nakopnutie.
... Po zapnuti hlavnym vypinacom na cca 3 sekundy zapne rele a potom odpadne a ostane svietit LED na zeleno. Procesor tam je SAA5553 a pozeram ze je nezohnatelny. Vopred vdaka. Jano
Keď som čítal tieto riadky tak som si spomenul na jeden Samsung, kde sa tých 130V púšťalo cez relé. Ale tu je to ozaj inak. Píšeš, že zdroj je v poriadku. Máš tam 130V, 8V a 5V?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“