Poraďte ještě kterou TV

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#16 Příspěvek od Petr123 »

No moc jste mi opravdu neporadili, napište alespoň Vaše zkušenosti s tím sledováním úhlopříčky 82cm (viditelná bývá kolem 76 cm) ze 2 m jestli nebude moc velká a jestli nevzít radši 72 cm. Ikdyž 82 by se mi moc líbila. Samozřejmě 100Hz. Jde mi o to jestli Vás neruší nějak zobrazovací body nebo jestli nevidíte mřížku apod. V obchodě to tak není poznat, a doma ze sedačky to vypadá taky jinak nemám možnost to nějak poraovnat. Jinak jsem o tom psal už na začátku. :? Dík

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#17 Příspěvek od denis15 »

Vidíš Loewe mě nenapadlo-naši ho mají 8 let bez opravy-je jen mírně rozjetá poduška ale za ty roky....
Výborný až výtečný zvuk, obraz jak má být-jak říká strejda Mercedes mezi televizory.

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#18 Příspěvek od Vena »

v knizce Radiotechnika do kapsy od S. Nečeska je vzorec pro vypočet optimalni vzdalenosti

vzdalenost od obrazovky=3.3 x uhlopříčka

"dosadit v metrech"

to jen tak pro zajimavost :D

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od TomasX »

Vena píše:v knizce Radiotechnika do kapsy od S. Nečeska je vzorec pro vypočet optimalni vzdalenosti

vzdalenost od obrazovky=3.3 x uhlopříčka

"dosadit v metrech"

to jen tak pro zajimavost :D
Jak je ta knižka stará??? Netýkalo se to obrazovek typu "Delta", které zářily jak Černobyl???
Doufám, že Petr123 se neurazil mojí radou, protože si myslím, že není možné takovým způsobem poradit ideální typ televize.

Uživatelský avatar
Petr123
Příspěvky: 8
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#20 Příspěvek od Petr123 »

TomasX píše:
Vena píše:v knizce Radiotechnika do kapsy od S. Nečeska je vzorec pro vypočet optimalni vzdalenosti

vzdalenost od obrazovky=3.3 x uhlopříčka

"dosadit v metrech"

to jen tak pro zajimavost :D
Jak je ta knižka stará??? Netýkalo se to obrazovek typu "Delta", které zářily jak Černobyl???
Doufám, že Petr123 se neurazil mojí radou, protože si myslím, že není možné takovým způsobem poradit ideální typ televize.
Tak jakým způsobem vybrat typ TV ? Připojení STA, PC-DVD a DivX. 100 Hz ale nevím jestli nebude16:9 82 CM moc velká na sledování z cca 1,8-2,2 m?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od gumickar »

Petr123 píše:
TomasX píše:
Vena píše:v knizce Radiotechnika do kapsy od S. Nečeska je vzorec pro vypočet optimalni vzdalenosti

vzdalenost od obrazovky=3.3 x uhlopříčka

"dosadit v metrech"

to jen tak pro zajimavost :D
Jak je ta knižka stará??? Netýkalo se to obrazovek typu "Delta", které zářily jak Černobyl???
Doufám, že Petr123 se neurazil mojí radou, protože si myslím, že není možné takovým způsobem poradit ideální typ televize.
Tak jakým způsobem vybrat typ TV ? Připojení STA, PC-DVD a DivX. 100 Hz ale nevím jestli nebude16:9 82 CM moc velká na sledování z cca 1,8-2,2 m?
Bude. postavil jsem si 32" TV 16:9 a dal jsem jí pryč, protože nestačíš sledovat obraz. Já nmám TV od gauče 2.5m a ideální je 29" 4:3, což zase není moc ok na dvd. Na krámě se to bude zdát pěkný, ale doma ti po 20min budou pěkně pálit oči. Zrak je jenom jeden a ten neopravíš, tak ho radši šetři

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#22 Příspěvek od xmarty08 »

Sdílím názor "Gumickare", koukám na telku z necelých 3m, mám 72cm úhl., 4:3, 50Hz od LG a do větší bych už nešel, chvíli jsem měl půjčenou 82, 16:9 a nebylo to ono. Co se týče Loewe, mohu jen doporučit, já měl z roku 91 a dodnes běhá u našich (teda pár kondíku už je novejch...)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“