inspira 29IN720S

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

inspira 29IN720S

#1 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Mam jí tady a má totálně vybouchanej zdroj je tam nějaký strko a jsou z něj jen nohy,..

a kolem parta vybouchaných odporů,.. :(

Nemáte někdo schéma ? Nebo pokud ne celé tak kdo by oscanoval jen ten zdroj, víc nepotřebuju.
:cry:

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

inspira

#2 Příspěvek od daton »

Prosím Vás mám tu tu samou bednu.Zdroj jde ale má 147V což se mi zdá nějak moc proto bych taky potřeboval to schema, nemohli by jste mi ho zaslat na aladim@post.cz Moc dík.
Jinak televize jede má nepřírozeně zvětšené nápisy a dost silně píská horizontál a jsou vidět zpětné běhy a hnědý podklad. jenak obraz není vidět žádný. Nechci to nijak trápit protože mám obavu aby tam nelezlo moc velké napětí ze zdroje. Elyty ve zdroji jsem měřil, v pořádku.

Uživatelský avatar
orob
Příspěvky: 23
Registrován: 19 črc 2005, 02:00

#3 Příspěvek od orob »

Mám úplně stejný problém.Zcela vyhořelý zdroj,jediné co jsem vyčetl je,že IO je STRF 6454 nebo 6456.Asi objednám 6454 a uvidím.Dám vědět. Schéma nikde není.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

Orobe objednej STRF 6456 ten tam mám já funguje i když nevím jestli to napětí 147 s 40W žárovkou jako zátěží je správné potřeboval bych to s někým porovnat.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Tak jsem zase dělal pokusy a potřeboval bych pomoci s hodnotami odporů u teto mrchy, mám tam velký odpor co jde na modulátor má označení r332 proužky na něm (pokud jsem je dobře identifikoval jsou hodně vypálené stejně jako u ostatních odporů) udávají hodnotu 1k2 ale naměřil jsem na něm 3k3.
Dále napájení signálových obvodů jde přes dva stejné, tedy podle barev proužků (opět vypálené), 100ohmové odpory ale po vyletování má jeden a to r632 přesně 10k a druhý r633 přesně 15k ale upozorňuji podle barev proužků by měly být uplně stejné. Prosím pány kteří mají tuto televizi rozdělanou jestli by mi hodnoty těch odporů nemohly přeměřit, když už není to schema. Dík
Jo a jestli si náhodou někdo vzpomenete, kolik voltů má být na tom imp. zdroji.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od daton »

Tak že odpovím si sám. Stabilizátor na sekundáru impulsaku je SE140 což je 140V stabilizátor a stabilizuje zdroj na 140 - 141V. Tak že jsem vyměnil optočlen a je to v pořádku. Ty odpory jsou skutečně tak správné jak jsem je naměřil. ty čárky které mají určovat hodnoty jsou skutečně vypálené a vypadají všechny stejně tak že když vám odpor odejde tak tam podle čárek dáte naprosto jiný odpor a budete se divit proč ono to nejde když je prokazatelně barevně shodný s tím druhým.
Fakt je že to mám horizontálně roztažené ale vím to jen z menu nedostal jsem tam žádný obraz a navíc mě tam zlobí ty zpětné běhy obávám se že bude ještě něco v signálové ceste protože na na ovladač to funguje alespon se mění čísla.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od daton »

Ještě mám jeden problém řádkový rozklad mi jede s frekvencí 12,5khz což je špatné a nedosynchronizuje to ani obrázek posílaný přes cinche přes kanálak tam zatim nic dostat nemohu jen aby to nebyl signálový združený procesor nn5189

daton1

#8 Příspěvek od daton1 »

Tak jsem asi druhej. S tím nízkým kmitoètem horizontálu jsem vyhoøel a to doslova. Nepomohla výmìna nn5198k a a pøi mìøení odešel konec a samozøejmì i zdroj. Tak nevim jestli to rozchodím.

Uživatelský avatar
orob
Příspěvky: 23
Registrován: 19 črc 2005, 02:00

#9 Příspěvek od orob »

Tak jsem se opět dostal ke slavné Inspiře.Vyměnil jsem strf ve zdroji,nějaké odpory a pustil jsem ho na žárovku.Vše ok.Zjistil jsem ale ještě vadný koncový tranzistor řádku-výměna za dobrý.Připojil jsem vn a zdroj opět vyhořel.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“