Philips chassi MG2.1E umlčuje zvuk

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

Philips chassi MG2.1E umlčuje zvuk

#1 Příspěvek od ivan116 »

zdravím.Riešim takyto problém,na tejto telke sa umlčuje zvuk.Všimol som si že pri určitej zmene scény zvuk sa snažil nabehnúť.Stiahol som kontrast a zvuk ide bez problemov.
Chassi je osadene iba TDA 2616Q(7740),Napajanie mám na pin 17,2V(schéma 18,1V),minusove je ok a na pin 2 pri min kontraste 16,4V a max kontraste kedy je zvuk umlčaný 15V (podľa schémy 18,2V).Pokúsil som sa umelo odmlčať zvuk odpojil som 2 pin zvuk ide ale je tam brum.
Chcel som ho do Silvestra spojazdniť tak sa obraciam o pomoc či sa niekto s niečim takýmto nestretol.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Najjednoduchšie: použiť oscík a pozrieť filtrácie napäťí. To: 17,2 si meral multíkom, alebo skopom? Ak multíkom, tak asi je zlá filtrácia. Ja som už tak rozmaznaný, že pomaly aj tužkové batérie meriam osciloskopom, multík používam iba na meranie odporu. :P

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#3 Příspěvek od ivan116 »

to som kontroloval aj viac krát multimetrom,avometom aj oscikom.len nechápem prečo umlčovanie je citlive na kontrast.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Možno sa pletiem, ale, ja by som postupoval takto: Pri väčšom kontraste je väčší odber zo zdroja = môže mať vpliv na koncák....Skús zapojiť cez SCART napr. z DVD kontrastný obraz, potom použiť PAUSE-PLAY-PAUSE...Prípadne, ak máš na CD ,,NOKIA TEST", ten je dobrý, pustiť cez DVD. Ale, bude to podľa mňa vadná filtrácia, ku ktorej sa aj tak nepriznáš...Lebo scop by to okamžite odhalil. Nechcem sa hádať, ale...
P.S. Multík versus Avomet.... :roll: Aký je podľa Teba rozdiel? Ja by som mal radšej ten Avomet..... :wink:
Iba toľko: Tvoje:,, to som kontroloval aj viac krát multimetrom,avometom "
takže tak, je nám jasné,,,,,,, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“