OVP CTV29HD14RFS, samovoľné vypínanie a zapínanie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

OVP CTV29HD14RFS, samovoľné vypínanie a zapínanie

#1 Příspěvek od peterkos2 »

Všetkých zdravím.Vprvom rade chcem popriať všetko najlepšie do nového roku 2010.Mám takýto problém.Z ničoho nič sa mi začal pri pozeraní samovoľne vypínať a zapínať televízor.Najprv som myslel,že studený spoj,ale žaden som nenašiel.Keď som držal TV naklonený a hýbal som s plošákom,tak v ňom cvakalo nejaké relé,čo ho asi zapína a vypína.Vie mi niekto poradiť čo s tým môže byť?Vopred díky

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Studeňák!!!! Hledej pořádně s lupou!!!

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

takisto sa priklánam k studáku poprípade nejaký ten elyt /47uF, 10uF, 1uF/ atd. hlavne prejst male kapacity.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od peterkos2 »

Preklepal som skrutkovačom celú zdrojovú časť a nič

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Klepání je na ho...!!!To chce vytipovat riziková místa a hledat!!!Třeba i s lupou! Podle příznaků student na 100 %!!!!!!!

Uživatelský avatar
albacom
Příspěvky: 43
Registrován: 09 srp 2007, 02:00

#6 Příspěvek od albacom »

Zaměřil bych se případně i na spínací relé po letech provozu vetšinou opálené kontakty osobní zkušenost, Akai, JVC, Salora(samovolné vypínání).
V opačném případě zapnutí - se přikláním k ostatním student,elit.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#7 Příspěvek od Onkyo »

Studeňák.Teraz som mal cez sviatky presne túto chybu a na tom TV.Takisto som to vevedel nájsť.No po prepáskovaní vytipovaných čstí je to už OK.Hlavne okolo stabilizátorov VN trafa zdroja atď.Prepájkoval som aj konektory na na moduloch mikroprocesora a F-BOXu.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od peterkos2 »

Tak dúfam,že som to konečne našiel.Bol to predsa studený spoj na jednom konektore.Odspodu naň opieral taký plastový výbežok na šasoch,ktorý má zrejme podopierať dosku s plošnýmy spojmi,aby sa neprehýbala.To musel vymyslieť nejaký expert.Ďakujem všetkým za rady

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

vypinanie

#9 Příspěvek od oravan »

keramiky okolo procesoru meraj D dialektiku

Uživatelský avatar
durinov
Příspěvky: 50
Registrován: 31 črc 2009, 02:00

Servisné menu OVP CTV29HD14RFS

#10 Příspěvek od durinov »

Prosím,Vás o radu ohľadom servisného menu u tohto prijímača.Pri googlení som sa dopracovala len k návodu servisného menu u CTV25HD a CTV28HD, ale u 29HD nezaberá.
No a teraz k problému nie je až tak závažný, ale obraz je rozšírený po bokoch obrazovky vodorovne natoľko,že nieje takmer možné rozoznať o aký program ide(napr. čiastočné logo joj tv ),zvisle je ok.Ďakujem vopred za akúkoľvek užitočnú radu.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

Re: Servisné menu OVP CTV29HD14RFS

#11 Příspěvek od Pesko »

durinov píše:..........No a teraz k problému nie je až tak závažný, ale obraz je rozšírený po bokoch obrazovky vodorovne natoľko,že nieje takmer možné rozoznať o aký program ide..........
Ja by som tento problém na tvojom mieste až tak nezľahčoval. Zväčšený horizontálny rozmer je dosť závažná chyba, ktorej následky môžu byť veľké.
Ak je hodnota napájacieho napätia pre riadkový rozklad v poriadku ,tak sa zameraj na obvod korekcie rastra.
Snažiť sa zmenšiť rozmer v serv. menu nie je riešením.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“