Bezdrôtovy zvoncek CONSTA NS-2000

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#16 Příspěvek od jodaps »

Na obr. 1 je vidět relaxační kmitočet. Ten je, bez vstupního VF signálu, nepravidelný - že by (díky té nepravidelnosti) některé jeho násobky občas rozkmitaly krystal? (To Artabanovo schéma, (až na některé hodnoty) na zvonek Consta kupodivu pasuje přesně).

Poznatek: V tlačítku/vysílači jsem vyřadil klíčování nosné (emitor T1 na zem): zvonek bez Cx/2n7 reaguje/zvoní asi 3m, s Cx jen 30cm od vysílače. Podle indik. LED, zapojené na jeden výstup přepínače, se tak děje hlavně při zapnutí - vypnutí vysílače.
...
Tento jev zmizel po výměně R6 za 3k9. Podle osc. se zašumělý relax. kmitočet (na výstupu (6) CMOS) snížil a hlavně vyčistil tak, že "odrušovací" Cx pak již nebyl třeba. To se potvrdilo u obou zvonků, co mám k dispozici. Dle těchto poznatků se tedy domnívám, že pro používání zvonku jen na pouhé zvonění zcela postačí připájet filtrační Cx, avšak výměnou R6 se odstraní samotná příčina náhodných sepnutí. (Vliv R6 na dosah zvonku nemám vyzkoušen).
Přílohy
Výstup 6 CMOS.JPG
(72.92 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Tak se mi dnes dostala chvíle času(ale hlavně mi přišlo na mysl)na tento zvonek.Připájel jsem na zkoušku kondík,podle změření má 3n5.Od 10hodin je klid.Věřím"jodapsovi" a jeho experimentům,že bude zvonit,kdy má a né kdy se mu zachce.
:whistling:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Tak pánové,testování by mohlo skončit,co říkáte.Od předešlého příspěvku zvoní zvonek jen na můj povel. :lol:
Proto také děkuji "jodapsovi","Artabanovi001" za jejich pomoc ve zvládnutí tohoto uzvoněného čuda.

Uživatelský avatar
NevimProc_ale_zistim_to
Příspěvky: 1
Registrován: 02 led 2010, 01:00

skusil som radu ale nevišlo to

#19 Příspěvek od NevimProc_ale_zistim_to »

dobry den,

spojil som postupne 3 plosky a jedine co sa stalo tak sa pri prvom spoji zmenila melodia ale inak zvoni stale. Tie 4 plosky som na ovladaci nenasiel takze su zmenene len na strane reproduktoru.
Přílohy
Snímka0276.jpg
(295.19 KiB) Staženo 126 x

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“