Probíjení na vanu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#31 Příspěvek od Venda »

Revizní zpráva je jenom na jádro a kuchyň, takže počkám co se kde vyštěnilo.

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#32 Příspěvek od Hru »

držím palce

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#33 Příspěvek od Venda »

Asi jsi málo držel palce :) , protože po třech hoďkách ani ťuk. Odpojili jsme nulák na hlavním přívodu a byt svítil dál, dokonce i po odpojení kostry ve stoupačkách, takže mám ještě někde kvalitně uzemníno..., navíc to probíjení do vany, zítra příjde revizák, jestli si s tím taky neporadí, asi mě už z toho všeho zřídne stolice :toilet:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

to cos tam měl asi nebylo elektrikář, že ne? Protože odpojit v paneláku nulák a nechat tam fázi, to fakt každej neudělá...
nejste tam klub sebevrahů?

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#35 Příspěvek od Venda »

To byl elektrikář, doufám že čez nebude chtít prachy za přeplombování elektroměru.... .

To už byl jenom takovej pokus, když se nemáš čeho chytnout, ten pán je dobrej.

Kolega z práce se mi tady vedle ve vchodu zabil skokem z okna, ale neřekl bych že to bylo kvůli elektrice.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

Popros na kolenou revizáka, ať to rozplombování vezme na sebe až zítra, klidně můžeš držet v ruce lahev gruzínskýho koňaku, protože při pálkách za neoprávněný vlez pod plombu se ti to pořád 10x vyplatí.
Ať ti revizák změří unikající proud dotyčného kabelu, pospojení vany je vedle toho vedlejší. Jestli je to revizák takbude vědět sám.
To cos tam měl, elektrikář není!

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#37 Příspěvek od Venda »

Tak jo zeptám se elektrikáře jestli je elektrikář a revizáka jestli je revizák, pokud řeknou že jsou zmrzlináři, zkusím to jinde.

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#38 Příspěvek od Hru »

tak to fakt blbé,skoušel elektrikář odpojit všechny nuly co jsou do kabelů po bytě,hodiny bych neodblombovával,tam to nebude,typoval bych to na "speciální "propojení kabele někde ve zdi,na spojenou nulu od společného odsávání ve stoupačce,každopádně to chce zjistit na kterém kabelu/obvodu to je,jelikož jsi psal,že po vypnutí jističe pro světla to zmizí,začal bych tam-světelným okruhem,pak je možnost,že si někdo "odborně" něco přizemnil nebo mu chyběla nula v zásuvkovém nebo světelném obvodě-och.nula ze zásuvek se může použít i na dodatečné pospojení,ale můj typ je že je to u tebe v bytě.
každopádně z toho co vím,je to dostatek informací,to musí dát dohromady každý elektrikář-lokalizovat závadu-i když se u toho zapotí

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#39 Příspěvek od Hru »

Ještě co týka toho odblombování,tam chyba nebude,ČEZ za to nic nechce,když to přeci jen budeš chtít rozblombovat,volej na tel.č. 840840840 - budeš potřebovat zákaznické číslo(toho na koho je psaná elektrika)a jméno elektrikáře který to bude dělat a možná že budou chtít i číslo elektroměru.

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#40 Příspěvek od Venda »

Přesně tak, než to pán rozdělal - ohlásil to někam na čez. Do třech jsem z toho nemohl usnout, tak doufám že to dneska dají do kupy. Ctěl jsem aby jsme rozpojovaly jednotlivý větve fáze světelnýho okruhu kvůli probíjení na vanu a nuly kvůli nalezení toho druhýho uzemnění a podle toho postupovali dál, uvidím - každej na to má svoje finty, hlavně ať to konečně maká jak má.

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#41 Příspěvek od Venda »

Takže abych vás nenapínal, to druhý "zemnění" bylo přes hadici od plynu do sporáku, nějak mě nenapadlo, že by to mohlo být opletený. A ta fáze od světelnýho je fakt šluslá pod jádrem v podlaze, takže lustr v jedný místnosti napíchnu jinde. Stejně to tak vypadalo, ale elektriku netahám, takže jsem dal prostor profíkům. Všem moc děkuju za rady, už nesvítím.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#42 Příspěvek od Hydrawerk »

Splňuje tato hotelová koupelna nějaké normy??
https://youtu.be/iB_PY7nhlTE

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#43 Příspěvek od EKKAR »

Klasika, původní projekt hotelový koupelny počítal se světlem s IP minimálně 44 (neboli třeba tzv. "kopyto" tj. plně uzavřený svítidlo), ovšem "někdo" do něj v rámci estetizace nechal namontovat novější světlo, který danej požadavek nemůže nikdy plnit. Tím pádem koupelna přestala plnit normu = v zobrazeným stavu nesplňuje bezpečnostní požadavky a kterejkoliv revizák nebo bezpečák by měl pokoj prohlásit za nepoužitelnej. Pokud je danej stav v celým objektu, tak jednoduše až do nápravy zavřít - klidně i s provozovatelem resp. osobou, která namontování takovejch svítidel odsouhlasila/nařídila.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#44 Příspěvek od Hydrawerk »

V tom hotelu jsem byl ubytován. Požádal jsem na recepci aspoň o namontování stínidla, ale neudělali to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#45 Příspěvek od EKKAR »

Jediná rada - už do toho hotelu nikdy nechoď, sem napiš kterej to byl a anonymně ale i s fotkama nebo odkazem na anonymizovaný video upozorni Úřad bezpečnosti práce. Podobný instalace jsem potkal třeba v Egyptě nebo v Řecku, v takovejch destinacích s opovrhováním bezpečností člověk jaxi-taxi už dopředu počítá, ale tady u nás by se to tolerovat nemělo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“