MW

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

MW

#1 Příspěvek od GEEL »

Kamarad sa ma pytal co môze mat za poruchu na mikrovlnke .Po kazdom zapnuti mu v nej buchne a vsetko funguje ok.Asi to bude pri nabehu robit magnetron a nezostane mu nic,len ho vymenit.Dik za Vese rady.

Uživatelský avatar
6610i
Příspěvky: 11
Registrován: 01 dub 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od 6610i »

Já bych to viděl na načatou(lehce vypálenou)slídu,ta má za následek prskání a posléze konec magnetronu.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Takze sa musi vymenit magnetron bud hned,alebo az odide uplne.
Sludu v magnetrone?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Pokud v troubě "buchne" při zapnutí, bude se jednat asi o proudový náraz trafa a VN kondu, lacinější trouby nemají měkký náběh a takto se chovají, mohou tím i vyhdit jistič. Toto není závada ale vlastnost. Pokud by bylo poškozeno ústí vlnovodu např. propálená slída, hořelo by to i během provozu a v tom případě bych to neprodleně opravil než shoří tryska magnetronu a nový MG stojí cca 1.000,-Kč. Navíc pokud shoří i kousek plechu v ústí vlnovodu, dojde k nepřizpůsobení a značnému úniku mikrovln mimo trubu. Jinak magnetron je elektronka a začne fungovat cca 2sec. po zapnutí (nažhavení).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

MI-RO: Ty jsi servisák mikrovlnek? - Zajímalo by mě, jestli lze v domácích podmínkách vyměnit magnetron a jak často se stává, že se probije trafo? - nedávno jsem tu měl jednu MT, co vyhazovala 10A jistič.
když jsem odpojil vstup do trafa, tak už nevyhazovala a 1A vn pojistka na výstupu shořená nebyla..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Re: MW

#6 Příspěvek od Artaban001 »

GEEL píše:Kamarad sa ma pytal co môze mat za poruchu na mikrovlnke .Po kazdom zapnuti mu v nej buchne a vsetko funguje ok.Asi to bude pri nabehu robit magnetron a nezostane mu nic,len ho vymenit.Dik za Vese rady.
Hele, na dalku to bude obtizny, zalezi na tom, jaka ta "rana" ma charakter. je mozny, ze vlivem nabezneho proudu trafa, ktere je vetsinou u kraje kousek od bocni steny se kratkodobe vlivem rozptyloveho magnetizmu trafa zazni bocni stena, jako tupy uder.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

náraz

#7 Příspěvek od Hill »

často pomůže jen podložit některou nožku, aby se skříň zkroutila jinak. Málokdy je to něčím jiným, než náběhovým rázem

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#8 Příspěvek od GEEL »

Zatial som pri nej nebol,ale viem ze to je Whirpool.Maju ju uz dlhsie.Vraj dnes pri zapnuti nepraskla.Takze uvidim kedy sa k tomu dostanem,lebo mam toho dost.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

TO Artaban001 pár (desítek) jsem jich už dělal, magnetron se dá doma měnit, podstaný je výkon-bývá buď 800 nebo 1000W ale hlavně musí být shodný mechanicky, úchyty, orientování vývodů a žeber chlazení, taky si nezapomeň sundat hodinky, pokud nejsou DIGI Trafo se taky občas probije, někdy má závitovej zkrat a potom se značně zahřívá anebo má prostřelený sekundár na kostru (2500V) a to je rychle hotovo. Vyhazování jističů bývá zpravidla způsobeno oním proudovým nárazem protože trafo je silně přesyceno kvůli rozměrům a ceně. Lepší MWT mají měkký náběh pomoci relátka a odporu. No a k vypnutí jističe dojde nejčastěji paradoxně při 50% výkonu protože MWT neumějí lineární regulaci výkonu a řeší to vypínáním a zapínáním a o to dřív to letí. PS hlavní kryt sice zamezuje nadměrnému úniku vln ale má tam ještě jednu důležitou funkci, usměrňuje vzduch chlazení aby procházel magnetronem, bez krytu nebude dostatečně chlazen!! Vždyť na tom nic není.........

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“