Proč mi svítí myš, když nemá......?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

Proč mi svítí myš, když nemá......?

#1 Příspěvek od Jimmi2 »

Optická myš mi svítí i po vypnutí PC. Jenom u jednoho, u ostatních to nedělá. Musím vypnout natvrdo vypínačem vzadu na zdroji. Myš je USB přes redukci PS2.
Je to nějaká závada zdroje, nebo jen běžná nekompatibilita hárdvéru?

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#2 Příspěvek od czatlantis »

deska tam posílá pořád těch 5V, může to jít vypnout v biosu, přehozením jumperu nebo vůbec

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Není to závada, ale vlastnost. Myš je přes desku neustále napájena z pohotovostního zdroje +5V. Díky tomu můžeš například zapnout počítač tlačítkem na klávesnici. Jak píše czatlantis u některých desek to jde vypnout, u některých ne. Obecně, takto připojená zařízení nejsou na závadu, ale zbytečně zvyšují spotřebu počítače ve stand-by režimu. (i když jen o pár W)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Mě to dělají některý myši, když je nechám v noťasovy a mám připojený trafo. Dělá to po vypnutí NTB. Některý myši svítěj furt, některý myši jen bliknou, když jim zmáčknu tlačítka..

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#5 Příspěvek od mat100 »

Nedělá to myš ale PC.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Dělá to ne počitač, ale jeho zdroj ve standby režimu. Jak by se asi dalo nastavit nastartování počítače dvojklikem na myš, kdyby nebyla napájená ? Ale spotřeba ve watech to jistě nebude, to už by byla fakt síla. :wink:

Spotřebu ve watech dělá spíše ten zdroj ve standby režimu. Něco jako TV, DVD přehrávač atd.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#7 Příspěvek od Peterseal »

Ako uz bolo napisane: je to OK, ziadna porucha. Je to kvoli tomu aby slo PC nastartovat stlacenim tlacidla na klavesnici, alebo kvoli tomu aby sa dali nabijat telefony, MP3 prehravace a tak. Na doske je jumper ktoym sa to da vypnut.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od mtajovsky »

Může to dělat i myš. Mám jednu myš, která po vypnutí počítače ztlumí světlo, ale pokud ji nechám na průhledném plastovém krytu klávesnice, svítí trvale naplno. Zřejmě je z toho "pomýlená" a detekuje pořád pohyb.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#9 Příspěvek od Jimmi2 »

Tak myš se chová docela logicky - po vypnutí ztlumí světlo, při pohybu myší nakrátko zasvítí. U dalších tří PC to nedělá. Počítač poklikem nespustí - to asi není nikde nastavené. Ale rád bych se toho zbavil úplně. Takže hledat spíš v BIOSu, nebo na desce zdroje nějaký jumper?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Jimmi2 píše:Počítač poklikem nespustí - to asi není nikde nastavené. Ale rád bych se toho zbavil úplně. Takže hledat spíš v BIOSu, nebo na desce zdroje nějaký jumper?
Tak si napřed prostuduj (asi poprvé) BIOS a budeš se možná divit. :wink:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Vogon »

Ona ta myš svítí hlavně proto, že se sama potmě bojí. Když jí tam dáte nějakou baterku aby si mohla posvítit a nebo jí necháte rozsvícené noční světélko tak zhasne a bude spokojeně spát.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#12 Příspěvek od Peterseal »

Vogon píše:Ona ta myš svítí hlavně proto, že se sama potmě bojí. Když jí tam dáte nějakou baterku aby si mohla posvítit a nebo jí necháte rozsvícené noční světélko tak zhasne a bude spokojeně spát.
LOL :D :D

Uživatelský avatar
-npod-
Příspěvky: 79
Registrován: 24 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od -npod- »

já jej vpnutí vytáhnu celý ze zásuvky, monitor, bedny a bednu.

nebo ji udělej krabičku, aby se nebála jak je výše

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#14 Příspěvek od Zmije »

Já zase viděl podložku, kde bylo napsáno: "Máte problémy s myší? Pořiďte si kocoura!", třeba ti to pomůže.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Re: Proč mi svítí myš, když nemá......?

#15 Příspěvek od mtajovsky »

Jimmi2 píše:Je to nějaká závada zdroje, nebo jen běžná nekompatibilita hárdvéru?
Pokud se na PC děje něco nelogického, má to snadné vysvětlení - je tzv. "efekt Billyho Gatese".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“