Prosím o pomoc s identifikací elektronky z obrázku

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Správně - Pája a další jemu podobní sběratelé historie jsou ti povolaní, já jsem jen nastínil svoje dojmy z prohlížení těch 3 fotek...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

Sokel

#17 Příspěvek od stefan31 »

Predpokladám typ soklu B5...

Stefan31
Přílohy
3.jpg
(291.74 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od zdenoeddie »

Priamozhavena pentoda panove.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenys »

Dobrý večer chlapi, děkuji za odpovědi. Ta vrchní čepička je šroubovací, zapomněl jsem to napsat. Má průměr asi 3mm, ale není to M3, vypadá to na palcový. Posílám další fota, snad to trochu napomůže na další identifikaci. Ať na tu baňku koukám ze všech úhlů, dýchám na ní, nevidím nic co by pomohlo. Na usměrňovačku bych řekl to nevypadá, spíš nějaká pentoda, ale jaká :?: :?: :?:

Žhavení je OK a je na vývodech, podle patice B5 na 2 a 3 a naměřil jsem asi 5ohmů, ale nemám po ruce přesnější měřák. :roll: :wink:
Přílohy
P1050799.JPG
(35 KiB) Staženo 68 x
P1050798.JPG
(40.9 KiB) Staženo 76 x
P1050795.JPG
(44.15 KiB) Staženo 73 x
P1050794.JPG
(33.45 KiB) Staženo 66 x
P1050793.JPG
(32.92 KiB) Staženo 71 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

DMC-TZ1?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

Tak z dalších fotek to vypadá na plochý systém,takže to může být přímožhavená lampa. Jestli tetroda,pentoda nebo hexoda to je na bližší zkoumání.Z fotek těžko říct. Taky to může být pentoda s jednou diodou demodulační.Možností je moc.

Když,tak ji rozflákej a podívej se zblízka. :cry:

EDIT: Možná by jsi ji mohl zkusit nažhavit a osvítil by se Ti uvnitř celý systém. Regulovatelný zdroj od 1,5 V to vyřeší.
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 08 led 2010, 21:00, celkem upraveno 1 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Tak z dalších fotek to vypadá na plochý systém,takže to může být přímožhavená lampa. Jestli tetroda,pentoda nebo hexoda to je na bližší zkoumání.Z fotek těžko říct. Taky to může být pentoda s jednou diodou demodulační.Možností je moc.

Když,tak ji rozflákej a podívej se zblízka. :cry:
Hm, dobrá rada :lol: Ne, když tak bude na ozdobu. Nebo přijeď na soudružskou návštěvu, ukážu ti své poklady a pokecáme :lol: a při tom můžeš zkoumat :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od pajosek2 »

Jenys píše:
pajosek2 píše:Tak z dalších fotek to vypadá na plochý systém,takže to může být přímožhavená lampa. Jestli tetroda,pentoda nebo hexoda to je na bližší zkoumání.Z fotek těžko říct. Taky to může být pentoda s jednou diodou demodulační.Možností je moc.

Když,tak ji rozflákej a podívej se zblízka. :cry:
Hm, dobrá rada :lol: Ne, když tak bude na ozdobu. Nebo přijeď na soudružskou návštěvu, ukážu ti své poklady a pokecáme :lol: a při tom můžeš zkoumat :wink:
Přijel bych rád,ale jsem z Bystřice pod Hostýnem takže zatím z toho nic nebude. Mám,ale změnit zaměstnání a pak do Prahy jezdit budu,tak se uvidí. Dopsal jsem tam EDIT.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:
Jenys píše:
pajosek2 píše:Tak z dalších fotek to vypadá na plochý systém,takže to může být přímožhavená lampa. Jestli tetroda,pentoda nebo hexoda to je na bližší zkoumání.Z fotek těžko říct. Taky to může být pentoda s jednou diodou demodulační.Možností je moc.

Když,tak ji rozflákej a podívej se zblízka. :cry:
Hm, dobrá rada :lol: Ne, když tak bude na ozdobu. Nebo přijeď na soudružskou návštěvu, ukážu ti své poklady a pokecáme :lol: a při tom můžeš zkoumat :wink:
Přijel bych rád,ale jsem z Bystřice pod Hostýnem takže zatím z toho nic nebude. Mám,ale změnit zaměstnání a pak do Prahy jezdit budu,tak se uvidí.
Jo, tak až budeš mít cestu na Prahu, rád tě uvidím, myslím že co se týká rádií, že bychom si měli co povídat. Vyaukřil jsem docela pěknou kupu rádií, cenu ani radši nikomu neříkám, přítelkyně by mě asi přizabila :roll: takže nudit se nebudu a už se těším, až budu mít více času na jejich restaurování. Je to jako droga, kdo to nezná, nepochopí naše bláznění :lol: Mě totiž baví, vdechnout nefunkčnímu střepu zase život. Jo stojí to prachy, ale je lepší je utratit zde, než to prochlastat a prokouřit :wink: Teď jsem trochu zprovoznil Mende 216W, moc to nepotřebovalo, ale bude potřeba opravit membránu, upevnit poťák a pak skříň, tedy lak. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Jenys »

pajosek2 píše:Tak z dalších fotek to vypadá na plochý systém,takže to může být přímožhavená lampa. Jestli tetroda,pentoda nebo hexoda to je na bližší zkoumání.Z fotek těžko říct. Taky to může být pentoda s jednou diodou demodulační.Možností je moc.

Když,tak ji rozflákej a podívej se zblízka. :cry:

EDIT: Možná by jsi ji mohl zkusit nažhavit a osvítil by se Ti uvnitř celý systém. Regulovatelný zdroj od 1,5 V to vyřeší.
Tak jsem to zkusil, něco je tam víc vidět, ale já to nepoznám. Měřil jsem proud, při 4V to má 900 mA a při 6,3V je to 1,2A. To by jsi asi musel vidět spíš Ty, co tam je. Ale je to přeci jen lépe vidět. Už budu muset jít pryč od PC, tak zase zítra a děkuji za ochotu :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od zdenoeddie »

Priamozhavena pentoda, zhavenie 4V :)

Uživatelský avatar
Bulboa
Příspěvky: 281
Registrován: 16 črc 2008, 02:00

#27 Příspěvek od Bulboa »

Přímožhavená tetroda nebo pentoda, ale podle mě určitě vypadá, podle stylu zpracování na výrobek od anglické firmy Marconi.. Ale spíš mám pocit že je to tetroda.. A nebo taky bych mohl tu křehotinku od tebe odkoupit.. elektronek od takových firem mám málo... :?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

Bulboa píše:Přímožhavená tetroda nebo pentoda, ale podle mě určitě vypadá, podle stylu zpracování na výrobek od anglické firmy Marconi.. Ale spíš mám pocit že je to tetroda.. A nebo taky bych mohl tu křehotinku od tebe odkoupit.. elektronek od takových firem mám málo... :?
Tak s prodejem zatím nebudu pospíchat, na to je vždy dost času, je právě pěkná. Třeba se o ní něco podaří ještě časem zjistit. Zítra se pokusím podívat na netu, zda by se něco nenašlo u Marconiho. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od sambiliong »

A nebylo označení na tom grafitovým povlaku, kterej se komplet sloupnul?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Vypadá to jako stará usměrňovačka.
to zní jako bys popisoval matku představenou nebo hlavní vychovatelku na intru :D :D

možná by se při opatrném měření emise daly vydedukovat funkce elektrod a pak už se výběr zúží?

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“