jaky je to zesilovac ?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

Andrea píše: To nebude vyzmizíkované pozadí, to bude tou jpeg kompresí.
Nezdá se mi, že by jpeg komprese pracovala takhle, to by musel mít zvášť důmyslný sw aby někde rozhodil linie do 20 px daleko a jinde je nechal nedotčené. Ale všechno je tam v té zemi možné.
Přílohy
compress.GIF
(12.67 KiB) Staženo 27 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Ked tu JPEG kompresiu zopakujes 4x, tak to dopadne takto.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

Stačí jednou. Ukázka při nastavení: komprese 30%, smoothing 20%
Přílohy
jpeg.gif
(20.83 KiB) Staženo 29 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

oni si to kluci převykrádají navzájem

http://digilander.libero.it/essentialau ... ircuit.htm

tohle je dejme tomu ideový původ, to ostatní už jen dědičný hřích
http://www.borbelyaudio.com/pics/405borbely2506.pdf

akorát že Borbely uvažuje o sluchátkáči s mW výkonu který má procento THD a silně závisí na použitých lampách, zatímco chinský frikulín fantazíruje o 50W na kanál, fujtajbl :evil:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

fofr: Teda to byly nesmysly, ještě že jsi to smazal.

Uživatelský avatar
fofr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2010, 01:00

#21 Příspěvek od fofr »

a co toto zapojeni,je tak kvalitni jak o nem psali?
Přílohy
sch2x25w_tr.gif
(14.43 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od alles »

ECC 88 je sice primárně vf elektronka, tedy má pracovat s velmi malými signály, ale pokud kouknete do dobových katalogových listů naleznete tam i pouziti pro nf aplikace a dokonce i jako výkonový zesilovač o výkonu několik desítek mW, ted mozna budu kecat, ale myslim ze ma nejak jinak konstrukcne resenou mrizku nez treba ecc83 a ze je celkem linearni, pro vetsi rozkmity lze pouzit zapojeni nazyvane jako srpp (viz google), místo prac. odporu má druhou triodu
jinak ten zesilovac se tu uz resil, na jednu stranu je to desnej high-end v acku, na druhou používá spínací tranzistory, kdyz uz se bavíme o linearite soucástek. Myslím ze cena trafa, chladicu a projete eletriky není ekvivalentní parametrům, jako sluchatkovej zes, s necim sviticim navrchu to neni zas tak spatny
to zapojeni, od pana hlavy tusim, hrat bude, tohle zapojeni s bipolarama se pouzivalo pred triceti, ctyriceti lety vsude, je to to nejednodussi, ale nema to zadnou stabilizaci prac. bodu, to by mohlo delat problemy, o tom co se stane kdyz se ti slusnou výst svorky nemluvím

jestli se mýlím tak mě opravte..

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#23 Příspěvek od feliz_navidad »

fofr píše:a co toto zapojeni,je tak kvalitni jak o nem psali?
Určitě. Teď v těch mrazech se 140W ztrátového výkonu hodí. Ale na poslech muziky si postav něco jiného..

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#24 Příspěvek od alles »

tak se opravím sám jsem myslel ze hlava je AB ted koukam zas acko, pokud nemas doma poslechove studio tak bych sel asi do AB, nebo AB s vysokym klidovym proudem, acko se prodrazi a nevim jestli vysledek bude stat za to..

Uživatelský avatar
fofr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2010, 01:00

#25 Příspěvek od fofr »

diky vsem za odpovedi,(jeste dotaz:
daji se ty IRF bezne sehnat linearni typi?)

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#26 Příspěvek od alles »

to je těžké doporučit, zatím co tyhle spínací tranzistory stojí okolo 15 korun, ty pro audio, budou mozna desetkrat dražší někde jsem videl treba BUZ 900/905 komplementarni dvojici ale jsou drahy a spatne sehnatelny, s tema IRF to bude taky hrat, na pokusy je to idealni, bavime se ted o tecnickych parametrech, ne o tom co to dela s hudbou, je mozne ze nemas usi nako high-end netopyr a rozdil poznas jen v penezence

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#27 Příspěvek od Mihau2 »

Nevím,na co jste nakonec přišli ,ale já toto schéma s elůektronkou jednou v tematu měl že mi to odpaluje koncové trandáky,do dneška mi nikdo s tím nepomohl,pětkrát jsem to zapnul v pohodě a po šesté se začmoudilo z 5watového odporu a z tranzistorů a konec,bylo to na výměnu ,tak se to opakoval třikrát až nakonec jsem zvýšil hodnotu jednohu odporu 5watotého a snížil tak proud zátěží tak to hraje,ale tím je i menší výkon zesilovače a tak jsem smutný :(,kdyby jste přišli na to čím to budu rád

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od masar »

Prosím tě, co je to "elůektronka"? To jsem ještě neslyšel. :wink:
Příčinou tvého problému mohlo být nedodržení některých hodnot součástek ve schematu popř. velké tolerance elektrolytů (velká časová konstanta vazebních elytů s odpory trimrů, během které byl konec přetížený). :wink:

Uživatelský avatar
Mihau2
Příspěvky: 172
Registrován: 30 čer 2008, 02:00

#29 Příspěvek od Mihau2 »

hi to byl jen překlep nebud me detailisté:D ,prosím tě tak jak bych měl na to jít abych odsranili tyto problémy,dokonce jsem psal i na stránky slovenských elektromachrů a tam mi řekli at uberu napájecí napětí,ale to taky nepomohlo

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

Pokud ti to odcházelo vždy při zapnutí, pak je jasné, že na vině je velká časová konstanta, po kterou jsou oba tranzistory otevřené, než se nabijí oba vazební kondenzátory na provozní napětí. Je třeba tento čas zkrátit (např. zmenšit kapacitu obou kondenzátorů). Zvýší se tím sice dolní mezní kmitočet, ale vhodný kompromis by to měl řešit. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“