Pomoc a nastavenim ZCOMAX WA-2204A-TX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Vogon »

Předem se omlouvám, že to není nijak k věci a ani k tvému přístroji ale
podobné chování vykazovalo několik routerů a switchů které mi prošli rukama. Jediné co měli společného s tvým případem bylo to, že se bez ohledu na typ a výrobce chovali naprosto stejně.

Obecně vzato, mi většinou pomohl update FW. skus mrknout na stránky výrobce a stáhnout co bude potřeba.

Samotnýho by mě zajímalo v čem je problém.
Až ti to nepujde skus několik věcí:
1. Router routuje.
V CMD zkus ping na nějaký veřejný www server, nikoliv IP ale názvem. Třeba www.seznam.cz. Pokud odpoví IP adresou, router routuje a DNS překládá.

Problém bude v SW routeru. Update.

Pokud nepřekládá, zkus nastavit v připojeném PC místo DNS, na vnitřní adresu routeru, tzn. místo 10.0.bla.bla nebo 192.168.bla.bla., nějaký veřejný DNS server.
Třeba 208.67.222.222 nebo 208.67.220.220

edit:oprava překlepů

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#17 Příspěvek od jave »

Vogon píše:Předem se omlouvám, že to není nijak k věci a ani k tvému přístroji ale
podobné chování vykazovalo několik routerů a switchů které mi prošli rukama. Jediné co měli společného s tvým případem bylo to, že se bez ohledu na typ a výrobce chovali naprosto stejně.

Obecně vzato, mi většinou pomohl update FW. skus mrknout na stránky výrobce a stáhnout co bude potřeba.

Samotnýho by mě zajímalo v čem je problém.
Až ti to nepujde skus několik věcí:
1. Router routuje.
V CMD zkus ping na nějaký veřejný www server, nikoliv IP ale názvem. Třeba www.seznam.cz. Pokud odpoví IP adresou, router routuje a DNS překládá.

Problém bude v SW routeru. Update.

Pokud nepřekládá, zkus nastavit v připojeném PC místo DNS, na vnitřní adresu routeru, tzn. místo 10.0.bla.bla nebo 192.168.bla.bla., nějaký veřejný DNS server.
Třeba 208.67.222.222 nebo 208.67.220.220

edit:oprava překlepů
v1.4.1 jsem prehral na v1.4.7. Zkusim i zmenu DNS a zitra potvrdim. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#18 Příspěvek od jave »

Po par mesicich budu opet resit neco s timto zcomaxem. Kamarad ma do bytu od vchodovych dveri priveden sitovy kabel. Dokud provozoval PC, tak to vyhovovalo. Ted si rodina prikoupila NTB a tento router. Nadale bude chtit stolni PC pripojovat kabelem, ale NTB pres wifinu. Volal providerovi zda mu to nevadi a nevadi. Jediny problem je v tom, ze mu poskytuji jen jednu IP adresu kterou ziskava automaticky. Technik mu rekl at si koupi router a tim ze to vyresi. Prosim do jakeho modu mam router nastavit. Nebo bude jeste nejake uskali. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Měl bys to dát do módu Bridge.

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

Zcomax - výpadky

#20 Příspěvek od novajz »

Zdravím
U toho Zcomaxu je obvyklé, že to chvilku jede a pak ne. cca po té 10-15té stránce. Řeší to speciální FW (myslím že 1.4.6i). Kdyby někdo něco potřeboval, dejte vědět. Dělám do bezdrátů.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Něco podobného mi dělá i Wi-Fi router od Edimaxu.Dám třeba něco stahovat,dojede to k 10-12% a zastaví se to,resp. rychlost klesne na nulu :evil:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

Edimax

#22 Příspěvek od novajz »

U routerů Edimax jsem se s tímto ještě nesetkal, nicméně je to vesměs vždy nějakým BUGem ve firmwaru. Ale s tím stahováním to vypadá na problém někde jinde. Tohle mi občas dělá při stahování příloh ze seznamu. Dá se to odsledovat tak, že si pustím dva pingy, jeden na server ze kterého stahuji a druhý třeba na seznam (má rychlé servery a dobrou konektivitu) a při tom stahování uvidím, co to dělá. Když vypadne ping, je to jasné, když ne, zvednu ping až třeba na 10k. Dá se to vyzkoušet i tak, že se zapojím před router, pokud tam to pojede OK, tak je to s největší pravděpodobností FW. Ale takové problémy se velice těžko hledají.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#23 Příspěvek od jave »

Diky vsem. Jedu tam a kdyztak se ozvu od nej.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#24 Příspěvek od jave »

p32 píše:Měl bys to dát do módu Bridge.
Vcera jsem nemel cas poradne se na to pripravit. Ted jsem sem prijel a malinko vaham. Vzdyt ja nebudu chytat bezdratovou sit, ale naopak net ze sitoveho kabelu chci poustet do stolniho PC kabelem a do NTB wifinou. Podle navodu jsem to zatim nezvladl. Prosim poradte nekdo. Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

nastaveni

#25 Příspěvek od novajz »

Kabel z internetu zapojit do WANu, Zcomax nastavit jako GATEWAY, wireless setings nastavit jako AP
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: nastaveni

#26 Příspěvek od jave »

novajz píše:Kabel z internetu zapojit do WANu, Zcomax nastavit jako GATEWAY, wireless setings nastavit jako AP
Jdu na to dekuji moc
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

jave píše:
p32 píše:Měl bys to dát do módu Bridge.
Vcera jsem nemel cas poradne se na to pripravit. Ted jsem sem prijel a malinko vaham. Vzdyt ja nebudu chytat bezdratovou sit, ale naopak net ze sitoveho kabelu chci poustet do stolniho PC kabelem a do NTB wifinou. Podle navodu jsem to zatim nezvladl. Prosim poradte nekdo. Dekuji
Koukám, že jsem to pochopil obráceně :lol:

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#28 Příspěvek od jave »

p32 píše:
jave píše:
p32 píše:Měl bys to dát do módu Bridge.
Vcera jsem nemel cas poradne se na to pripravit. Ted jsem sem prijel a malinko vaham. Vzdyt ja nebudu chytat bezdratovou sit, ale naopak net ze sitoveho kabelu chci poustet do stolniho PC kabelem a do NTB wifinou. Podle navodu jsem to zatim nezvladl. Prosim poradte nekdo. Dekuji
Koukám, že jsem to pochopil obráceně :lol:
Nic se nedeje. Ted pani domu pripravila kaficko a pak pokracujeme. Moc diky vsem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od novajz »

Takze jinak. Kabel s internetem zapojit do WAN, kabel do PC zapojit do lan (1-4). Otevřít prohlížeč, naťukat do adresního řádku 192.168.1.1. Měla by se otevrít stránka pro nastavení. astavit jako gateway. Nastavit Static IP na WANu dle IP od providera, vyplnit masku, bránu a DNS. Ted opomijim wifinu, prvne to musi behat pres kabel.
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#30 Příspěvek od jave »

novajz píše:Takze jinak. Kabel s internetem zapojit do WAN, kabel do PC zapojit do lan (1-4). Otevřít prohlížeč, naťukat do adresního řádku 192.168.1.1. Měla by se otevrít stránka pro nastavení. astavit jako gateway. Nastavit Static IP na WANu dle IP od providera, vyplnit masku, bránu a DNS. Ted opomijim wifinu, prvne to musi behat pres kabel.
Prosim Te promin, ale vstup do routeru je 192.168.1.254, ale to nevadi. Statickou IP nema, vse automaticky. Jedine omezeni je pouze 1 IPcko a ted po hodine hovoru i vazba na MAC toho PC, ale to by v tom routeru take melo jit nastavit.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“