4160AB Merkur

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
lll

4160AB Merkur

#1 Příspěvek od lll »

mám dotaženou tv 4160AB Merkur se sbìru a když sem ji donesl tak tam na trafu chybìla pojistka dal jsem tam novou pojistku zkusil jsem zapnout a pojistka se pøetavila.a ještì to bylo opálené trafo.poradíte :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :( :( :( :(

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

diody ve zdroji

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#3 Příspěvek od alles »

vyzkoušej samostatný zdroj, když půjde tak bych začal změřením řádkového tranzistoru

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Jak bylo razeno-změřit diody-jsou 2 na trafu, pak vyměň kondík na filtraci-je tam 2200uF-to je prevence-později bys ho stejně vyměnil a předejdeš tak problémům pro pozdější časy.
POkud jsou diody OK, tranzistor ve zdroji-je na chladiči. Pokud stále pálí pojistku, vyhoď vertikálový modul.
Řádek jsem provalený v tomto stroji ještě neviděl ale nic není nemožné.
JInak k tomu filtračnímu elytu-super věc-brum ve zvuku ale nemusí být, vypadává synchronizace-nelze ji dostavit atd... za toto vše většinou může ten zas.. elyt, proto jej bez milosti vyvalit(osobně jsem tam dával 4700uF)
Jinak ty diody ve zdroji většinou neustojí první náraz po puštění a jdou do kytek-taky pěkně topí. :wink:

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#5 Příspěvek od Hifista »

U tohoto a odvozených typů odchází nejčastěji keramické kondenzátory (někdy i svitkové) na destičce u usměrňovacích diod nad síťovým trafem. Doporučuji vyměnit i preventivně.

Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#6 Příspěvek od elblaza »

TY DIODY VE ZDROJI ZMĚŘ DŮKLADNĚ,MÍVAJÍ ČASTO SVOD V ZÁVĚRNÉM SMĚRU.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“