Whirlpool AWG 879

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#31 Příspěvek od tatramacek »

chlapi. Moduly automatek nemá cenu spravovat - jsou tam silnoproudé obvody které jsou sebevíce náchylnější - opravíte ji - jakoby ale věřte tomu že do měsíce se závada uskuteční znova a na tom samém místě..

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#32 Příspěvek od luksi »

Vzhledem k tomu, že mně konektor vyhořel celý, musím proto dráty naletovat přímo na desku.To by snad mělo vydržet.V době krize se musí opravovat co se dá.:)Luksi

Uživatelský avatar
zlota
Příspěvky: 32
Registrován: 19 pro 2008, 01:00

#33 Příspěvek od zlota »

ja som ich tiez naletoval a fakci to uz rok

Uživatelský avatar
luksi
Příspěvky: 32
Registrován: 23 dub 2005, 02:00

#34 Příspěvek od luksi »

Nejsem si jistý s jedním kontaktem.Moc by mi pomohla fotka ze strany spojů.Ještě jednou moc prosím.Luksi

Uživatelský avatar
martinic
Příspěvky: 1
Registrován: 15 led 2010, 01:00

awg 879

#35 Příspěvek od martinic »

Moje skusenosti ako uzivatela:
- riadiaci modul je smejd (pravdepodobne vyrobeny v Cine, Polsku alebo inde ... ako vsak celkovo skoro vsetko u vsetkych vyrobcov)
- vacsina problemov s prackou je sposobena chybou tohto modulu
- hlavna VADA SU ZLE SPOJE medzi kontaktami a doskou + suciastkami a doskou
- automat co ju osadzal zasadne nepouzil tavidlo na cin a aj tym cinom vyrazne setril
- tym (a starnutim/oxidaciou cinu) vznikaju prechodve odpory a odpalenie kontaktov.
- RIESENIE (pred objednanim opravara): vybrat modul, pozriet si spoje a opravit ich. NESETRIT TAVIDLOM (KOLOFINIA=KALAFUNA) A CINOM !

U mna:
1.raz odpaleny kontakt napajanie-doska na svorkovnici (zacalo to smrdiet, neskor by to slo mozno az do plamena a znicenia dosky), predovsetkym cierny kabel tak ako na obrazku na fore
(opravar navrhol vymenu dosky za 230 EUR + praca !!!!!!!!, inak modul predavaju LEN pre autorizovanych opravarov za 70 EUR !!!)

2.raz odpaleny kontakt na spodnej casti dosky pri rele (precka nezmykala)

S trochou skusenosti so spajkovanim sa da zivotnost predlzit aj dalej ako je zaruka vyrobcu a nenazranost opravarov.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#36 Příspěvek od kejki »

Servis Whirlpool v Praze na Francouzské mi žádný problém nedělal. Ale kvalita se vážně v p**** obrací.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#37 Příspěvek od tatramacek »

Ja mam ten samej problem ale na AWG 875 - bez displeje - koupil jsem ji na aukru a ten konektor je opravdu mega vyhořený. Majitel mi říkal že pračka děsně zapáchala ale program dojela do konce a pak už v ní nepral... Já konektrory odpojil a tam kde je to moc vypálené jsem to propojil silnými dráty aby to nemuselo chodit těmi vyleptanými cestičkami. Modul jsem zapojil jak má být a pračku zapnul a rozsvítili se kontrolky - dal jsem program ždímání a zapl tlačítko. A nic - ani se nezamkla závora - jen svítilo tlačítko start.. Svítí vždy když pračka jede... Motor i čerpadlo jsou ok - tak nevim esi je problem v zavoře ale dveře byli dovřené dobře a když jsem se na ni koukal tak nikde spálená nebyla... Na fotce je vypálenej ten konektor :(
Mohu někoho z Vás požádat o servisní manuál,příp schéma zapojení. Díky.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od masar »

Stáhnout se dá tady: AWG875
:wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#39 Příspěvek od tatramacek »

děkuji - už to mám vytištěné a zkusím tu elektroniku ještě projít ale stejně mám objednán už druhý - 2444 kč :(

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#40 Příspěvek od tatramacek »

takže modulj¨jsem vyměnil a pračka jede ale ten konektor je v prdeli protože při zapnutém vyhřívání asi na 20minut byl opět cítit puch. Chci konektor zlikvidovat a dát tam jinýProto mám dvě řešení. A zajímalo by mne které bude lepší. původní konektor bych celej zlikvidoval a nahradil bych jej samostatnými jako třeba ve staré tatramatce. První řešení - myslím si že méně pracnější - že bych vodiče propojil z konektory pomocí svorkovničky - čokoládky anebo trošku pracnější řešení - že bych ty vodiče mezi novým konektorem napájel na ten původní vodič... Jak to provést aby nevznikli problémy a byloby co nejméně tepelných ztrát

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#41 Příspěvek od tatramacek »

Dnes jsem byl u našich a do pračky se pustil. konektor je vyřazen a opraven a řídící jednotka nová. Původní konektor jsem vyhodil a napojil tam pevnější z větší styčnou plochou - napájel a zadělal bužírkami viz foto - modul valí super a vůbec se nehřeje - Co se týče těch vad tak ty spoje se utřepou proto se to tak kazí....
Přílohy
IMG0066A.jpg
řídící jednotka
(39.61 KiB) Staženo 176 x
IMG0061A.jpg
předělávka
(43.16 KiB) Staženo 149 x

Uživatelský avatar
zdenekv
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2010, 02:00

#42 Příspěvek od zdenekv »

Takže,oprava programatoru se povedla,spaleno: D.mustek a BT 139/800..
pereme zase :P

Uživatelský avatar
PetrSinger
Příspěvky: 110
Registrován: 11 kvě 2008, 02:00

#43 Příspěvek od PetrSinger »

Ta deska je opravdu šmejd, ale pořád se vyplatí to spravovat.
Od doby, kdy jsem to tady řešil jsem už dvakrát musel přepájet nějaké spoje. Jednou trvalo praní strašně dlouho a podruhé to nenahřívalo.
Pračka ovšem po přeletování dodnes pere.
Takže život prodloužený o úžasných 8 let :wink: .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#44 Příspěvek od Atlan »

Servisny manual by sa niekde nenasiel? Awg879.

Hodnota odporu R54 je kolko? Dakujem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#45 Příspěvek od Atlan »

Nikto nic?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“